İçeriğe Yönlendir

Yabancı Uyruklu Birinin Türkiye'den Araç Alması

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Konu başlığındada belirttiğim üzere ABD vatandaşı bir arkadaşım Türkiye'ye geldi ve burada bir iş kuracaklar.Kendisine geçen hafta ev tuttuk şimdide gidip 0 bir araba almaya kaldı iş. Bagaj büyüklüğü ve içinin geniş olması gerektiğinden aklımda pasat 2.0 TDI 140 hp var. Bu aracın satış fiyatı 82000 TL den başlıyor yabancı olan bu arkadaşa olan indirimi nedir ? Alım işlemlerinin yapılması için izlenmesi gereken yollar nedir ? Sigorta kasko vb.. işlemlerde değişiklik varmıdır ?

Yardımlarınızı esirgemezseniz minnetkar olurum.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Prosedür hakkında bilgim yok fakat yabancıdan yabancıya satılık araba diye ilanlar var, fiyatları çok makul, biz Türkler ülkemizde o fiyatlara alamıyoruz :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konsolos çalışanları, servise gelirdi. Ceplerinde, kdv den muhaf olduklarına dair bir belge olurdu, tüm servis işlemlerini kdvsiz fatura ile yaptırırlardı, o belge fotokopisini faturaya eklerdik. En iyisi, konsolosluğa sorsun, eminim ki, bu bilgi kitap gibi hazırdır.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Örneğin doğuş oto ya gitsek ordaki satış temsilcisinin bilgisi olupta bir yararı dokunabilir mi bize acaba ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:rolleyes::unsure2: 4 ay sonraya gün vererek yardım ederler tabii.... bu iş onları aşar.
Yorum bağlantısı
Cenk Avcı

Bu konu biraz karışık. Eskiden sadece pasaportlarıyla 0 veya 2. el alabiliyorlardı. Şimdi sistem kimlik no soruyor, bunu da ancak oturma izni olanlar alabiliyor. Ancak 2. el satışta noterler bir şekilde bu numarayı alabiliyor.

Oturma izni alınacaksa en az 6 aylık olmalı.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

misafir plakayla araç alış ve satışı yapılabiliniyor. bu konu ile ilgili seyrantepede türk tuning ten gerkli bilgileri alabilirsiniz.eski çalıştığım yerde baya bi gidip gelmişliğim vardı.alınacak araca mc serisinden plaka veriliyor .

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bugün vw ile konuştum 29 ekimde yeni kasa lansmanı yapılacakmış ellerinde araba yokmuş yakın zamandada gelmeyecekmiş. Vay beeee

Audi ile konuştum 2 hafta içinde yeni araç geliyormuş 2.0 TDI 130 hp araç normalde 70.000€ imiş kampanya yapmışlar 62.000€ olmuş. Yabancı biri alacağı için 33.000€ oluyor.

Gerekli olan evraklar

1) Daha önceden T.C. vatandaşı olmamak

2) Türkiye'de oturma izni

3) Türkiye'de Çalışma izni.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Gürbüz
Bugün vw ile konuştum 29 ekimde yeni kasa lansmanı yapılacakmış ellerinde araba yokmuş yakın zamandada gelmeyecekmiş. Vay beeee

Audi ile konuştum 2 hafta içinde yeni araç geliyormuş 2.0 TDI 130 hp araç normalde 70.000€ imiş kampanya yapmışlar 62.000€ olmuş. Yabancı biri alacağı için 33.000€ oluyor.

Gerekli olan evraklar

1) Daha önceden T.C. vatandaşı olmamak

2) Türkiye'de oturma izni

3) Türkiye'de Çalışma izni.

Siz gereken cevabı almışsınız yetkili ağızdan ama ben bu duruma gıcık oluyorum. İskoç bir arkadaşım BMW 3.20d aldı. