İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Coll.hb Diesel 90 Ps Hakkında.

Dimitri Hristofyas

Recommended Posts

Dimitri Hristofyas

Selamlar..

Bugün eşimle pazar gezmesi niyetine araba arayışımıza hız verelim diye bir kaç marka bir kaç plaza dolandık.Aslında içimizdeki yaramızı kapatmak için alacağımız araç sonuçta Focus'tu ama yinede dolandık.Opel'e gittik önce.Chevrolet Cruze 1.6 ls Plus paketli aracı inceledik.Yok içimize sinmedi.Çok dolu bir araç ama maalesef olmaz.İşçilik farkedilir düzeyde kalite yoksunu.113 Ps bir araba.16 jantlar o kasaya çok moralsiz bir görüntü veriyor.Çok uygun bir fiyat aldık aslında.Ama maalesef.İnsignia'ya baktık aynı plazada.En nihayetinde güzel araba.58.000 TL fiyat vardı üstünde.Ondanda iyi bir indirim aldık.Bi kenarda tutuyoruz.Sonra Ford'a döndük ve diğer topicte bahsettiğim Collection focus Hb'e baktık.Biraz hayal kırıklığı yaşadım aslında.Jantlar ST'ye benziyor.ama lastikler kalın ve 16 jant hayal kırıklığı.İç kısımda CD çaların etrafı siyah yani diğer focuslardaki gibi parlak değil.Koltukları o çizgili görüntüden kurtarmışlar,daha güzel şu hali.Herneyse Focus Trend+Stil paketlinin çelik jantlı hali.Şimdi asıl sorum şu: Bu araçlar T.C'ye bir Almanya'dan birde İspanya'dan gönderiliyormuş.Sanmıyorum ki seçme şansımız olsun. Ford Focus Hb Collection Diesel 90 ps için (tecrübelerinizden ve bilgilerinizden yola çıkarak) en uygun fiyatı hangi ilden ve hangi bayiden alabilirim sizce? yoksa aranmaya gerek yok her bayii en son aynı rakamımı verir.Mesela metalik siyah için 37.000 Tl fiyat aldım ben. Opak beyaz için 600-700 Tl daha düşebiliriz dendi.Duyumlarınız varmı bu konuda yada bilginiz? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Collection güzel donanım, dizel doğru tercih ama bence 109hp bakın. 90 tatmin eder ama 90 ile 109 arasında bariz bir fark var.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Can abi 109'luk motor sadece Titaniumda var. 43 bin TL civarında fiyatları...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bütçeyi zorlamaya değecek bir performans farkı yoktur, 90 Ps Collection iyi otomobildir. 3 yıl da garantili, Chevy de garanti 2 yıl!

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Collection güzel donanım, dizel doğru tercih ama bence 109hp bakın. 90 tatmin eder ama 90 ile 109 arasında bariz bir fark var.

o bariz farkı bi ben anlıyamadım gitti.109ps yide kullandım 2 sene kadar 90ps şuan kullanıyorum.vites aralıklarını bile karşılaştırdığımızda hiç bir fark yok o bariz farkı son hızda anlıyabildim sadece 190km den sonra.109ps daha canlı

artık titaniumlar hariç 109ps çıkmıyor dediğiniz gibi cd çaların siyah renk olması daha kötü bir görünüm olmuş.ama trendden ayrı olarak hız sabitleyici sis farı çelikjant farkı o 16"jantlara o kalın yanaklı lastikler gerçkten hiç yakışmıyor.ben merter bozkurttandan bir fiyat alın derim en uygun fiyatı oradan almıştım ben aracımı alırken

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

plazadan plazaya fiyat çok değişebilir, misal geçen aylarda arkadaşım opel corsa aldı sıfır, ankarada bi plazaya gitti, fiyat verdiler, ve ısrarla bu fiyatı başka yerde alamayacaklarını söylediler. arkadaşım da başka yerlere bakmaya karar verdi, başka bi plazaya gitti, fiyat gerçektende diğer tarafla aynıydı, ancak bu fiyatı başka yerden aldığını, eğer düşmezlerse gidip oradan alacağını söyledi, kem küm ettiler sonunda 1.250 tl daha düşük fiyat verip, bu fiyatı diğer bayiyle kesinlikle paylaşmamasını söylediler. arkadaşım da aracını oradan aldı.

Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas
o bariz farkı bi ben anlıyamadım gitti.109ps yide kullandım 2 sene kadar 90ps şuan kullanıyorum.vites aralıklarını bile karşılaştırdığımızda hiç bir fark yok o bariz farkı son hızda anlıyabildim sadece 190km den sonra.109ps daha canlı

artık titaniumlar hariç 109ps çıkmıyor dediğiniz gibi cd çaların siyah renk olması daha kötü bir görünüm olmuş.ama trendden ayrı olarak hız sabitleyici sis farı çelikjant farkı o 16"jantlara o kalın yanaklı lastikler gerçkten hiç yakışmıyor.ben merter bozkurttandan bir fiyat alın derim en uygun fiyatı oradan almıştım ben aracımı alırken

O kalın yanaklı lastiklerin görünümü hakkında hemfikiriz.Hiç güzel olmamış ama yapacak bişi yok.Benim aldığım fiyat, metalik renk için 37.000TL opak beyaz için yaklaşık 600-700 daha düşük olur şeklindeydi.Bu fiyatlar nasıl sizce?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

2010 Sedan collection tdci metalik için 37500 fiyat aldım. Kıyaslamayı siz yapın.

Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas
2010 Sedan collection tdci metalik için 37500 fiyat aldım. Kıyaslamayı siz yapın.

36.000Tl Falan olursa normal o zaman..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
36.000Tl Falan olursa normal o zaman..

Ama benim aldığım fiyat 2010. 2011 için bir 500 koyulabilir herhalde. 2010-2011 sorun olmayacaksa bayiler şu anda 2010 uyumlu araçları oldukça ucuza satar.

Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas
Ama benim aldığım fiyat 2010. 2011 için bir 500 koyulabilir herhalde. 2010-2011 sorun olmayacaksa bayiler şu anda 2010 uyumlu araçları oldukça ucuza satar.

Collection için 2010 modelin olmadığı söylendi bana.2011 Model varmış direkt olarak.verdikleri fiyatı pek güvenilir bulmadım.36.000 Tl dense belki tamam diyebilirdim ama kafamda soru işareti kaldı nedense..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
O kalın yanaklı lastiklerin görünümü hakkında hemfikiriz.Hiç güzel olmamış ama yapacak bişi yok.Benim aldığım fiyat, metalik renk için 37.000TL opak beyaz için yaklaşık 600-700 daha düşük olur şeklindeydi.Bu fiyatlar nasıl sizce?

eğer sedansa araç şuanki şartlarda iyi bir fiyat aldığınızı söyleyebilirim.HB ise bir kaç yerle daha konuşup.öyle karar verin derim.

Yorum bağlantısı

Fiyat biraz daha düşebilir sanki 36.bin gibi rakamlara uygundur. Bir kaç farklı bayi ile görüşmekte yarar var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...