İçeriğe Yönlendir

G&#246kçeada Ayvalık Afyon Mersin üzerinden Hatay

Gökhan Kızılkaya

Recommended Posts

Gökhan Kızılkaya

Arkadaşlar merhaba;

Pazar sabah kısmetse marmaranın kuzeyinden Gökçeada oradan Kaz dağları, Ayvalık, Cunda adası oradan Uşak ve Afyon

(Afyon konaklamalı) üzerinden Mersin ve enson Bayramda memleket (HATAY) da olacak şekilde bir gezi planlıyoruz hanımla.

Bu güzergah için konaklama yerleri gezilecek yerler vs konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Hayırlı yolculuklar şimdiden.Antakya şimdi ne güzeldir kısmetse bende bayramdan sonra gidicem.İyi tatiller ..

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

mersin tömük tarafında (mersinin sışında kalır biraz çeşmelide) içerilere doğru girdiğinizde canlı alabalık tesisleri var. Orada pınarbaşı canlı alabalık tesisi var bizzat kızarkadaşımla gittiğim bi yerdir.Kesinlikle tavsiye ederim içkisiz aile yeridir. Izgarada alabalık yemeden gitmeyiniz.. Eğer gidecek olursanız ayrıntılı yol tarifi verebilirim.. İyi yolculuklar..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

cundanın lokmasını ve dondurmasını yiyin, akşam yemeğinde Bay Nihat a gidin cundada. deniz ürünleri ve mezeleri süper, kıyı şeridinde Taşkahve var burada türk kahvesi için kesinlikle , Sarımsaklı tarafında Şeytan sofrası var, gün batımı inanılmaz güzel ve manzara mükemmel.Denize girmek için sarımsaklı tarafında Badavut a doğru gidebilirsiniz. Sarımsaklı tarafında kalmak istersen Hotel Kalif i tavsiye ederim. Çok temiz ve nezih bir oteldir, yemekleri de oldukça güzeldir. onun dışında cunda da küçük büyük birçok pansiyon mevcut.ancak cunda , sarımsaklıya göre bira daha pahalıdır.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Hayırlı yolculuklar şimdiden.Antakya şimdi ne güzeldir kısmetse bende bayramdan sonra gidicem.İyi tatiller ..

Eminim şimdi Antakya'da olmak istemezsiniz. :lol: :D 2 gün önce gittim ve Reyhanlı'ya göre nispeten serin ama genede sıcak. Yalnız Harbiye'de suyun içindeki masalara oturup muhabbete başladınızımı bir demlik çayla beraber herşeyi unutuyorsunuz. :D

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Gökçeada'da askerlik yapmış biri olarak ki benimki biraz tatil gibi oldu. :D Kaleköy ve Uğurlu köyünü tavsiye ederim.Özellikle Uğurlu köyü adanın en batı noktası sadece adanın değil Türkiye'nin de en batısıdır.Karşınızda Limni arkasında Yunanistan sol tarafta Bozcaada bence herşeyiyle güzel bir ada.

Bugün çağırsalar yine orada askerlik yapardım :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yatacak yerleri pek bilemem ama Ayvalık harika bir yer. Özellikle Şeytan Soyrasına mutlaka gidin, manzara nefis. Sarımsaklı Plajı denize girmek için çok güzeldir, orayı da gezin. Cunda adasında da balık yiyebilirsiniz, bir çok yerden daha uyguna.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
cundanın lokmasını ve dondurmasını yiyin, akşam yemeğinde Bay Nihat a gidin cundada. deniz ürünleri ve mezeleri süper, kıyı şeridinde Taşkahve var burada türk kahvesi için kesinlikle , Sarımsaklı tarafında Şeytan sofrası var, gün batımı inanılmaz güzel ve manzara mükemmel.Denize girmek için sarımsaklı tarafında Badavut a doğru gidebilirsiniz. Sarımsaklı tarafında kalmak istersen Hotel Kalif i tavsiye ederim. Çok temiz ve nezih bir oteldir, yemekleri de oldukça güzeldir. onun dışında cunda da küçük büyük birçok pansiyon mevcut.ancak cunda , sarımsaklıya göre bira daha pahalıdır.

