İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi Asx

R.Bahadır Irmak

Recommended Posts

Yusuf Bahri Aslan

Muhlis bey öncelikle teşekkür ederim;

Bu aracı tercih etme sebeplerim,Tartışılmaz bir motora sahip 1,6 MIVEC değişken subap zamanlaması sistemine sahip, Vialle LPİ otogaz sistemi takılınca garantinin bozulmayışı, Auto Stop & Go özelliği ve diğer birçok özelliği barındırmasından ve fiyatının muadiline göre daha uygun olmasından dolayı QQ yerine bunu tercih ettim.Ben Denizlide ikamet etmekteyim.Burda Mitsubishi servisi var.Yani servis yönünden sıkıntım yok.İkinci el'i ne olur düşünmedim değil.Kanımca bu araçta tutar ve zaten uygun fiyatlı aldım uygun satarım inşallah. Ayrıca insanlar ön yargılarını yıkmalıdır. Bu piyasada crossover da lider QQ olabilir ama bence ASX, muadili QQ'den hem görünüm açıcından hem diğer bazı önemli özellikleri açısından daha üstün.İncelemek isterseniz http://www.simdiasxzamani.com/ saygılar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit
(düzenlendi)

bu çakma jeep modasını anlamış değilim.c-max bunun üstünden atlar nedir bu sevda.ya adam akıllı Jeep alacaksın yada almayacaksın.Terios,duster bile bunu yer.bu nedir ya....

tarihinde Mustafa Yi?it tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Beyaz fena değildir, biz de beyazlamıştık, ama geçenlerde Seatçılar toplandı, otopark filo kiralama merkezi gibi gözüküyordu, bembeyasss :lol2:

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Mustafa bey o sizin düşünceniz ayrıca reno duster terios'u Mitsubishi ve nissanla nasıl karşılaştırırsınız? Bende bunu anlamış değilim. Çakma jeep miş. yada crossover ne farkeder güzel bir tarzı var bence. C-max ta süper araba yalnız aynı jant yüksekliğine sahip artı iç hacim olarak daha basık. Ayrıca bu tarz araçların en önemli özelliği otomobil sınıfında olmalarıdır. Yani ben jeep alıpta bir sürü vergi + hız sınırı + yüksek yakıt vs. katlanamam kardeşim o yüzden benim tercihim bu tarz araçtır.Zevkler, renkler ve cebim Mustafa bey tartışmayalım lütfen. Bana görede reno beş para etmiyor. Yani dediğim gibi siz beğenmeyebilirsiniz saygı duyarım. Ama ben beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan
Net maliyet nedir?lpg için istenen ücret ve mevcut sistemlerden farkları nedir?

tteşekkürler vereceğiniz bilgiler için.Bencede süper tercih lakin beyazda güzel olurdu.

Onur bey ben aldığımda 47bin tl idi.Şuan itibariyle 50,467 tl lansman fiyatı var.LPİ otogaz dönüşümüde yaptırırsanız garanti bozulmuyor.Farklarını http://www.vialle.com.tr/ sitesinden inceleyebilirsiniz. LPİ fiyatı araştırmalarıma göre en uygun ORDU mitsubishi servisi Peşin 1100 Euro+KDV taksitli 1175 Euro+KDV fiyat verdiler.İzmir Mitsubishi 2950 Tl Ankara Mitsubishi 3200 Tl istedi aynı marka (vialle LPİ) otogaza.Gerçi Türkiyede sadece TemSAnın getirdiği Vialle LPİ var sanırım. O yüzden mitsubishi de garnti bozulmuyor.Mevcut Sistemlerden çok farkı olduğunu inceleyince anlarsınız.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

duster ve terios u tabiki mitsubishi ile kıyaslayamam ama hangisi.Pajero tabiki.yoksa asx-kuga-qashqai-tiguan-rav4 bunlar çakma jeepler benim gözümde terios bunlardan daha değerli

