İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt ford Cd/mp3 player

Misafir

Recommended Posts

Ömer Gündüz
bal bal :flowers: yollayabilirmisin?

6.4 MB büyüklüğünde. e-posta lazım

6.4 MB büyüklüğünde. e-posta lazım

hotmail.com adresine gönderiyorum !

Yorum bağlantısı
Misafir

ömer bey çok tşk.şemayı aldım çok harika bütün detaylar mevcut.musait vaktimde inceleyip bilgi veririm.

Yorum bağlantısı
Ömer Gündüz
ömer bey çok tşk.şemayı aldım çok harika bütün detaylar mevcut.musait vaktimde inceleyip bilgi veririm.

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Hicbisey calismiyor ne sub ne aux ne kumanda.

Len senin teyipte sorun olmasın aux çalışması lazım cd changer kesin destekliyor. cdc ye bastın dimi :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir
Len senin teyipte sorun olmasın aux çalışması lazım cd changer kesin destekliyor. cdc ye bastın dimi :blush:

bencede bi terslik oldugu kesin.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Gündüz
bencede bi terslik oldugu kesin.

Aşağıdaki linke bakarsanız, son paragrafta bu radyonun direksiyon veya arka koltuktaki kumandalardan kontrol edilemeyeceğini yazıyor. (The Blaupunkt radio WILL NOT work with OEM

steering wheel or rear seat controls). Bunun nedeni olarak da teybin içinde buna uygun yazılım olmamasını gösteriyor.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CUSTOM-HARN...5fAudioQ5fVideo

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hiç aklıma gelmezdi bu teybe LANET okuyacağım. Aux da çalışmadı :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Not compatible with radios including:

* Woodstock DAB52 / DAB53 (requires cable part reference 7 607 001 504 instead)

* Milano MP28, Monte Carlo MP28, San Remo MP28

* TravelPilot DX-R52, DX-R70, DX-R5, E, Freestyler, Exact and Rome NAV55E navigation systems

* Blaupunkt factory-fitted head units (the cable may plug into the rear of the radio, but will not be recognised)

diyor, ne diyor tam olarak.

Yorum bağlantısı
Ömer Gündüz
Not compatible with radios including:

* Woodstock DAB52 / DAB53 (requires cable part reference 7 607 001 504 instead)

* Milano MP28, Monte Carlo MP28, San Remo MP28

* TravelPilot DX-R52, DX-R70, DX-R5, E, Freestyler, Exact and Rome NAV55E navigation systems

* Blaupunkt factory-fitted head units (the cable may plug into the rear of the radio, but will not be recognised)

diyor, ne diyor tam olarak.

Şıkların tümü Blau teypleri.

son şık bizi üzen sonu ifade ediyor: Fabrika monajlı Blaupnkt üniteleri (kablo radyo arkasına takılabilir fakat tanınmayacakır).

Tek çözüm direksiyondan gelen uçların, ünitenin önündeki kumandalara seri bağlanması olarak görünüyor. Sanırım bunun da ana kart üzerinde yapılması gerekecek :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

Son hüsranıda yazayım da biri alacksa almasın. :D

Ürün bu:

http://cgi.ebay.co.uk/BLAUPUNKT-607-540-50...466748841315521

sevindik tüm pinleri dolu çalışır kesin bu diye. Ama teybin üstünde ford yazıyor ya sonuç mort :p

Ürünümüzü güzelce bağlantı yerine taktık. dışta kalan siyah bir kablo vardı. şase.-12 :) teybimize deydirdik. (her bir yanına) nafile. bu ara şase bağlantısını yapmadanda ürünün üstündeki power ledi yanıyor o ayrı. ama cd changer moduna geçemediğimiz için ses çıkmıyor :( sonra teybin şase bağlantı pinine taktık (ama elektrik gelmiyor çünkü kablonun arasında ampul var ordan anlıyorum.)sonra şemadaki 3 ve 4 nolu pinleride denedim. onların biri kontaktan geln elektrik (sanırım +) diğeri şıklandırma diyor. o da + olsa gerek. neyse bir de üşenmdim taaa aküden -12 getirdim. yine sonuç yok. teybin 3 ve 4 nolu pinlerine deydirdiğimde ürünün power ışığı söndü. ama yine cdc tuşuna ne kadar bassak da cdc aktif olamadı. işte böyle bir ürünü daha blau da denemiş olduk :)

adszvjm.jpg

Bu arada ürünün içini açıp baktım dedim çin işi bir led koyup yollamsınlar felan ama bildiğin bir sürü entegre var :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

üstek şemada yeşil kısımda da cddj diyor. orası da mı cd changerla alakalı. acaba şaseyi ordan mı almak lazım yarın onuda deniyeyim :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:D

