İçeriğe Yönlendir

Otoyol Nedir ? Otoban Nedir ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Otoyol ve Otoban arasındaki fark nedir. ?

Tanım olarak net bir bilgiye ulaşamadım.. Bilgisi yada herhangi bir kaynağı olan var mı arkadaşlar. ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Otoyol ve Otoban arasındaki fark nedir. ?

Tanım olarak net bir bilgiye ulaşamadım.. Bilgisi yada herhangi bir kaynağı olan var mı arkadaşlar. ?

İkiside aynı diye biliyorum ben .. :good1:

Google amcada ikisine aynı şeyleri çıkartıyo..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aynı şey. Otoban almancadan gelme. Tahminim Almanya'ya giden gurbetçilerden bu söz geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Navigasyon cihazında kurcalarken iki kavramında geçtiğini gördüm..

Almanya için, her iki kavram da açılmış..

Türkiye için, her iki kavram açılmış, otoyol'a 120 km hız bilgisi girilmiş ama otoban'a hız bilgisi girilmemiş..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
(düzenlendi)

Otoban almacası, otoyol türkçesi diye biliyorum ben de. Zaten bahn almancada yol demek.

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Autobahn almancada kesintisiz yol demek. Genel bi hız limiti olmayan,yer yer 130km/h limiti olan yollarının hepsine alamanlar autobahn der. :wub: Bizdeki otoyolla görünüm olarak aynı olsa da,bizimkilerde her yerde 120 km/h hız sınırı vardır. Bir de ben TCK'nın hiç bi yere otoban yazdığını görmedim,her yerde "otoyol" yazar.

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Bak ya yine kayboldu bu Bala.

Ev taşıyacağım korkunç bir tadilat içerisindeyim. :( :lol: :lol:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Autobahn almancada kesintisiz yol demek. Genel bi hız limiti olmayan,yer yer 130km/h limiti olan yollarının hepsine alamanlar autobahn der. :) Bizdeki otoyolla görünüm olarak aynı olsa da,bizimkilerde her yerde 120 km/h hız sınırı vardır. Bir de ben TCK'nın hiç bi yere otoban yazdığını görmedim,her yerde "otoyol" yazar.

yeni tabela sistemlerine göre ilerde tadilatlar olucak gibi en az 5 yıl olabilir daha çift yönlü otoyollar bitmeden otoyol diye yazan otoban görünümlü yollara daha çok 120 ile gidilir.zaman ve sabır lazım bak kayıp otoban bile varmış.yurdum otobanlar gibi.her 5 10km de bir zemin asfaltı farklılıgı olan otoyollarımız var pardon otobanımız var tc karayolları yol senfonisi konçertosu dinliyoruz :):) :dil:

belki 10 yıla yakın zamanda otoban polislerimiz devriyeyede çıkıcak :D:stop: hemide porchlarla neden olmasın hakettigimiz bir gerlişmişlik bence :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...