İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt ford Cd/mp3 player

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
emmi çift taraflı bant kesinlikle işe yaramaz tecrübe ile acı şekilde sabittir.bu bantıda sakın sökmeye çalışma elinde kalır ekran. lastik esnekligine sahip olmalı.elinde muhakkak vardır eski teyp motoru ile disk arasında geniş lastikler olurdu öyle bişi varsa tam kıvamında olur.başka bişi koymaya ugraşma.

Sökerim.. Çünkü yapıştırmadan önce zaten öldürmüştüm onu :D

Yarım saate yeni testi yapmış olacağım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada 3 farklı malzeme ile test yaptım..

Her söktüğümde daha kötü oldu..

Bence tel kopuyor. Çünkü lehimler sağlam görünüyor..

Oktay senden bu iletken lastiklerden isteyeceğim.. Ankara'da bulabilirmisin.. Ya da sende var mı.. 7-8 mm yükseklik 7-8 cm boy.. 2 mm genişlik..

Sen bulmazsan İstanbul'dan ya da Servet'ten isteteyim..

Bu yapıyı iptal edip, lastikli sisteme geçireceğim..

Yorum bağlantısı
Bu arada 3 farklı malzeme ile test yaptım..

Her söktüğümde daha kötü oldu..

Bence tel kopuyor. Çünkü lehimler sağlam görünüyor..

Oktay senden bu iletken lastiklerden isteyeceğim.. Ankara'da bulabilirmisin.. Ya da sende var mı.. 7-8 mm yükseklik 7-8 cm boy.. 2 mm genişlik..

Sen bulmazsan İstanbul'dan ya da Servet'ten isteteyim..

Bu yapıyı iptal edip, lastikli sisteme geçireceğim..

emmi çözüm olmaz ama yarın konya sokaktaki arkadaşıma arattırırım teyp tamircisi ustamalada konuşurum.yazarım sana .

digital ölçü aletlerinin lcd iletkeninde kullanılıyor en ucuzlarında şimdikilerde varmı bilmiyorum.hemde yüksek tiplerdendi.

film kablo özellikle lcd tarafındaki uc tarafı içten kırılıyor sorun oluyor.maket bıçagı ile üzerindeki yalıtkanı sıyırıp ince telle tutturulabilir yapmıştım ama saatlerimi almıştı.ısı ayarlı havya lazım en düşükte olmalı yoksa eriyor o film kablo.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi çözüm olmaz ama yarın konya sokaktaki arkadaşıma arattırırım teyp tamircisi ustamalada konuşurum.yazarım sana .

digital ölçü aletlerinin lcd iletkeninde kullanılıyor en ucuzlarında şimdikilerde varmı bilmiyorum.hemde yüksek tiplerdendi.

film kablo özellikle lcd tarafındaki uc tarafı içten kırılıyor sorun oluyor.maket bıçagı ile üzerindeki yalıtkanı sıyırıp ince telle tutturulabilir yapmıştım ama saatlerimi almıştı.ısı ayarlı havya lazım en düşükte olmalı yoksa eriyor o film kablo.

Yok Oktay.. Bu tamir edilmez.. Yazık gözlerimize.. Lastik bulalım.. değiştirelim yapıyı.. olursa olur..

Benim ölçü aletinin ekranı küçük..

Yorum bağlantısı
Yok Oktay.. Bu tamir edilmez.. Yazık gözlerimize.. Lastik bulalım.. değiştirelim yapıyı.. olursa olur..

Benim ölçü aletinin ekranı küçük..

şimdi resmi tekrar inceledim yol aralıkları daha dar iletken lastigin bu aralıkları desteklemesi lazım.

teypci ustamı ziyaret etmek farz oldu rahat duramam haftaya yanına giderim.hurdalarına bakarım.ivedik organizede ford teypleriyle ugraşan yer görmüştüm bu teybi sormuştum onada gitmeye çalışırım hurdalar mevcuttu elinde sorarım onada.

Yorum bağlantısı
Evet çok dar.. yarım mm neredeyse..

kart tarafına kabloyu çok rahat yaparımda lcd tarafı işi bitiriyo.dükkanımda 300 e yakın bozuk lcd var hepside film kablo ile tuturulmuş durumda.en eski lcd ler bile öyle.eski cep tellerindeki ekranlarda öyle.lastik iletkenler elimde var ama işimize yaramıyor.ebat ve en olarak oldukca küçükler.telefon parçacılarındada satılıyor ama olmuyor.hallederiz inşaallah.

