İçeriğe Yönlendir

1.viteste Bayılma

Emre Dalkıran

Recommended Posts

Emre Dalkıran

Günaydın,

Daha önce yokuş çıkarken aracın çekmemesi neticesinde yeni yazılım yüklenmiş ve sorun kalmamıştı ancak birkaç gündür şöyle bir durum oluyor; durur halden çok hafif eğimde olsa bir yere çıkarken aracı biraz gaz vererek kaldırmış olsam da eğime gelir gelmez gaza ne kadar bassamda devir yükselmiyor. bu durumda en sağda kalıp sıfırdan kalkmaya çalışıyorum 10-15 sn sonra devir tekrar normal şekilde yükselmeye başlıyor. Düz yolda gidişimde hiçbir problem yok performans gayet güzel.Sorun ne olabilr acaba yardım rica ediyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kötü yakıt olabilir.. Tıkalı filtreler buna sebep olabilir.. Debriyaj balatası olabilir..

Yorum bağlantısı
Fatih Karaca
Egr ye bakılmalı derim.

Çağlar Beye katılıyorum.

Benzer bir sorun kullandığım Focus II araçta oldu. Egr'nin yanı sıra başka sorunlar da tespit edildi.

Gecikmeden kontrol ettirmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

hangi servise götüreyim sizce?

yetkili servis kamapnayası olacak mı acaba bu aralar

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Benzer sorun bugün bende de oldu ve tüm akım çeken parçaları kapattım (amfi,sis farı, far, cd çalar) ve düzeldiğini farkettim (belkide yanılmadır) ama ilk defa böyle birşey başıma geldi bu kadar etkili olabileceklerini düşünmemiştim sizinki belki daha ciddi bir şeydir ama bir de böyle deneyin belki fark olur özellikle xenon far araçın sesini rolantide çok etkiliyor bunu fark ettim...

Yorum bağlantısı
Teoman Kemaloğlu
Egr ye bakılmalı derim.
Çağlar Beye katılıyorum.

Benzer bir sorun kullandığım Focus II araçta oldu. Egr'nin yanı sıra başka sorunlar da tespit edildi.

Gecikmeden kontrol ettirmenizi öneririm.

Uzun bir süredir formdaki tüm konuları büyük bir zevkle ve dikkatle okudum. 2006 yılında C-Max TDCI Ghia bir aracım vardı, o zaman da bu forum üyesi idim (tabi ki form kuralları gereği süreç içinde aktif olmazsanız üyeliğiniz siliniyor :D ) ve platform bana çok faydalı bilgiler kazandırdı. Bu vesile ile emeği gecen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Sayın Dalkıran, benzer sorunları bende yaşamıştım. Sayın Batur'a son derece katılıyorum. Ben bir iki soruyla biraz daha bilgi alarak sebep sonuca gidelim derim. Öncelikle kısmen meyilli şartlarda ilk kalkışta gaz yememe şikayetinize istinaden;

1- Son dönemlerde özellikle yarı/tam tempolu kullanımınız da egzost dan siyah duman yoğunluğunu gözlemlediniz mi?

2- Yakıt sarfiyatı göstergeniz de ki tüketim 8 lt. ve üzerene çıktığı oldu mu?

3- Ne kardır bu şikayetiniz var?

4- Mazot alırken hangi istasyon, marka ve kriterlerine dikkat ediyorsunuz? ( Özellikle sabah erken saatte dinlenmiş yakıt alımı)

Bu soruların çoğuna evet diyorsanız, Sn Batur'un ( Uzun bir süredir yazılarını okuyup naçizane düşüncem ) teşhisine katılmamak elde değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
hangi servise götüreyim sizce?

yetkili servis kamapnayası olacak mı acaba bu aralar

Eylülden sonra genelde kampanya yaparlar.

