İçeriğe Yönlendir

Iman Maleki

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Murat Dere
Bu akımın adı Hiperrealizm ( Aşırı Gerçekçilik ). Tekniği Tamamen firça ve yağlıboya. çalışmalarını tahminim fotoğraflara bakarak çizmiş. Bizde Bu tarz çalışmalar yapmıştık Üniversitedeyken. Ben boş bir çay bardağını sekiz saatte çizmiştim karakalem. Çalışmadan ziyade Ressamın memleketi enterasan

Ben "fotorealizm" diye biliyorum. Çok var bu ressamlardan. Google'da arayın daha çok şaşıracaksınız. ;)

Örnek mi? Hemen:

3034d1244922337-1st-attempt-photo-realistic-portrait-blech-portrait_referance.jpg

paintingoftica.jpg

luxemburgentry.jpg

xander.jpg

photo%20realistic%209.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necati Dur
8 saatte bi çay bardağını çizmek gerçekten fotoğraf gibi olmasını sağlıyor mu?Öyleyse hiperrealizm olsun bizim olsun.Miikemmel.

Gerçekten oluyor. Çalışmalarım kayboldu. Bakarak herbir gölgesine bakarak oluyor. Ama bence Hiperrealist sanatçılardan ziyade Diğer sanat akımlarıyla uğraşan sanatçılar daha popüler ve daha özgün. yani fotoğraf makinası çıktısından farkı olmalı ki, özgün olsun

Yorum bağlantısı
Necati Dur
Vay be tebrikler kaybolmasaydı keşke :( Ya bunu gerçekten yapabiliyorsak 8 saat değil 18 saat ben bunun başında kalırım sıkılmadan.Bi kursu mursu var mı acaba?Baya yattı aklıma kapıldım.Sen yapılıyor diyince de gazı aldım :s

imkansız değil. yalnız yeni başlayacak biri için biraz sıkıcı olabilir. ilk başlarda biraz eskizlerle elinizi ve gözünüzü geliştirmeniz gerekir. Bakarak yapılmış karakalem bir çalışma

dsc00118kb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlknur Öztürk

Özel bir tekniği mi var diye ressamın biyografisini de okudum ancak bilgi yok. İnanılır gibi değil, her geçen gün insanlar mükemmellik sınırlarını zorluyor her alanda.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Resmin orjinali bu mu Cihan...

Bu sıfırdan ms paintle yapılmış abi. Hatta forumda videosu da vardı da bulamadım.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Hasan Basri Bayraktar

Hort... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)

Resmin ve sanatın doğasına ters :D Olmamış.Çek makinayla :)

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

El ile çizilmiş yani öyle mi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İlk mesajdaki resimler el ile yapılmışsa harika ve olağanüstü.

İman Tûrki...

Abi ikinci resimde illimunati var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

El ile çizilmiş yani öyle mi :rolleyes:

Evet..

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Böyle yeteneğim olsun isterdim.. Elimden bağlama çalmak dışında hiç bir şey gelmiyor kahretsin :bambam::D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Böyle yeteneğim olsun isterdim.. Elimden bağlama çalmak dışında hiç bir şey gelmiyor kahretsin :bambam::D

Daha ne gelsin Sercan, bağlama ile amatör olarak ilgileniyorum. Bence bir çalgı aleti çalmakta en az bu resimleri yapmak kadar karmaşık bir iş.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Daha ne gelsin Sercan, bağlama ile amatör olarak ilgileniyorum. Bence bir çalgı aleti çalmakta en az bu resimleri yapmak kadar karmaşık bir iş.

Abi onu da tam iyi çalamıyorum ama müzik konusunda yeteneğim var.. Üflemeli hariç çoğu müzik enstrümanını çalabiliyorum oda müzik kulağım iyi onun sayesinde ama profesyonellik sıfır şuan için :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Sanatın her türlüsü gerçekten yetenek işidir.Bende Sercan gibi üflemeliler hariç bağlama-org v.b çalıyorum.Hiç bir eğitimini de almadım.Bu yüzden de her türden sanata ve sanatçıya karşı büyük bir saygı duyarım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...