Yorum bağlantısı
Buraya niye lastik kullanmıyorlar...

saglam bir yöntem olmadıgı için.vertical sinyali horizantal sinyalinden daha aktif ve frekans seviyesi oldukca yüksek bu nedenle izalasyon mecburiyeti doguyor ve en kaliteli izalasyon film şerit kablolarla saglanıyor.

oraya geniş ve yüksek iletken lastik bulmamız gerekiyor aksi takdirde kenar destegi olmadıgı için kayma riski olucak.

iki tane iletken lastigi brleştirme şansımız yüzde1.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

emmi sen bunu murat üstadıma satarmısın yoksa kak????mısın bilmem biliyon bu teypten arıyor.anca deli elektronikciler gelir bu tür arızanın hakkından. :):):):):)

bende bir deli elektronikci olarak bu tür arızalarla ugraşmayı severim. :flowers:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu teybi forum adına Murat Dere'ye gönderelim.. Bacanağı oynasın.. Direksiyonda kumandaya çalışsın.. Ekranı'da naparsa yapsın..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bu teybi forum adına Murat Dere'ye gönderelim.. Bacanağı oynasın.. Direksiyonda kumandaya çalışsın.. Ekranı'da naparsa yapsın..

Belki ekran yerine eski bir televizyon falan bağlar, o da iş görür...:lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Öyle şeyler yaparım ki aklınız durur, k..ınız tavana vurur. :lol2: Ne dalga geçiyonuz len benlen? Pis şeyler... (Bu forumu seviyorum ya.)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Öyle şeyler yaparım ki aklınız durur, k..ınız tavana vurur. :)

Dalga değil len ciddiyim.. Benim teybi yollayacağım forum menfaatine :lol2:

Ekranı felaket bozdum ama.. bacanağın yapar nasıl olsa.. :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Belki ekran yerine eski bir televizyon falan bağlar, o da iş görür... :)

bozuk lcd ile lcd tv yapar :good1::D

lcd sini burdan araştıracagım.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lcd araştırman yetmezki.. Komple panel araştırman lazım...

evet panel olarak bakıcam.

murat üstad başımın eti yer kulak gitti zaten. :D:good1::)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
evet panel olarak bakıcam.

murat üstad başımın eti yer kulak gitti zaten. :bambam::good1: :lol2:

Panel bakacaksan ben Murat'a göndemeye acele etmeyim :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Dalga değil len ciddiyim.. Benim teybi yollayacağım forum menfaatine :lol2:

Ekranı felaket bozdum ama.. bacanağın yapar nasıl olsa.. :good1:

Tamam o zaman. Ancak panelsiz ne halta yarar ki o teyp? Gönder bakalım LCDsine bakayım ben bir. Olmadı teybi baştan yaparız. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)

Bu arada bu teyp cokta iyi degilmis. Sarkilari atlatmasi albumleri atlamasi iskence. Birde kontagi kapatinca cd yi bastan caliyor. Sevmedim ben bunu tr ye gelince seven birine veririm.

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

orjinal cd lerdede aynı sorun oluyorsa gerçekten okuma hız sorunu var yada menü ayarlarına bakmanız gerekiyor.emmi,mustafa sizdekide cd okumada aynımı?

murat üstadım sevenlerin çogalıyor hadi iyisin yine ballı adammışsın velhasıl. :D:):D:) bi teyp istedin sayısı fazla gelcek galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mp3 leri geçerken yavaş ama traklarda sorun yok.

MTK radyo istasyonlarını ismiyle kaydediyor ve detaylı ekolayzır varsa ben talip olabilirim :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ikimizdende laf çıktı bi kere napcaz? :D:)

Sen bul paneli.. Murat'a sağlam gönderriz.. Bacanağı yapamaz o paneli.. O kadar çatlak olacağını sanmıyorum.. :good1:

Bu arada bu teyp cokta iyi degilmis. Sarkilari atlatmasi albumleri atlamasi iskence. Birde kontagi kapatinca cd yi bastan caliyor. Sevmedim ben bunu tr ye gelince seven birine veririm.

Ben ya alıştım.. Ya da sizin teypler tırt.. Benim teyp cd'yi baştan çalmaz.. Şarkı başına gider..

Panele talibim :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...