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

Teoman Bey, siyah duman attığına dikkat etmedim ancak uzun yolda daha önce 210 yaparken şimdi 180 de kalıyor

şehir dışı tüketimim 5-5,5 arası düşük sabit hızda ancak şehir içinde 8-5 9 civarı kısa mesafe kullanımda tüketim oluyor

yakıtı genelde bp ve shellden alıyorum ama dinlenmiş olmasına dikkat etmedim hiç

Kadir Bey, araç çekmediği zaman açık olan ekstra bir cihaz yoktu

benim aklımda olanlar EGR iptali carbon clean yaptırmak ilk aşamada sonrasında enjektör ve turbo kontrolü gibi

inşallah Çağlar Beyin dediği gibi yakın zamanda bir servis kampanyası olur da çözerim problemimi...

Çok Teşekkür ederim cevaplar için sonucu buraya yazarım inşallah en kısa zamanda

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Teoman Bey, siyah duman attığına dikkat etmedim ancak uzun yolda daha önce 210 yaparken şimdi 180 de kalıyor

şehir dışı tüketimim 5-5,5 arası düşük sabit hızda ancak şehir içinde 8-5 9 civarı kısa mesafe kullanımda tüketim oluyor

yakıtı genelde bp ve shellden alıyorum ama dinlenmiş olmasına dikkat etmedim hiç

Kadir Bey, araç çekmediği zaman açık olan ekstra bir cihaz yoktu

benim aklımda olanlar EGR iptali carbon clean yaptırmak ilk aşamada sonrasında enjektör ve turbo kontrolü gibi

inşallah Çağlar Beyin dediği gibi yakın zamanda bir servis kampanyası olur da çözerim problemimi...

Çok Teşekkür ederim cevaplar için sonucu buraya yazarım inşallah en kısa zamanda

Bende EGR kanısındaydım ama bahsettiğiniz hız limitlerinde Egr sistemde değil.Bence en basitinden Maf sensörü temizliğ.Turbo hortumu kontrolü edilmeli.

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

merhaba,

bugün yıllık izin alıp herforda gittim.nihat ustaya derdimi anlattım cem usta ise işlemleri yaptı.

motor kapağını açınca hava filtresinden gelen hortumun çıktığı anlaşıldı.o sabitlendi yağ filtre bakımı yapıldı.

sürpriz olarak ise sağ amortisörün patlak olduğu anlaşılıp iki ön değişti.

debriyajda kaçırma yoktu

nihat ustaya egr sordum duman atmıyorsa değildir dedi.

carcon clean içinse şu ana kadar yapılmadıysa katalizörü tıkar dedi yaptırmadım

test sürüşünde araç düzelmişti çok şükür

amortisör cüzdanıma sürpriz yaptı ama napalım artık turbo enjeltör korkusundan kurtuldum en azından şimdilik:)

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Bende EGR kanısındaydım ama bahsettiğiniz hız limitlerinde Egr sistemde değil.Bence en basitinden Maf sensörü temizliğ.Turbo hortumu kontrolü edilmeli.
merhaba,

bugün yıllık izin alıp herforda gittim.nihat ustaya derdimi anlattım cem usta ise işlemleri yaptı.

motor kapağını açınca hava filtresinden gelen hortumun çıktığı anlaşıldı.o sabitlendi yağ filtre bakımı yapıldı.

sürpriz olarak ise sağ amortisörün patlak olduğu anlaşılıp iki ön değişti.

debriyajda kaçırma yoktu

nihat ustaya egr sordum duman atmıyorsa değildir dedi.

carcon clean içinse şu ana kadar yapılmadıysa katalizörü tıkar dedi yaptırmadım

test sürüşünde araç düzelmişti çok şükür

amortisör cüzdanıma sürpriz yaptı ama napalım artık turbo enjeltör korkusundan kurtuldum en azından şimdilik:)

Ben demiştim korkulacak birşeyin olmadğını :)

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

ancak orda hb focus vardı turbosu bozulmuş

usta turbonun 1500 enjektörlerin ise 3000 tl olduğunu söyledi

araba 110.000 de

bunlar bir bozulursa artık satmam arabayı 250 bine kadar kullanırım:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...