İçeriğe Yönlendir

Focus Station Wagon Trend 2006 Ek &#246zellikler?

Emin Ayak

Recommended Posts

Emin Ayak
(düzenlendi)

Merhaba,

Foruma yeni üyeyim,öncelikle herkese selam,böyle bi sitede ve böyle bi ortamda olmak cok güzel,kullandığımız araba hakkında soru ve sorunlarımızı

buradan öğrenebiliyorum,bu güzel birşey.

Sitede ilk sorum : Focus SW 2006 trend ,bu araca ek olarak hangi özellikleri ekleyebilirim,fiyatları nelerdir? en uygun nerede yaptırılabilir? bu sorumun

cevabını verebilecek birileri vardır umarım.

Birde,forumda aradım ama bulamadım,kaput kilit şaftı diye bir parça var,o kırılmış.hilal şeklinde bir tırnağı var,şimdilik japon yapıstırıcısıyla tutturdum sağlamda oldu ama yinede ona güven olmaz,aceba o parçayı nerede bulurum? fiyatını bilen varmı?

şimdiden teşekkür ederim..

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yaz?lar? gerekmedik
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Emin bey öncelikle Hoş Geldiniz.Aracınız dizel mi,benzinlimi standartında neler var bunları ve ne istediğinizi yazarsanız arkadaşlar olarak size yardım etmekten gerçekten mutluluk duyarız.Bir de yaşadığınız şehri yazarsanız çok daha iyi olur,(size yardım etmek açısından).Aradığınız parçayı forumumuzun başlıklarında görebilirsiniz Oto Servet'e mail atıp olup olmadığını sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Focus SW 2006 trend ,bu araca ek olarak hangi özellikleri ekleyebilirim,fiyatları nelerdir? en uygun nerede yaptırılabilir? bu sorumun

Bu soru çok görecelidir... Sınırı da yoktur...

Bence yapılmış uygulamalara göre, neler yapacağınıza karar vermelisiniz...

Yorum bağlantısı
Emin Ayak

Araç dizel,İstanbul Zeytinburnunda yaşıyorum. Aracın standartlarında bildiğiniz standart özellikler var aslında,benimde pek bilgim yok,ondan dolayı standart dışı birşey var diyemem. Arabanın bir kaç fotoğrafını ekleyeyim ama bunları rastgele çekmiştim hiç böyle forumda paylaşmak amaçlı düşünmemiştim ondan dolayı pek verimli olmayabilir 16 ocak kartepe.

67812693.jpg

asdta.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç
Merhaba,

Foruma yeni üyeyim,öncelikle herkese selam,böyle bi sitede ve böyle bi ortamda olmak cok güzel,kullandığımız araba hakkında soru ve sorunlarımızı

buradan öğrenebiliyorum,bu güzel birşey.

Sitede ilk sorum : Focus SW 2006 trend ,bu araca ek olarak hangi özellikleri ekleyebilirim,fiyatları nelerdir? en uygun nerede yaptırılabilir? bu sorumun

Birde,forumda aradım ama bulamadım,kaput kilit şaftı diye bir parça var,o kırılmış.hilal şeklinde bir tırnağı var,şimdilik japon yapıstırıcısıyla tutturdum sağlamda oldu ama yinede ona güven olmaz,aceba o parçayı nerede bulurum? fiyatını bilen varmı?

şimdiden teşekkür ederim..

Aramıza hoş geldiniz Emin bey bende arakadaşalara katılıyorum bencede işe ilk jant ve lastikten başalayın 16'inç uygundur.(bunu lastikleriniz bitincede yapabilirsiniz ek olarak birde lastik masrafı olmasın.)orta renk bir cam filmi başlangıç olarak iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Emin Ayak

önerileriniz için teşekkür eder devamını beklerim,fakat ben daha çok mekanin olarak ek özelliklerden bahsetmiştim,ama bunlarda düşündürücü elbette.

Mesela hız sabitleyici yok,park sensörleri yok bunlar gibi eksiklikler.. Örneğin (istemiyorm gerçi) koltuk ısıtması gibi.. Anlatabildimmi? daha üst modellerde olupta,bu aracada sonradan eklenebilen özellikler varmıdır? ve fiyatlarını nereden öğrenebilirim? sizin tahminleriniz nelerdir vs..

şimdilik cok acil olan park sensörü sanırım ,birde navigasyon tabi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Park sensörü en kolay ve işe yarayanlardan biri.. Kullanana kadar çok gereksiz gelirdi ; serviste hediye olarak ücretsiz taktılar ve kullandıktan sonra yıllardır boynumu arkaya boşuna çevirdiğimi anladım.. :(

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Park sensörü en kolay ve işe yarayanlardan biri.. Kullanana kadar çok gereksiz gelirdi ; serviste hediye olarak ücretsiz taktılar ve kullandıktan sonra yıllardır boynumu arkaya boşuna çevirdiğimi anladım.. :(

E ayna var ya :(

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
önerileriniz için teşekkür eder devamını beklerim,fakat ben daha çok mekanin olarak ek özelliklerden bahsetmiştim,ama bunlarda düşündürücü elbette.

Mesela hız sabitleyici yok,park sensörleri yok bunlar gibi eksiklikler.. Örneğin (istemiyorm gerçi) koltuk ısıtması gibi.. Anlatabildimmi? daha üst modellerde olupta,bu aracada sonradan eklenebilen özellikler varmıdır? ve fiyatlarını nereden öğrenebilirim? sizin tahminleriniz nelerdir vs..

