İçeriğe Yönlendir

Çin'den Navigasyon Almak ?

Anil Berke Kavraal

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

Arkadaslar merhaba gecen gun bakindimda inanilmaz cok cesit navigasyon cihazi var burda fiyatlar zaten malum burdan alsam ugrastigima deger mi degmez mi ?

Biraz da ugrassam da olur mu olmaz mi onu da bilmiyorum garip garip markalar var etrafda ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Bizim buradan alan arkadaşlar var Türkçe navigasyon haritalarını yükletmişler harika bir şekilde çalışıyor

Bu arada çinde fazlası ile Taiwan malları var ve Türkçe menüleri var onlardan bulmaya çalışın

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Buradaki satılanlar sanki nerede yapılıyor ki??

Çinliler bayağı ucuz. 60-80 dolara bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Arkadaslar merhaba gecen gun bakindimda inanilmaz cok cesit navigasyon cihazi var burda fiyatlar zaten malum burdan alsam ugrastigima deger mi degmez mi ?

Biraz da ugrassam da olur mu olmaz mi onu da bilmiyorum garip garip markalar var etrafda ne dersiniz ?

Olmuyor, tecrübe ile sabit.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Bizim buradan alan arkadaşlar var Türkçe navigasyon haritalarını yükletmişler harika bir şekilde çalışıyor

Bu arada çinde fazlası ile Taiwan malları var ve Türkçe menüleri var onlardan bulmaya çalışın

bikac taneini kurcaliyim o zaman ben :seytan:

Buradaki satılanlar sanki nerede yapılıyor ki??

Çinliler bayağı ucuz. 60-80 dolara bulunabilir.

yazilim harita falan sikintisi dert sanirim

Olmuyor, tecrübe ile sabit.

hangi marka olmadi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çin sitelerinde görüdüğünüz rakamlar 1000 adet siparişi için olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

İşyerindeki arkadaşlara ebaydan 2 tane 5'' getirttim 2009 türkiye ve 70 küsür ülkenin haritaları yüklü olarak geldi.Fiyatına göre işe yarar şeyler şimdilik :rolleyes: Bu arada fiyatıda en son 90 dolardı.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

İş yerinden arkadaşım getirtti 85-90 dolar gibi bir rakama maloldu toplamda.5" ti ve oldukça güzel özellikleri vardı.Yanında araç tutucusu hafıza kartı hediye geldi.Bende almayı düşünüyorum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

keske kullandiginiz markalari da yazsaydiniz bakardim etrafta varmi yokmu diye

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

GG gibi sitelere bakınca anlayabiliyorsunuz tekil satıcıları

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben QUE marka bi gps ile denedim. Forumda konusunu da bulabilirsiniz.

Ürünün orijini Çin ancak ürün israil'den alınmış. Hiç bir harita yükleyemedik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Zaten artık portatif navigasyonlar demode. Şimdi konsol içi olanlar moda. Bir sonraki jenerasyon ise internetli olacak. (google earh, turkcell pusula vs destekli)

Yorum bağlantısı
Murat Onat

Benim bildiğim zaten tüm cihazlar uzakdoğudan geliyor.Direk oradan alınabiliyorsa fiyatında ciddi anlamda bir fark yok ise hiç girmemek en iyisi.Çünkü garantisi olmaz ayrıca teknik destekte olmaz.Bunlar önemli arkadaşlar.

Fakat fiyat uygun ise cihazın işlemcisine,ram kapasitesine dikkat ediniz.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Murata katılıyorum eğer arada fazla fark yoksa Türkiyeden almak en iyisi en azından 1 yıl harita güncellemesi var, sanırım yıllık harita güncellemesi 35-40 dolar bunuda hesaba alın derim.

Yorum bağlantısı
Murat Onat
Murata katılıyorum eğer arada fazla fark yoksa Türkiyeden almak en iyisi en azından 1 yıl harita güncellemesi var, sanırım yıllık harita güncellemesi 35-40 dolar bunuda hesaba alın derim.

Lokman abi biliyorsun cihaza skin,scheme,araba kolleksiyonu falan yükleyelim derken cihazlar kasılmaya başlıyabiliyor.Bu neden ile sadece fiyatına bakmamak gerekiyor.Ayrıca söylediğiniz gibi yasal olarak harita ve navigasyon programı güncelllemeleri da firmadan firmaya fark etsede en azından birkaç yıl alabiliyorsunuz.Bunları göz ardı etmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

haklısın son bina gözükme olaylarından sonra bay farkketti, yarın birgün diğer illerdede bu olay olunca cihazlar bunu kaldırabilecekmi acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Onat
haklısın son bina gözükme olaylarından sonra bay farkketti, yarın birgün diğer illerdede bu olay olunca cihazlar bunu kaldırabilecekmi acaba?

Ne yazık ki eski cihazlar bu bina olayından sonra kasılmaya başladı.Cihazı en sade haliyle kullanmak gerekiyor.Aksi halde verimli çalışmıyor.Bu neden ile işlemci ve ram'ine dikkat ediniz dedim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Haklısın, sade haliylede görüntü hoşuma gitmiyor, artık ilerleyen zamanda bakacaz, yavaş yavaş sade haline döneriz, yada cihazı değiştiririz.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

esasinda fiyat ciddi anlamda degisiyor 30 liradan basliyor fiyatlari antenli televizyonlular falan 60 70 lira ama sanirim soylediklerinizi goz onunde bulundurucagim. Bu tip aletlerle cok ugrasmaktan sikildim gonlumdede next vardi donunce next alicam buyuk ihtimalle. sorma sebebim de aradaki buyuk fiyat farkiydi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şu tv li çin işi navilerin tv si düzgün çekse alırım :)

Yorum bağlantısı
Murat Onat
esasinda fiyat ciddi anlamda degisiyor 30 liradan basliyor fiyatlari antenli televizyonlular falan 60 70 lira ama sanirim soylediklerinizi goz onunde bulundurucagim. Bu tip aletlerle cok ugrasmaktan sikildim gonlumdede next vardi donunce next alicam buyuk ihtimalle. sorma sebebim de aradaki buyuk fiyat farkiydi.

Fiyat farkı elbette terçih yapmakta büyük etkendir.Ama ucuz diye de istediğimden taviz vermek istemem.Yani istediğinizin ne olduğuna karar verip hangi özelliklerinden vazgeçemeyeceğinizi belirledikten sonra ucuza bulabiliyorsanız tamam.Ama istediğiniz özelliklerden taviz vermek zorundaysanız ucuza gitmemek gerekir.Çünkü sonunda büyük ihtimalle pişmanlık gelecektir.İstediğiniz çihazı almamışsınızdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...