İçeriğe Yönlendir

Motorda Bitmek Tükenmek Bilmeyen Yağ Eksiltme!

Yiğitcan Toprak

Recommended Posts

Yiğitcan Toprak

Arkadaşlar tekrar merhaba, uzun zamandır aranızda yoktum:D

Aracımda bitmek tükenmek bilmeyen yağ kaçaklarından yoruldum... Bütün keçeler subap kapak contası değişti... Ancak 1 hafta geçmeden yine arabayı park ettiğim yerde 1-2 damla yağ buluyorum ve 3 güne bir yarım litre kadar yağ eklemek zorunda kalıyorum. Aynı zamanda suda eksiltiyor ancak suya yağ karıştırma yada yağa su karıştırma gibi birşey yok.

Aracım 1997 model mondeo GHİA 2,0 sorun nedir nasıl çözülebilir yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Misafir

yag degilde hidrolik falan olabilirmi sadece motor bölümüne odaklanmayın.ışıkla kontrol edin her yeri görünür muhakkak.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Çağlar
motor alttan çok az oluyordu sonra yağ değişiminden sonra BORpower katkısı koydum ondan sonra bir daha olmadı... maşşallah:)

hangi marka bor power kullandınız acaba?

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

Yağ kaçağı önleyici sıvılar var onlardan kullanın çözüm sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

aracını kaç klm.de?

motorda daha önce işlem görme varmı ?

şanzuman veya direksiyon sisteminde kaçak var mı ?

bence bu yag kaçagı işi normal bakım gibi birşey degil hem zatmetli hende sabır isteyen bir iş

siz istiyorsunuz dört dörtlük olsun .

aracınız garanti kapsamında degil bu sizin yag kaçakları için masraf etmeniz gerekiyor

kaçak kırank ön keçe yada arka keçe olabilir yada yag pompası contası karter contasıda olabilir yada yag müşürüde olabilir yada motorun üst kısmaından eksantirik keçesi yada külbütör kapak contasıda olabilir

bence ilk yapmanız gereken iş dogru insanlarla çalışmaktır

madem bu sorununuzdan kurtulmak istiyorsunuz bence bulundugunuz yerde gerçek fordcularla irtibata geçin sorununuzu adam gibi giderilmesini sağlayın

size hayırlı yolculuklar dilerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...