şimdilik cok acil olan park sensörü sanırım ,birde navigasyon tabi.

Emin bey sanırım araçınıza yapmak istediğiniz ek donanımlar focu'sun ghia yani makyaj'lı kasa'da bulunan özelliklerin'den sanırsam eğer öyleyse bence araçını'zı ghia modeliyle değiştirin daha hesaplı olur kanaatimçe hemde orjinal olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emin bey sanırım araçınıza yapmak istediğiniz ek donanımlar focu'sun ghia yani makyaj'lı kasa'da bulunan özelliklerin'den sanırsam eğer öyleyse bence araçını'zı ghia modeliyle değiştirin daha hesaplı olur kanaatimçe hemde orjinal olur.

Araba güzelmiş.. Değiştirmeye gerek yok...

Beyaz ghia sw kolay kolay denk gelmez..

Hız sabitleyici işi zor.. Bir çok parça değişecek.. maliyetini de kestirmek zor..

Teyp değiştirilir.. Hız sabitleyiciye hazırlık olarak direksiyon değiştirilebilir.. Tavan aydınlatmaları ghianınkiyle değiştirilir..

Kapı eşikleri yapılır...

Karartmalı dikz aynası, teyp bütçeye göre her şey yapılabilir...

Yorum bağlantısı

Yay + jant + kapı kolları ve çıtaların gövde rengi boyanması, ilk etapda en iyi yapılacak değişiklikler olacaktır. Sonrası size kalmış, bütçenize göre aracın elverdiği kadarıyla donanım değişikliği yapılabilir. Hız sabitleyici oluyor mu emin değilim. Ama teyp değişimi ghia'lardaki gibi iç aydınlatma değişimi karartmalı dikiz aynası gibi değişiklikler yapılabilir. Aracınız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Emin Ayak
(düzenlendi)

Yorumlarınız,önerileriniz ve görüşleriniz için herkese teşekkür ederim.Hız sabitleyici konusu banada biraz zor ve masraflı gibi geliyordu zaten,bir çok parçanın değişmesi geretiği vs..Birde anlayamadığım ufak bir nokta oldu ''teyp'' ve ''yay'' dediğiniz şeyin tam olarak ne olduğunu anlayamadım.Belki çok basit bir konudur belkide bildiğimiz müzik çalar'dır :) bilemiyorum.Umarım çok absürt kaçmaz bu sorum.

saygılar..

tarihinde Emin Ayak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Evet teyp denilen bildiğimiz müzik çalar, ghialarda trendlerden daha farklı olarak sony müzik çalar bulunmakta arkadaşlar ondan bahsetmişler. Yay ise aracı daha alçak yani yere yakınlaştıran ve yol tutuşu artıran spor helezon yaylardır. Güzel bir görüntü vermenin yanında yere daha sağlam basmasına katkı sağlar. Eğer takmak isterseniz 30 - 35 mm.lik olanlar tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ayna her zaman işe yaramıyor maalesef.. :)

Babam fransız usülü parkeder. Dokundurmak tabiri diyebilirim :)

Yorum bağlantısı
Hakan Salman

Merhaba, haftaya aynı renk ve özelliklerdeki aracımı teslim alıyorum. :flowers: Bu konu benim içinde faydalı oldu. Sw -- sedan arasında kullanım vs.. açısından çok farklar varmı acaba? teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Merhaba, haftaya aynı renk ve özelliklerdeki aracımı teslim alıyorum. :flowers: Bu konu benim içinde faydalı oldu. Sw -- sedan arasında kullanım vs.. açısından çok farklar varmı acaba? teşekkürler..

Öncelikle aramıza hoş geldiniz hakan'bey şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasıs belasıs kullanmanız dileğiyle.

benim eski aracım sedan'dı yaklaşık 4-5 sene kullandım çokta memnun kaldım 7 aydır sw kullanyorum bu araçtanda son dereçe memnunum kullandıkça zevk veren bi araç .hem aile'lik için hem işim için ideal bi araç bağaj sorunu yok. ikisinin arasında ben pek bi fark göremedim ikiside ghia idi.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Merhaba, haftaya aynı renk ve özelliklerdeki aracımı teslim alıyorum. :s Bu konu benim içinde faydalı oldu. Sw -- sedan arasında kullanım vs.. açısından çok farklar varmı acaba? teşekkürler..

Öncelikle hoş geldiniz. Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin diyelim. Muhtemelen geniş bagaj hacmi için SW bir araç tercih ettiniz. Emin olun bagajı çok tatmin edici eğer yanlış hatırlamıyorsam 500 Lt., koltuklarıda yatırınca 1500 Lt. olan bir bagaja sahip olacaksınız. Ticari araçlar ile kıyaslamak gerekirse binek araç konforunu kabetmezsiniz çünkü makaslı değildir, her yıl muayeneye girmezseniz, ticari araçlara göre bagajı biraz küçükdür ama benim yüklediğim malzemeyi görenler hayret ediyorlar, vergi avantajı vardır, istediğiniz köprüden geçersiniz, hız limitleri 80-100 değil 90-120'dir. Sedan modeline görede değişen sadece kasa tipi ve bagaj hacmidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Salman

Yanıtlarınız için teşkkür ederim. Araç geldiği zaman umarım bende memnun kalırım.Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...