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan
duster ve terios u tabiki mitsubishi ile kıyaslayamam ama hangisi.Pajero tabiki.yoksa asx-kuga-qashqai-tiguan-rav4 bunlar çakma jeepler benim gözümde terios bunlardan daha değerli

Çakma makma Mustafa bey bence rav4 QQ ile başlayan asx-kuga-tiguan devam eden bu araçlar yeni bir soluk.Şehir içinde ve uzun yolda yüksek sürüş ekonomik yakıt ve otomobil sınıfı bence süper sizce olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan
Crossover SUV degil zaten, olmadigi icin Crossover deniyor. Reel gerceklikler var, QQ eger satiyorsa, demek ki bu tur bir segment var ve buna talep var, istedigimiz kadar cakma SUV diyelim. Herkes kalkip Grand Cherokee HEMI veya Range Rover almak zorunda degil. Gecen hafta baldiza aldigimiz Fusion'i kullandim, kesinlikle alcak araba istemiyorum artik, trafik hakimiyeti koltuk yol seviyesinden yukarda olunca cok daha yuksek, eger bana bu konforu verecek ve fiyati GC veya Range'den cok daha mantikli bir seviyede olacaksa neden almayayim ?

Haklısınız Muhlis Bey.Dediğiniz özellikleri ve birçok özelliği bir arada barındıran crossover var artık.Bana fiyat ve diğer kriterler açısından en uygun gelen araç buydu. Eksikleri var yok değil ama şehiriçinde ve dışında süper bana göre otomobil olarak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Haklısınız Muhlis Bey.Dediğiniz özellikleri ve birçok özelliği bir arada barındıran crossover var artık.Bana fiyat ve diğer kriterler açısından en uygun gelen araç buydu. Eksikleri var yok değil ama şehiriçinde ve dışında süper bana göre otomobil olarak.

Ah birde dizeli olsa tamam olucaktı ama yok, bu yüzden satışlarıda yüksek olmaz sanırım, genel olaraksa iyi araba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

kuga 2.0 160 hp gelecek son baharda.daihatsu 2013 te avrupadan çekilme kararı aldı.oysa minik otomobilde dünyanın en iyi üreticisi.euro 5 vs gibi gererksiz normlar bide yen-euro paritesi dengesizliği buna sebep

Kuga nın 1.6 sına kadar mondeo ya koysalar o motoru deli satardı.

mondeo hiçbir zaman deli satmaz.bir insanın adı çıkacağına canı çıksın demişler....

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

kuga özellikle AT geldikten sonra satışı patladı.şuan sıra yazar durumda.2.elide hiç fena değil.biz geçen 4 ay içinde 2 tane 2.el kuga sattık.arayan soran çok.kesinlikle bir mondeo olmayacak.ama 2.0 lt olduğu için pazarı ve müşterisi belli.ford ta ondan 1.6 müşterisini belkemiyor.ama dip not:mondeo 1.6 tdcı yıl sonu gibi gelecek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.el Kuga gelirse, yazarsın artık ;)

Vesile ile, Japon-Kore çıkışlı, türkiye gelişli planda, bizi Avrupa olarak kategorize etmişler, Avrupa benzinli seviyor, dolayısı ile bize de benzinlisinden geliyor.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
bu çakma jeep modasını anlamış değilim.c-max bunun üstünden atlar nedir bu sevda.ya adam akıllı Jeep alacaksın yada almayacaksın.Terios,duster bile bunu yer.bu nedir ya....

İlk zamanlar CMAX sınıfında olan MPV'lere de çekingen yaklaşıldı, ancak şuan piyasası otourdu...

Crossover segmenti de kendini ispatlamıştır gözümde...

Herkesin tercihi aynı olsaydı dünyada tek renk tek marka tek şekilli hepsi birbirinin aynı arabalar olurdu...

Farklı hatta bize uçuk gelen tercihlere saygı duymak zorundayız...

Terios mu? ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ford, daha fazla adette ithal oto satmak istiyor mu diye sormalı bence, bu da bir strateji, haka diyorum, bence Premium olacak, az satacak.

