İçeriğe Yönlendir

Yağ Damlatma

Ruhan Özgen Özgür

Recommended Posts

Ruhan Özgen Özgür

Aldığım 2004 c-max 145.000 km'de. kompresör hortumundaki tırnağın biri kırılmış onu kelepçeyle tutturduk şu an yağ sızıntısı olmuyor sadece hafif terleme yapıyor. fakat 2-3 gündür aracı parkettiğimde 3-4 damla yağ damlamış olarak görüyorum. Damlayan yağ siyah renkte dolayısıyla şanzumandan geldiğine ihtimal vermiyorum. acaba neresine baktırtmam gerekiyor, aynı şekilde başka sıkıntı yaşayan arkadaş var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Yalçın
Aldığım 2004 c-max 145.000 km'de. kompresör hortumundaki tırnağın biri kırılmış onu kelepçeyle tutturduk şu an yağ sızıntısı olmuyor sadece hafif terleme yapıyor. fakat 2-3 gündür aracı parkettiğimde 3-4 damla yağ damlamış olarak görüyorum. Damlayan yağ siyah renkte dolayısıyla şanzumandan geldiğine ihtimal vermiyorum. acaba neresine baktırtmam gerekiyor, aynı şekilde başka sıkıntı yaşayan arkadaş var mıdır?

Öncelikle araç düzenli bakımları yapılıp yapılmadığına bakılmalı. Yağ kaçağı benim araçtada vardı. Teker değişiminde görür terleme vs gibi zanneder üzerinde pek durmadım. Ancak yetkili serviste yapılan kontrolde kaçağın triger kayışı olan bölgede yayıldığını önlem olarak söz konusu bölgede contaların değişimi gerektiği bildirildi.

Ki bu işlemler yapılmadan önce sizin aracınızdaki kadar yağ damlatması da başlamamıştı bile.

Tavsiyem karter ve üst tarafta yer alan contaların sızdırıp sızdırmadığına baktırmanız.

Yorum bağlantısı
İrfan Şan

benzer bi durum bendede var.kompresör hortumunun tırnagının biri kırık yag terletme oluyo ama henüz damlatma görmedim.aracımı aldığım kişi uzun zamanlardır bu durumun olduğunuda eklemişti..ayrıca o hortumun fiyatı 50 tl imiş bi arkadaş öğrenmişti takım olarak veriliyormuş 50 tl ye.

hocam bu problem bir arızaya yol açtı mı şimdiye kadar.

Yorum bağlantısı
Ruhan Özgen Özgür

Yağ damlatma sıkıntısı henüz sorun yaratmadı. Ama yaratmaz diye düşünmüyorum, birgün canımı yakacak galiba ;)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Araçta "kompresör hortumu" derken kastedilen nedir. Kompresör mü var ki hortumu olsun...

benzer bi durum bendede var.kompresör hortumunun tırnagının biri kırık yag terletme oluyo ama henüz damlatma görmedim.aracımı aldığım kişi uzun zamanlardır bu durumun olduğunuda eklemişti..ayrıca o hortumun fiyatı 50 tl imiş bi arkadaş öğrenmişti takım olarak veriliyormuş 50 tl ye.

hocam bu problem bir arızaya yol açtı mı şimdiye kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

karter civatası iyi sıkılmıyor diş yediriliyor. akıtıyor. bir sonraki serviste kaynakla dolduruluyor. bir kez düzeliyor sonra yine damlatıyor. en sonunda karter kapağı değişiyor problem halloluyor. benim başıma geldi. karter civatasıı sökemeyen ve diş yeridmeden takamayan elemanların olduğu bazı yetkili servisler var. ya da dikkat etmiyorlar. ya da en kötüsü saç zaten kalitesiz.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Yağ damlamasının kök nedenini bulmanın en iyi yöntemi, aracı kalana alarak veya lifte kaldırarak , altında tespit yapmaktır. Sorunun kaynağı ancak o zaman bulunur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...