İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta 1.6 Sport 3k

Ali Murat Koca

Recommended Posts

Çağlar Bayur

focus III te, şimdilik basında yazılanlar, aynı tdci 1.6 motor, 1.6 turbo benzinliler 180 Ps e kadar olacağı. Bence 2011, Ford un prestijini artıracağı bir dönem olacak. 2.0lt vergisine girmedikçe, focus segmenti 80.000TL ye satılamaz. 1.6 benzinli sadesi 40.000den başlar derim.

Yorum bağlantısı
Eren Yüksel

Valla fiyatına, motoruna lafım yok ama hani yurt dışındaki araçların görünümü ile Türkiye de satışa sunulan araçların tipinde değişiklik oluyor ya genelde. Umarım gelicek olan bu Focus 3 içinde bir değişiklik yaparlar. ( ön tamponu gördükce nabzım bozuluyo )

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Mustafa Bey bu araç zaten satışta olan 5 kapılı Fiesta değil sanırım, 3 kapılısı gelecek diye anlıyorum, doğru mudur?

1.6 tdcı 95 hp.35 tl gibi olacak.az biraz marşpiyel,yay,xenon derken süper bir cadde arabası olur

1.6 Sport bence oldukça uygun fiyatlı, donanımı da hiç fena değil. Benim için tek sorun açılır tavanlı olmaması, eğer olsaydı ilk tercihlerimden biri olurdu.

Neden Fiesta'da açılır tavan yok :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Makyajlandıktan sonra sunroof seçeneği gelebilir. Videoda sunroof var, çokta iyi. El sıkışmasını önleyici ve rüzgar sesini kesici gibi değişik özellikleri var.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

O fiesta performans için alınmamalı sadece tipini tarzını beğenen almalı, aa tek kapı, aa sport diye alınırsa hayal kırıklığı yaşanır...

o rakama temiz 207RC alınabilir..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuzda herhangi bi sorun veya çözüm olmadığı için konunuzu teknik kısmında sohbet bölümüne taşıyacağım, bilginize.

Yorum bağlantısı
Ali Murat Koca

forumda yeni olduğum için konuyu buraya açmışım özür dilerim..taşıdığınız için teşekkürler..

çevremde araba sektöründe olan arkadaşlarımla konuştuktan sonra 1.6 sport tan vazgeçtim sanırım..ama kesinlikle fiesta almayı düşünüyorum yine... 3K sporttan vazgeçmemin sebebine gelince donanımda bazı şeylerin sunulmaması çok saçma,bir arkadaşın dediği gibi böyle bir arabada sunroof un olamaması eksiklik,x paket te sunulmuyor bu arabada...performansı değilde arabanın karizması önceliğim 1.6 120 ps lik motor zaten benim gibi adamın ihtiyacını karşılardı...ama 3-4 sene sonra bu arabayı satarken çok zorlanacağımı hatta 5K lılarla aynı fiyata satacağımı söylediler bana.. ben de 5K 1.4i titanium x paket almaya karar verdim sanırım,üstüne bazı eklentilerle sanırım istediğim görüntüyü yakalayabilirim(spoiler,cam filmi vb.)NE DERSİNİZ?? yalnız çok sinir olduğum bir durum istediğim renklerin hepsinde iç dizayn bordo -siyah renkte..ve ben bu iç dizaynı hiç sevmedim,o bordo renk çok kötü duruyor bence araçta heleki siyahta...tabi renkler ve zevkler olan arkadaşlar alınmasın..sırf bu yüzden beyaz ya da gri alıcam galiba..

umarım golf ten sonra bu arabayı severim..

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Arkadaslarinizin söyledikleri doğru, 3 kapili arabalar çok deger kaybediyor ama yapmayi düşündüğünüz eklentilerle fazla bir fark yaratacağinizi sanmiyorum. Tamam Fiesta zaten güzel bir araç ama sizinkinin de binlerce Fiesta'dan pek farki olmayacaktir. Bir de eger biraz performans bekliyorsaniz 1.4 motor size uygun olmaz, ben olsam -tabi bütçe elverirse- 1.6 dizel düşünürdüm.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Fiesta değil de,Focus 3 sedan koparacak piyasayı. Floresanın aynısı bi de FORD. Daha nolsun. :good1: Floresan bu kadar satarken ford satmazsa ayıp.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Satması için, önce suspansiyonu bozması, ardından mikro cc motora dönmesi gerekir :good1:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Satması için, önce suspansiyonu bozması, ardından mikro cc motora dönmesi gerekir :D

F1>F2>>F3 olacak zaten o konuda. Ecoboostla da biberona dönerse tamam. :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Murat Koca
Arkadaslarinizin söyledikleri doğru, 3 kapili arabalar çok deger kaybediyor ama yapmayi düşündüğünüz eklentilerle fazla bir fark yaratacağinizi sanmiyorum. Tamam Fiesta zaten güzel bir araç ama sizinkinin de binlerce Fiesta'dan pek farki olmayacaktir. Bir de eger biraz performans bekliyorsaniz 1.4 motor size uygun olmaz, ben olsam -tabi bütçe elverirse- 1.6 dizel düşünürdüm.

1.6 dizeli ben de düşündüm ama 3 senede 50000 km yapmışım sadece, o fiyat farkına değer mi?? çok fark yaratmak için daha başka bir marka ve modele ihtiyaç olduğu aşikar.)) birkaç ufak değişiklik en azından bu arabayı bir memur arabası olmaktan çıkarır:) bu paraya da ancak bu olur zaten...ama ne yalan söyleyeyim zarar etmeyeceğimi bilsem düşünmeden 3 kapılıyı alırdım eksikliklrine rağmen.. neyse artık 4 sene sonra ev borcu bitince hayvansal bişey alırız..:))

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Aradaki fark çöpe gitmiyorki...

Satarken geri alıcaksınız, üstelik daha kolay satıcaksınız..

Yorum bağlantısı
Ali Murat Koca
Aradaki fark çöpe gitmiyorki...

Satarken geri alıcaksınız, üstelik daha kolay satıcaksınız..

3 kapılı sport modelden bahsediyorum satış zorluğu açısından...siz herhalde 1.6 dizeli anladınız..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
3 kapılı sport modelden bahsediyorum satış zorluğu açısından...siz herhalde 1.6 dizeli anladınız..

dizel ile benzinli farkından bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Murat Koca

fiesta 1.4i ti+x beyaz dün itibarı ile ısmarlandı kasım ilk hafta teslim..umarım güzel bir araba çıkar..bu arada arabasızlık ne kötü şeymiş,insan alışınca..2 gün otobüs metrobüs yaptım şiştim,allah insanlara kolaylık versin bir ay böyle takılıcaz artık...1.4 benzinli kullanan arkadaşlar nasıl bilirsiniz bu motoru ??eski bir motor tipi mi bu 96 ps eski kasalarda da mı bu motor vardı??

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
fiesta 1.4i ti+x beyaz dün itibarı ile ısmarlandı kasım ilk hafta teslim..umarım güzel bir araba çıkar..bu arada arabasızlık ne kötü şeymiş,insan alışınca..2 gün otobüs metrobüs yaptım şiştim,allah insanlara kolaylık versin bir ay böyle takılıcaz artık...1.4 benzinli kullanan arkadaşlar nasıl bilirsiniz bu motoru ??eski bir motor tipi mi bu 96 ps eski kasalarda da mı bu motor vardı??

Cevabınız bu açtığınız başlıkta http://www.otoclubturkiye.com/forum/Fiesta-14i...mx-t197146.html

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...