İçeriğe Yönlendir

Ford Araç Alımında Yeni Bir Sistem

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Araç alımında yeni bir sistem çıkmış bugün gördüm maili ilk bakıldında bayağı güzel görünüyor aracı süre sonunda geri alabiliyor ve ya sıfırıyla değiştiriyor. ayrıntılar aşağıdaki linkte...

http://www.ford.com.tr/fordoptions/

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Opsiyon üç – aracı iade etmek

"Kısa vadeli ihtiyaçlarınız için Ford."

Aracınızın iyi durumda olması ve sözleşmede belirtilen koşulları sağlaması durumunda dilerseniz herhangi bir ek ödeme yapmadan aracınızı aldığınız yetkili satıcıya iade edebilirsiniz.

Bu madde Türkiye'de işlemez. Yeni pazarlama teknikleri :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi aldık diyelim, 36 ay ödenecek paranın faizi nedir? Bir de bu sözleşmeye uyarsa araç geri alınır, bu şartlar nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Hadi aldık diyelim, 36 ay ödenecek paranın faizi nedir? Bir de bu sözleşmeye uyarsa araç geri alınır, bu şartlar nedir acaba?

Şartlar basit abi öyle ahım şahım bir durum yok :nazar:

a)Aracı hiç kullanmamış olmak

b)36 ay boyunca kapalı garajda tutmak

c)Soğuk kış günlerinde yanınızda olması

d)Araca dokunulmamış olması

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Üçüncü opsiyon "aracı artık kullanmak istemiyorum, Ford da almak istemiyorum" demek oluyor. Sözleşme başında belirlenen bir fiyat aralığında, aracın kaza, km vb. durumuna göre geri alınması yani, sıfırmış gibi geri almıyorlar tabi ki.

Buna benzer ödeme koşulları var, balon ödeme sistemi diye BMW'de var mesela. Aslında oldukça iyi bir sistem, belki Fordlar'ın 2. el değerinin de korunmasına yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Sürekli yeni araca binmek isteyenler için cazip olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aslında iyi birşeye benziyor, şimdi benimkini versem takasa 20 ye gitti diyelim, sıfırı 30 kaat ise 10 peşin 10 cebimde kaldı, geri kalan 20 nin yarısını faiz ekleyerek 36 ayda geri ödüyorum, 3 sene sonra arabayı yine takasa veriyorum kalan 10 lira borcum sıfırlanıyor elde kalanı kapora veriyorum arabayı yeniliyorum, elimde hala para var üstelik, e iyi bir şeymiş, sadece 10000 tl 3 yıl vade buna faiz ekleyip araba alıyoruz, bu böyle sürüp gidiyor, güzele benziyor, yalnız şuan sadece kuda da var bu sistem.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Az önce inceledim de fiesta 1.25 sanırım 32.000 TL!'ye geliyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

36 ay kiralama sözleşmesi yapılsa, sanırım daha ucuza vasıtaya binilir, kasko+lastik+bakım masrafı dahil ! ; Ford artık kiralama şirketlerine vasıta satmamakta ciddi kararlı sanırım ... Yeni kiralıklar Jetta mı olacak ne.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Payı kendi alabilmek içinmi kiralama şirketlerine satmak istemiyor abi? Eğer öyleyse saçma bi sistem yüksek opsiyon sistemi fiyatları hemde sigorta kasko bakım vs dahil değil elbette.. Kafam karıştı :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani bana öyle geliyor, 2011 model fordlar, kiralamaya pek gitmeyecek gibi.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Basit bir hesapla 42.490 TL'lik mondeo, 12748 peşin + 36 ay x 650 + 14875 tl son ödeme ile 51023 Tl'ye geliyor. Paran varsa avantajlı, parayı bağlamamış oluyorsun. Ama para yoksa son ödeme biraz zor olabilir. Ona da kredi çekilirse pek bir avantajı kalmaz. Leasing'in bir başka söylenişi, bir de aracın ikinci el değerinin 30.000 Tl'nin altın düşmemesi lazım eğer iade edilecekse...:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...