İçeriğe Yönlendir

Yanlış Yanan Trafik Işıklarını Kimseye Bildiremiyorum :(

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

Dün bir arkadaşının işi olması sebebiyle 1 saat kadar dükkanına bakmamı istedi. Dükkanın önünde yeni yapılan bir kavşak ve yeni takılan trafik ışıkları vardı. 4'lü kavşak. Ana yoldaki ışık daha kırmızıya dönmeden ara yoldaki ışık yeşile dönüyor millet burun buruna geliyordu. Yarım saat içinde bir araba motorsikletliye, bir minibüs çift kabinli pikaba, bir belediye otobüsü bir arabaya çarptı. Hemen 155 i aradım, nereye şikayet etmeliyim diye sordum, bana bir şehir içi no verdiler, trafik denetmele bilmemne şub. aradım orasıda biz bakmıyoruz trafik ışıkları tamiri için farklı bir birim var dedi ve nosunu verdi, orayıda aradım, 2 gündür telefonu açan yok. Oradaki esnaflar trafik polislerine söylüyoruz takan yok diyor. Şimdi ben son aradığım yeri telefonu açmıyorlar diye kime şikayet etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Israrla bilinçli vatandaş olmaya devam edin, torunlarınız için tabii.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Israrla bilinçli vatandaş olmaya devam edin, torunlarınız için tabii.

Sinir bozucu bir durum, orada hergün kaza oluyor,, her kazaya polis gelip rapor tutuyor ama hiçbir değişiklik yok. Hiç mi kimsenin dikkatini çekmez :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bakın bu gibi durumlarda trafik ışıklarının üzerinde bir telefon numarası var orayı aramanız gerekiyor.Herhangi bir yerde herhangi bir trafik ışığına bakın telefon numarası mutlaka vardır...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mümkünse videoya çekip Youtube ve facebook' a bildirebilirsin...Yurdum trafik ışıkları diye, onlar bir yerden bulurlar... :good1:

Yorum bağlantısı
Muhammet Baran

denetleme şb md lüğünün sekterinin numarasını alın "trafik denetleme şube müdürüyle bizzat görüşmek istiyorum. personel hakkında.." olumsuz cevap gelirse "görüşmezse il/ilçe müdürüne yöneleceğim, yine çözülmezse bakanlığa kadar ararım" deyin.. düpedüz haklı şantaj yani :good1:

devlet, sebep olduğu sorunu halletmek zorunda, yapmıyorsa haksızlık yapan personel vardır, onun faturasını da niye vatandaş ödesin??

herşey bir yana ödediğiniz telefon parasını ödetmeye bile hakkı yok, 155 halletmeli...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

bağlı bulunduğunuz belediyenin bilgi işlem müdürlüğü bakıyor olması lazım , en azından bodrum da öyle .

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

arkadaşlar trafik ışıklarının tamir, bakım ve koordinasyonunu il trafik müdürlüğü veya belediye trafik müdürlüğü yapar polis üzerinden çözüm aramayın bence ayrıca bimere (başbakanlık iletişim merkezine) veya malatya emniyet müdürlüğüne yazın onlar üzerinden belediyeye intikal etsin...istanbulda bu iş çok iyi işliyor anlık müdahale edebiliyor merkez ve trafik yoğunluğuna göre ışık süresi anında ayarlanabiliyor...

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
http://www.malatya.pol.tr/

burada online şikayet ve ihbar var. oradan cevap vermiyorlar mı?

orayı denemedim...

belediye trafik müdürlüğü yapar

evet, son aradığım ve hala cevap vermeyen yer burası..

denetleme şb md lüğünün sekterinin numarasını alın "trafik denetleme şube müdürüyle bizzat görüşmek istiyorum. personel hakkında.." olumsuz cevap gelirse "görüşmezse il/ilçe müdürüne yöneleceğim, yine çözülmezse bakanlığa kadar ararım" deyin.. düpedüz haklı şantaj yani :bomb:

devlet, sebep olduğu sorunu halletmek zorunda, yapmıyorsa haksızlık yapan personel vardır, onun faturasını da niye vatandaş ödesin??

herşey bir yana ödediğiniz telefon parasını ödetmeye bile hakkı yok, 155 halletmeli...

bu yolu deneyeceğim :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...