Vesile ile Terios taki şanzıman nefistir, kutu gibi ama araziye gidecek en güzel ciplerden, ithalatı bitti, Türkiye den çekiliyorlr orası ayrı....

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

ford artık şirket aracı olma imajından çıktı.bunu y.fiesta ile aştı.yeni focus golf ve civic müşterisini çalacak.kuga da zaten büyük beklentiler yok.az satsın öz satsın.satıyorda.müşteriler güçlü ve dizel motor istiyor.ve tabiki auto...otosan ve forda birşi olmaz merak etmeyin....

terios-jimmy-samurai bunlar bu çakma jeep lerin tulumunu çıkarır ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiyatı boşver, onu da usulca çekerler yukarı, mühim olan 5 yıllık kalkınma planı. Artık Ford showroomlarına randevu ile gidilecek, her yerden Boss parfüm fıslanacak...... mesela.....

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Abilerim aranızda sigortacılarda var ve bu anlatacağım hakkında görüşlerini almak isterim.Önceki aracım ford focus 1,6 ghia sedandı ve kaskoluydu.Kaskosunu 2.kez yenilerken bana çıkarılan ucuk fiyatları görünce nedennn dedim.Sigortacı Ak sigorta Ford grubu araçlara bilerek yüksek kasko bedeli çıkartıyor.Bununda nedeni şirket arabalarının büyük çoğunluğu ford araçlarından oluşmakta ve fazla kazaya karışmakta olduğunu bununda kasko şirketlerine maliyetinin çok olduğunu söyledi. Ne kadar doğru bilemeyeceğim ama ben o ara 850Tl ye ray sigortadan yaptırıken aynı zamanda Ak sigorta 1325 gibi bir rakam vermişti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Japonlarda anlayamadigim bir dizel fobisi var, getirmiyorlar killigina, fiyat listelerinde var, soruyorsun "mirin kirin". TR'de dizel olayi henuz oturmadi, guvenmiyorlar sanirim. Japonlarin icinde dizeli becerebilen Toyota, o da manuel olacak.

Asil Daihatsu 1.5 dizel getirseydi, yok satardi. Kuga olu dogdu, satmaya calistiklari fiyat o kadar yukardaki eslenigi Crossover araclardan, kimse almiyor, 2.0 TDCI o arac icin yanlis motordu, eslenikleri 1.5 DCI ve 1.6 benzinli iken. Ben hala umutluyum ama, Kuga eger 1.6 benzinli ve 1.6 dizel olarak satilsa, guzel pazar kapar QQ'dan.

Dizeli becerebilen başka bir üretici daha var ve bence çokta iyi, Subaru; özelliklede Subaru Forester 2.0 Turbo Dizel AWD bu çakma jiplerin alayını ezer, Toytada geride bana göre, Toyotada jip diyence birtek LandCruiser ı bilirim, onun dışında anca idare eder Toyota. Birde 78.000 tl lik fiyatını biraz indirseler tam olucak, alacak halim olsa Kuga gibi daracık aletlere hayatta o parayı vermem (Bana göre Kuga da çakma jip o ayrı)

1.jpg

7.jpg

Buda işi ne kadar ileri götürdükleri hakkında...

Hybrid Tourer Concept. Of course Subaru' s usual USP, which marries a horizontally-opposed engine to symmetrical all-wheel drive, provides the technological backbone to which is added two electric motors and lithium-ion batteries. The world' s first hybrid boxer drivetrain is packaged within an elegantly styled large hatchback bodyshell heavily reminiscent of Alfa' s Brera (at least from the rear three quarter view). Access to the luxuriously minimalist four-seater cabin is via massive gullwing doors. The petrol engine is a development of Subaru' s familiar 2.0-litre direct injection, turbocharged boxer mated to a Subaru-developed Lineartronic automatic transmission.

Subaru_HTC_R3Q1.jpg

Subaru_HTC_R3Q2.jpg

05_subaru_b5-TPH_cncpt_manu_05.jpg

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...