İçeriğe Yönlendir

Su Kaçıran Boru

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Resimlerde işaretlediğim bu borunun adı sanı nedir acaba ?

Motor buradan soğutma suyunu kaçıyor, 2 lt kadar su ilave ettim hazne ancak normal konumuna geldi :omlet:

Resimlerdede göründüğü gibi kırmızı ile işaretlediğim yerden su kaçıyor ve alttındaki motor kulağını pas içinde bırakmış.

Zamanında bir kere conta yakmıştım ikincisinden korkuyorum ne yalan söliyeyim.

31931370.jpg

9222384.jpg

38999989.jpg

Yorum bağlantısı

Benim de soğutma borularının kelepçelerinden biri kırılmıştı bütün soğutma suyu koymamla akıp gidiyordu. Ama yerine ulaşana kadar canımız çıkmıştı. Hazneye giden boru olması bence de mantıklı en yakın zamanda değiştirilmeli.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Borunun bir ucu egr nin altına doğru giriyor diğer ucu 2. resimdede göründüğü gibi so taraftan aşağıya doğru iniyor orada bir merkez var 3-4 borunun birleştiği oraya gidiyor. Hazneden gelen boru ise bir üstündeki boru.

Motor çalışması ile birliktede bu boru ısınmaya başlıyor. Şimdi kaynakçıyamı götürsem yoksa Osman ustaya mı götürsem kararsız kaldım.

Birde soğutma suyunun değişmesi lazım sanırım antifirz felan bir şey kalmamıştır arabada :) Tatil dönüşüde arıza hiçte hoş olmuyor canım ben bunun parasına 1 gün daha geçirirdim 5 yıldızlı tatil köyünde :unsure:

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

radyatör alt hortumundan termostat yuvasınagidiyor. boruyu kaynatmakla ugraşmayın yenisini alın takın.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
radyatör alt hortumundan termostat yuvasınagidiyor. boruyu kaynatmakla ugraşmayın yenisini alın takın.

Yaşar usta bunun bir adı varmıdır piyasadan araştırayım alayım ? var ise senden alalım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Adil Derici

aynı borunun ucundaki hortumun 2 kez çatlayıp bütün suyumu boşaltması sonucu 1 kez conta yaktım 1 defada ucundan döndüm.

zamanında değiştirilmemiş ve ömrünü tüketmiş bir hortum parçası yüzünden komple motorum gidiyordu.

mondeo çok güzel,komforlu,sağlam bir araç ancak hor kullanılıp yeterince kontrolu yapılmadığında onca yıllık işini yapmış ve ve artık ısıya basınca göğüs geremeyen bir boru parçası,telafisi ağır olan hasarlara yol açabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...