İçeriğe Yönlendir

Lpg'nin Kablosu Egzosun üzerine Düşmüş Ve Erimiş Kısa Devre

Hakan Aydin

Recommended Posts

Hakan Aydin

merhaba arkadaşlar, dün tatil yolunda arcımın LPG deposunu tam doldurdum 170. km. de birden sinyal vererek benzine attı. Ben de istasyon tarafından kandırıldığımı düşünerek ve söylenerek tekrar yakıt almak için başka bir lpg istasyonuna girdim, doldurun dedim fakat 10 litrede kesti. Sonra sorunun düğmede olabileceğini düşünerek benzinde en yakın teleflex servisine kadar gittim. LPG düğmesine gösterge ışıkları zaten 1-2 gündür yanmıyordu fakat ben önemsemedim çünkü şamandıra göstergesinin doğru göstermedğiyle ilgili yorumları sık sık okuyoruz. Aydın Özpak LPG servisine girdik, yaklaşık olarak 3 saatlik bir inceleme sonucu ustanın tesadüfen görmesiyle kablonun egzos üzerine düştüğü ve kısa devreden dolayı sistemin tanktan lpg çekemediği için benzine attığı anlaşıldı, zaten lpg ile ilgili düğmede hiçbir ışık yanmıyordu-sadece benzinden lpg ya geçmeden yanıp sönen ışık belli belirsiz görünüyordu. Usta güzelce lehimleyerek kabloyu birleştirdi ve bir daha aşağı sarkmayacak şekilde sabitledi. Aracın ne LPG ne de benzinde gidişinde çekişinde hiçbir anormallik yok fakat benim içimde bir şüphe var aceba sisteme ciddi bir zarar vermiş midir diye? Şimdi bu konuda tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşlara soruyorum, eğer zarar vermiş olsa idi şimdiye kadar anlaşılırdı bir belirti verirdi değil mi? Araç bilgisayara bağlandı sistemde ayarlarında hiçbir bozukluk görülmedi, iki hata kodu vardı onlar da önemli değildi heralde resetlendi. Fakat enjektörlere bir zararı olmuş mudur yada aracın orjinal ECU suna bir zarar vermiş midir, veya ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı yaşatır mı? Şu an dediğim gibi hiçbir sıkıntı ses tekleme vs. yok. Bir zararı olsa şimdiye kadar belli ederdi değil mi? Lütfen yardım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

öncelikle geçmiş olsun.

Ama burda yanlıs olan bisey var, araçlara lpg montajı yapılırken, hem gazın geçtiği borular vs. Hemde kablo tesisatının egzoz borularının ve susturucularının tam zıt yönünde çekilmesi gerekmiyormu?

Kendi araçlarımdan da etrafımdaki montajına aracılık ettiğim araçlardan biliyorum, egzoz ve borularından mümkün olduğunca uzağa montajı yapılıyor. Sağlıklı ve olması gerekende budur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.. bir zararvermiş olsa farkederdiniz..

Kötü işçilik..

Montajı yapan servisi uyarın...

Yorum bağlantısı
Hakan Aydin
Geçmiş olsun.. bir zararvermiş olsa farkederdiniz..

Kötü işçilik..

Montajı yapan servisi uyarın...

Montajı Tunalı yaptı. Ne diyeyim bilmiyorum ki. Onlar öyle yaparsa başka yerleri düşünmek bile istemem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Montajı Tunalı yaptı. Ne diyeyim bilmiyorum ki. Onlar öyle yaparsa başka yerleri düşünmek bile istemem.

Mutlaka arayın ve Veli Bey'le görüşün bizzat...

Bende de bir hata yaptılar ve 45 gün arıza aradım.. Bendeki hataları; enjektörden map'a giden kablonun egr borusuna sürtünerek aşınması ve şasi alması sonucu 2. enjektörün hem benzinde hem de lpg'de çalışmamasıydı...

Yorum bağlantısı
Hakan Aydin
Mutlaka arayın ve Veli Bey'le görüşün bizzat...

Bende de bir hata yaptılar ve 45 gün arıza aradım.. Bendeki hataları; enjektörden map'a giden kablonun egr borusuna sürtünerek aşınması ve şasi alması sonucu 2. enjektörün hem benzinde hem de lpg'de çalışmamasıydı...

Mehmet Bey Serdar Bey e telefonda bilgi verdim. Tatil dönüşü mutlaka Ankara ya gidip görüşeceğim. Şimdilik ucuz atlattık gibi İnşallah sonradan sıkıntı olmaz. Fakat ufacık bir hata beni 40 derece sıcakta baya terletti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...