İçeriğe Yönlendir

Benzinden Lpg'ye Geç Geçiş

Zühtü Kaya

Recommended Posts

Zühtü Kaya

aracım focus 2000 ghi.tartarini marka lpgyi araçla birlikte ikinci el olarak aldım.Benim sorunum aracı çalıştırıyorum bazen ısınması için bekliyorum bazen fazla beklemeden gidiyorum ancak aracım bazen 3 bazen 5 km falan gidiyor da lpgye geçiyor.Buda haliyle lpgnin anlamını bırakmıyor.Bu neden olabilir acaba.Forumlarda motorun ısınma seviyesi falan cevaplar yazılmış ancak bana pek mantıklı gelmedi bu kadar mesafede mi anca ısınıyor aracım.BU konuda gerçekten bilgili cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yanlış bilmiyorsam 40 derecede geçiş ayarlı olmalı. Termostat sökülmüş olabilir önceki sahibi tarafından.

Hiç lpg kullanmadığım için sadece tahmin yürütüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

LPG'ye gecis icin motorun 40 dereceye kadar isinmis olmasi gereklidir. LPG ustaniza gidip bunun ayarini kontrol ettirebilirsiniz. Ben araci calistirip hemen yola cikarsam, ilk guzergahim genelde hep yokus asagi oldugu icin gaza basamadigim halde en fazla 1.5 km. sonra LPG'ye geciyor. Bursa Ankara'dan daha ilik oldugu icin sizin de en fazla bu mesafede LPG'ye gecmis olmaniz lazimdir.

Yorum bağlantısı
Zühtü Kaya
Yanlış bilmiyorsam 40 derecede geçiş ayarlı olmalı. Termostat sökülmüş olabilir önceki sahibi tarafından.

Hiç lpg kullanmadığım için sadece tahmin yürütüyorum.

teşekkürler dediğiniz olabilir.birkaç yorum daha gelsin de ona göre servise gotureyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...