Mevzuyu çözer gibiyim de. Teknik destekte biraz sıkıntım var.

amerikalıların demesi bu blaunun ford protokolü kullanıyor. yani her hangi bir blau cd changer da alsam çalışmayacak. ama ford cd changeri olursa çalışıyor. bunu teybi satan adamada teyit ettirdim. o yeşil c sütünundaki cddj ler o yüzden. düz blaular sadece mavi ksımla cd changera bağlanıyor. ama bizim teyp mavi+yeşil bölümle bağlanıyor. çünkü fordun cd changeri 12 pinle bağlanıyor. auxu aldığım Amerikalıya durumu kendimce anlattım. elinde 12 pinli ford teypleri için de aux var. dedim bana sattığın ile elinde ford auxunun devresi aynı mı. öyleyse uyarlamaya çalışacam. yok iç devre farklı ise ya bana ford için olanı yolla ben bunu geri yollayım yada bana paramı iade et. satarken 1 yıl memenun kalmazsanız sorusuz sualsiz iade yazmış satarken. O amerikan ford sitesinde bunu yapmışlarsa ben havada karada yaparım. orda pin değişimleriin göstermiş. bana şu an lazım olan 5000-6000 rds için cd changerdan aux bağlantısı yapan devre. çünkü benim elimdeki ürün sokete oturuyor elektiği de alıyor ama cd changerın aktif olması için yeşil soketinde bağlanması gerekiyor sisteme. bu gün olmaz yarın olmaz ama bi gün çalışacak bu aux. Kumanda işine gelince bizim aldığımız interface o yeşil sokete de bağlantı veriyor. doğru normal blaular ordan kumanda ediliyor ama bizim ford demişki sen o yeşil soketede cd changer bağla. o yüzden biz cd changerdan girip kumanda etmeye çalışmışız :) suç blaunun değil blauya bunu yaptıran fordun. Feel the deference" derken bunu demek istiyorlarmış meğer :D şimdi iyice kavradım

05012011001c.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Salih Uzun

Beyler sayın abilerim Ford kardeşligi adına bana bu cougar çerçevesinden bana lazım arabasını satan sistemini sökenler fazla olan satan varsa mesajlarını bekliyorum

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Beyler sayın abilerim Ford kardeşligi adına bana bu cougar çerçevesinden bana lazım arabasını satan sistemini sökenler fazla olan satan varsa mesajlarını bekliyorum

Salih kardeşim kurallarımız konusunda hassasız. Bu yüzden lütfen önce avatarını kurallara uygun şekilde değiştir. Mesajlarında Türkçe kurallarına da dikkat etmelisin ki cümle nerde başlamış, nerde bitmiş bilelim, okuduğumuzu daha çabuk anlayalım. Sonra, ilk mesajında seni, aracını tanısak daha iyi olmaz mı, ne dersin? ;) Yoksa ateş almaya mı geldin? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Salih kardeşim kurallarımız konusunda hassasız. Bu yüzden lütfen önce avatarını kurallara uygun şekilde değiştir. Mesajlarında Türkçe kurallarına da dikkat etmelisin ki cümle nerde başlamış, nerde bitmiş bilelim, okuduğumuzu daha çabuk anlayalım. Sonra, ilk mesajında seni, aracını tanısak daha iyi olmaz mı, ne dersin? ;) Yoksa ateş almaya mı geldin? :)

Kusura bakmayın evet biraz öyle ateş almaya gelmiş gibi olmuşum

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kusura bakmayın evet biraz öyle ateş almaya gelmiş gibi olmuşum

Kusura bakmadık yahu. :) Hatırlatma yaptım. ;)

Bu çerçeve için eBay'e baktın mı?

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Baktımda bulamadım bir süredir araştırıyorum artık kendimce diyorum ki başka teyp çerçevesini parçalasam uydursam fiber miber :) geçinsek gitsek ama gönlümde bir yandan orjinal olsun salih diyor ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir örnek var mı ? Ne arıyorsunuz, görmemiz mümkün mü ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tr de bunu bulmak zor.. ebayden alın, gitti gidiyor gibidir... 15 günde gelir..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Var ama ebaydan alışveriş yapmadıgım için bilmiyorum nasıl alabilirim ( ing = yokta )

link var : http://www.ebay.com/...af34ebe&vxp=mtr

Tr de bunu bulmak zor.. ebayden alın, gitti gidiyor gibidir... 15 günde gelir..

Ürün 9.24 kargo 17.9... 50 TL civarı. Değer mi ki?

Memet, sende bozuk Blau var mıydı?

Yorum bağlantısı
Salih Uzun
:( Degmez demek zorunda kaldım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...