İçeriğe Yönlendir

Focus Titanyum Test Sürüşü

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bugün bir tanıdığın focus titanyum unu kullandım. Sürüşünü çok beğendim. Direksiyon biraz ağır olmakla birlikte çok hassas,daha önce kullandığım s40 dan daha başarılı gibi. Vitesler harika: kısa yollu ve geçişler net. Koltuklar çok rahat, pedaların kullanımı güzel. Yer yer plastik kalitesi düşük gibi, bazı işçilik kusurları da var gibi. Yürüyen aksam yeterince konforlu. Dikkatimi çeken ise fren pedanılın dozlaması çok iyi. Bir acemi için de usta bir sürücü için de ideal. Motor bence bu araç için yeterli. Notları ise şöyle

İmaj-prestij: 8

Tasarım: 7

Güvenlik Hissi: 9

Sürüş keyfi: 9

Gürültü hissi: 7

Konfor: 7

Motor : 7

Kalite Hissi: 7

İç mekan Genişliği: 8

İşçilik kalitesi: 7

Tüketim : 6

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Sağlam

sayın hocam almayı düşündüğüm aracı kullanmışsınız. kendim test etme şansını bulamadım daha. deneyiminize göre bana bu aracı tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Bugün bir tanıdığın focus titanyum unu kullandım. Sürüşünü çok beğendim. Direksiyon biraz ağır olmakla birlikte çok hassas,daha önce kullandığım s40 dan daha başarılı gibi. Vitesler harika: kısa yollu ve geçişler net. Koltuklar çok rahat, pedaların kullanımı güzel. Yer yer plastik kalitesi düşük gibi, bazı işçilik kusurları da var gibi. Yürüyen aksam yeterince konforlu. Dikkatimi çeken ise fren pedanılın dozlaması çok iyi. Bir acemi için de usta bir sürücü için de ideal. Motor bence bu araç için yeterli. Notları ise şöyle

İmaj-prestij: 8

Tasarım: 7

Güvenlik Hissi: 9

Sürüş keyfi: 9

Gürültü hissi: 7

Konfor: 7

Motor : 7

Kalite Hissi: 7

İç mekan Genişliği: 8

İşçilik kalitesi: 7

Tüketim : 6

kaç km ve ne şartlarda kullanıp ne kadar yaktınız ve tüketime 6 verdiniz?

Yorum bağlantısı
Semih Özkan

Emre bey ; 1.4 TDCİ dan sonra 1.6 benzinli motor yakıt olarak sizi üzecektir... Ben 2005 trend dizelimi satıp 2010 titanium benzinli aldım pişmanım... 16.000 km'ye geldim şehir içinde kesinlikle 10 litre altına düşmüyor... Genel olarak 12 litre civarlarında...

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

yeni focuslar kesinlikle 6 ncı vitesi istiyor...şanzuman oranları çok kötü....90 km hızla devir saatinin 2800 deviri görmesi düşündürücü değilmi....eski focusta 2200 devirde 90 km hıza ulaşabiliyosun...

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
yeni focuslar kesinlikle 6 ncı vitesi istiyor...şanzuman oranları çok kötü....90 km hızla devir saatinin 2800 deviri görmesi düşündürücü değilmi....eski focusta 2200 devirde 90 km hıza ulaşabiliyosun...

benimki şehir içinde 8.5 litre yakıo ama sert sürmeyince :rolleyes:))) kesinlikle katılıyorum 6. vitese,araba 4000 devirden sonra gidio zaten nasıl bi motor yapmışlar hiç anlamadım.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben geçen hafta Eskişehir'e gitmiştim dönerken inat ettim c.c devrede 100km yi geçmemek kaydıyla

İlk önce

fotoraf0213t.jpg

Daha sonra

fotoraf0223.jpg

Yol bilgisayarının ilk başta hesapladığından 100km lık benzin tasarruf ettim.

Yorum bağlantısı
Emre Sağlam

semih bey ilginize teşekkür borçluyum. bir ayrıntı var benim düşündüğüm aynı modelin dizel motorlusu. o konuda bilgi almak istemiştim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Adem Cengiz

6.Vitesi ben de arıyorum, olsa iyi olurdu.

Bir de arazi vitesi olsaydı, çok dik rampalarda, araç dolu ve klima açıkken kalkış yapmak zor... :)

Bunun dışında diğer vites oranlarını oynamamalılar.

Bir arkadaşım da aksine 6 vitesli Jetta FSI'dan memnun değildi, bir türlü alışamadım diyordu...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

TDCI motorun 5 vites olması beni de düşündürüyordu. Ama oranlarını çok iyi buldum. Kullanımı zevkli. Zaten benzinli gibi çok düşük devire düşürmeye gelmiyor, bir de 6 vites olsa sanırım vites değiştirmekten gına gelirdi.

Yorum bağlantısı
İbrahim Göknar
Emre bey ; 1.4 TDCİ dan sonra 1.6 benzinli motor yakıt olarak sizi üzecektir... Ben 2005 trend dizelimi satıp 2010 titanium benzinli aldım pişmanım... 16.000 km'ye geldim şehir içinde kesinlikle 10 litre altına düşmüyor... Genel olarak 12 litre civarlarında...

aman LPG den öcü gibi korkun, neden lpg taktırmadan şikayet ediyorsunuz benzin tabi çok yakar

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
aman LPG den öcü gibi korkun, neden lpg taktırmadan şikayet ediyorsunuz benzin tabi çok yakar

LPG'den korkmak gibi değil de, ufak tefek te olsa sorunlardan kaçınma diyelim...

Sonuçta tercih meselesi, ve tercihlere de saygı duyulur...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...