Taki kaptanın yeri daha ucuz. ve daha taze mezeler var. Bay nihat sosyetenin uğrak yeri ve tam ayak altında olduğu için diğer restoranlara göre oldukça pahalı. Alkolsuz iki kişilik papalina ve mezeler dahil olmak üzere 80-100 lira arası hesap gelir. 3 hafta önce orada papalinanın porsiyonuna 25 lira yazıyordu orası. Başka restoranlarda oturmadan önce pazarlık yapabilirsiniz. Ama Bay Nihatta asla pazarlık yok. İşine gelirse hesabı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Vaybe toprağım hayırlı yolculuklar. Selam söyle herkese :lol: Döndüğünde sana bir süprizim var :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Taki kaptanın yeri daha ucuz. ve daha taze mezeler var. Bay nihat sosyetenin uğrak yeri ve tam ayak altında olduğu için diğer restoranlara göre oldukça pahalı. Alkolsuz iki kişilik papalina ve mezeler dahil olmak üzere 80-100 lira arası hesap gelir. 3 hafta önce orada papalinanın porsiyonuna 25 lira yazıyordu orası. Başka restoranlarda oturmadan önce pazarlık yapabilirsiniz. Ama Bay Nihatta asla pazarlık yok. İşine gelirse hesabı.

bizim senelerdir gittiğimiz mekan oluğu için hesap hep uygun geldi . ancak menü fiyatları yüksek gerçekten.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
bizim senelerdir gittiğimiz mekan oluğu için hesap hep uygun geldi . ancak menü fiyatları yüksek gerçekten.

Tavsiyelerde bulunan herkese teşekkür ederim dönüşte tecrübelerimi yazarım artık.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Zorlu parkur. Rota planlamak bile dikkat ve tecrübe ister diye düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşmanız çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Zorlu parkur. Rota planlamak bile dikkat ve tecrübe ister diye düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşmanız çok iyi olur.

Arkadaşlar

Düne kadar Gökçeada daydık ve harika bir yer.Turistik uçuk fiyatlar yok herşey ucuz ve çok doğal.Havası temiz denizi temiz ve ideal sıcaklıkta Aydıncık plajı diye bir yer var deniz dalgasız ve rüzgarlı Bulgaristan ve Romanyadan dahi windsurf yapmaya geliyorlar.2-3 günlüğünede olsa mutlaka gelin derim.Gelibolu yarımadasının Ege tarafındaki Kabatepe mevkiinden feribot kalkıyor ve 1 saatte varıyor.Araçbaşı 45 tl araçiçi yolculardan ücret alınmıyor.Biletinizi saklayın Çünkü dönüşte ücret ödemiyorsunuz ve oradan aynı biletle eceabattan Çanakkaleye geçişde ücretsiz.Bugün ayvalık tayız (Kaz dağlarınıda gezmelisiniz Zira dünyanın en çok oksijen içeren bölgelerinden biri ülkemizde ve görülmeye değer.)

Ayvalık yağmurlu bugün .Yarın Cunda adasındayız.

Şimdi buradan Adana-Hatay rotasını planlıyorum.Birker Konya üzerinden gideceğimiz kesin de Ayvalıktan Konya ya nasıl gideceğiz bakalım.Uşak Afyon üzerimi yoksa Kütahya tarafındanmı.

Yazmaya devam ederim bu arada aklıma gelmişken Malkara-Gelibolu arası iki adet radar var haberiniz ola.(Ben birine girdim de)

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Süper eğleniyorsunuzdur. Ahhh ah. darısı başımıza :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Kızılkaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar;

Biraz geç oldu ama ancak fırsat bulabildim.Bayramdaki 15 günlük gezimizde İstanbul, Gökçeada, Ayvalık,Cunda adası, Konya, Nevşehir, Adana,Hatay ve tekrar İstanbul olarak toplam 3000 km yaptık.Klima genelde açık iki kişi + bagaj ve ortalama 110 km hızla (dönüş yolunda arabanın limitlerinde hızla) tam şehiriçleride dahi 5.2 lt/100km.

Fotoları birazdan yüklemeye çalışacağım. Güneş batımı sarımsaklının günbatımıyla ünlü şeytan sofrası beldesindendir.

http://img683.imageshack.us/g/116cu.jpg/[/img]

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Sayın moderatör arkadaşlar ben bu başlığa resim ekledim ancak başlık açıklamasını düzenleyip resim eklediğimi belirtemiyorum.Yardım lütfen !

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...