İçeriğe Yönlendir

Benzin Kokutuyor !

Selim Buldu

Recommended Posts

Selim Buldu

arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arabam acayip benzin kokutuyor,arabaya yeni benzin koyduğumuzda biraz dahada fazla kokutmaya başlıyor,beni ve arabaya binenleri tirytaki etmiş durumda resmen :D neden kaynaklanıyor olabilir acaba ? Birde küçük bi sualim daha olacak,geçenlerde yine arabayla giderken 4. vitesi attım araba tam devrine ulaşmadan erken attığım için vitesi,4. vitesteyken gazı yapıştırdım araç hızlanırken gaz pedalı 1-2 defa ufak ufak geri tepiyordu ayağımı,neden oldu acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Depo boğazı ile deponun birleştiği yerdeki birleşme yerinde de sorun olabilir.. Depo yarıya kadar doluyken de kokuyor mu...

Diğer sorunda da ateşleme sorununuz var gibi görünüyor..

Yorum bağlantısı
Selim Buldu
Depo boğazı ile deponun birleştiği yerdeki birleşme yerinde de sorun olabilir.. Depo yarıya kadar doluyken de kokuyor mu...

Diğer sorunda da ateşleme sorununuz var gibi görünüyor..

Götürüp bi baktırmam gerek depoya aracı ilk aldığımzdan beri (1997) o kısımları ellemedik,çok az benzin varsa bile kokuyor fakat yeni benzin koyduğunuzda kendini iyi derecede hissettircek tabiri caizse kafa yaptıracak kadar kokutuyor,ateşleme sorunu şöyle,2-3 gün önce aracı çalıştırmayı denedim marş vurdu fakat motor marş almadı yani çalışmadı çok kez denedim olmadı ertesi gün 5lt benzin koydum araca (çünkü benzini çok azdı aracı ilk bıraktığımda) denedim yine olmadı ertesi günü denedim ilkin olmadı ikincisinde motor çalıştı babama sorduğumda benzin deposu hava yapmış gibi bi şeyler dedi babamda zamanında götürdüğünde servis çare bulamamış fln,acaba ateşleme dediğiniz onlamı alakalı sadece gaz pedalını paspasa yapıştırdığımda gaz pedalı hafif bi şekilde teper gibi yaptı ama aracın gidişinde bi terslik yoktu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rüstem Ocak
Götürüp bi baktırmam gerek depoya aracı ilk aldığımzdan beri (1997) o kısımları ellemedik,çok az benzin varsa bile kokuyor fakat yeni benzin koyduğunuzda kendini iyi derecede hissettircek tabiri caizse kafa yaptıracak kadar kokutuyor,ateşleme sorunu şöyle,2-3 gün önce aracı çalıştırmayı denedim marş vurdu fakat motor marş almadı yani çalışmadı çok kez denedim olmadı ertesi gün 5lt benzin koydum araca (çünkü benzini çok azdı aracı ilk bıraktığımda) denedim yine olmadı ertesi günü denedim ilkin olmadı ikincisinde motor çalıştı babama sorduğumda benzin deposu hava yapmış gibi bi şeyler dedi babamda zamanında götürdüğünde servis çare bulamamış fln,acaba ateşleme dediğiniz onlamı alakalı sadece gaz pedalını paspasa yapıştırdığımda gaz pedalı hafif bi şekilde teper gibi yaptı ama aracın gidişinde bi terslik yoktu.

sıgorta kutusundakı role gevşemeiş ,benzin pompasına elektrık vermıyor olabılır. marş vurup motor çalışmadığında ,kontağı açıp lambalar yanarken depodan 2-3 sn vınnnnlama sesi geliyormu ?daha sonra çalıştı dıyorsun tekrar temas eden akım aracı çalıştırır .bı süre sorun çıkmaz ancak az önce çalışır bıraktığın araç bı de bakmışsın sanki benzin bitmiş de bı turlu çalışmaz olmuş havası verır adamı gerer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kontağı açıp lambalar yanarken depodan 2-3 sn vınnnnlama sesi geliyormu ?

Evet.. bu testi bi yapın bakalım...

Yorum bağlantısı
Rüstem Ocak
sıgorta kutusundakı role gevşemeiş ,benzin pompasına elektrık vermıyor olabılır. marş vurup motor çalışmadığında ,kontağı açıp lambalar yanarken depodan 2-3 sn vınnnnlama sesi geliyormu ?daha sonra çalıştı dıyorsun tekrar temas eden akım aracı çalıştırır .bı süre sorun çıkmaz ancak az önce çalışır bıraktığın araç bı de bakmışsın sanki benzin bitmiş de bı turlu çalışmaz olmuş havası verır adamı gerer.

sigorta kutusunda kahverengi role (iki küçük iki geniş ayakları vardır) . ayrıca sigorta kutusu içinde çıplak gözle görulemeyecek derecede çatlaklar da bulunabilir işi bilen bi oto elektrıkçısı büyüteç marifetiyle bu konuda sana yardımcı olabilir.baktın olmuyor ,elektrıkcine karışmak istemem ama ,role yiiptal edip direk benzin motoruna köprü atarsın ama ne olur ne olmaz araya 15 amper (en az)sigorta takıp kullanabilirsin.

arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arabam acayip benzin kokutuyor,arabaya yeni benzin koyduğumuzda biraz dahada fazla kokutmaya başlıyor,beni ve arabaya binenleri tirytaki etmiş durumda resmen :blush: neden kaynaklanıyor olabilir acaba ? Birde küçük bi sualim daha olacak,geçenlerde yine arabayla giderken 4. vitesi attım araba tam devrine ulaşmadan erken attığım için vitesi,4. vitesteyken gazı yapıştırdım araç hızlanırken gaz pedalı 1-2 defa ufak ufak geri tepiyordu ayağımı,neden oldu acaba ?

benzincını değiştirmeyi denedinizmi?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmed Dönmez

Arkadaşlar!

bizimki ise benzinde çalışırken kokutuyor. LPGde çalışırken depoda benzin olduğu halde koku yapmıyor. Benzinde çalışırken aşırı derecede koku veriyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...