İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta St Kapı Kolonları Değişimi.

Burak Öksüz

Recommended Posts

Burak Öksüz

Merhaba.Ford Fiesta ST aracımdaki ses kalitesini beğenmediğim için birkaç değişiklik yapacağım.Bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Kapı hoparlörlerini alpine sps 571a modeli ile değiştireceğim.Sizce amfi gereksinimi olurmu ve yerlerine tam otururlarmı.Kullanan veya bu değişikliği başka şekillerde yapan arkadaşlarımda bilgi almak isterim.

Ayrıca araç üzerindeki teybi Ford Focus Ghia dan çıkma Sony mp3 çalarlı teyp ile değişitrmek istiyorum.

Fikirlerinizi yzarsanız sevinirim.Keyifli forumlar...Şimdiden herkese teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alpine söz konusu mdel özelliğini bilemem de, Sony mp3 ile beraber kullanılırsa, nafiye gerek olacağını sanmam, zaten öncelikle, anfiye ayrılacak meblağ, kapı içi ses yalıtımına ayrılırsa, anfi etkisi yapacaktır diye düşünürüm.

Yorum bağlantısı
Burak Öksüz

sony mp3 çaları çok beğeniyorlar.bir arkadaşım kendi arabasında (ST) bu değişikliği yapmış ve çok memnun ama kapı hoparlörleri bana kuvvetsiz gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

çaglar beye katılıyorum.kapı içi yalıtımını iyi yaparsanız elinizdeki hoparlörler gayet yeterli olucaktır.anfiye gerek kalmaz bence.anfi ekstra bir seçenek olur.

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Mid tiz takımı koymadığınız sürece amfiye gerek yoktur bence. Ben soung magus sm 406 kullanıyorum mid tiz takımı 4 kapımda da sesten gayet memnunum 4ünü 220ye almıştım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Alpine söz konusu mdel özelliğini bilemem de, Sony mp3 ile beraber kullanılırsa, nafiye gerek olacağını sanmam, zaten öncelikle, anfiye ayrılacak meblağ, kapı içi ses yalıtımına ayrılırsa, anfi etkisi yapacaktır diye düşünürüm.

Katılıyorum. Ses şiddeti bence yeterli ve belli bir seviyeden sonra sesi bozma yapmıyor ama bozulma sesi duyuyoruz. Bunun sebebide kapı içinden ordan burdan gelen zırıltılar. Kapı içine izalsyon yapılırsa ve sony teyp ile kaliteli ses çıkışıyla çok daha fazla verim alırsınız. Benim arabamda sesi çok açtığımda araç dışında kapı kolları bile zangırdayıp cam kenarlarından bass vurdukça hava üflüyor.

Yorum bağlantısı
Burak Öksüz

kapı izalasyonu yaptırabileceğimiz yerler hakkında bilgi alabilirmiyim..kapı içi hoparlör değişiminden vazgeçtim :unsure:... satılık sony mp3 çalarlı teyb satan arkadaşımız varsa konuşmak isterim..

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Sony teyp in size yeterli olacağına inanıyorum.

Bende aracımdaki trend teybi sony ile değiştirdim...

Ses kalitesi çok arttı eskiden ses seviyesini 20 ye ve üstüne getirdiğimde ses kalitesi bozuluyordu(bulanıklaşıyordu)ancak sony teybi taktıktan sonra ses seviyesini 30 getirmeme ramen net.

Sonuç olarak çok memnunum.Ancak db olarak tatmin edermi bilemem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hoparlör değişmeden, kapıya izolasyon yapılması gereksiz masraf olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...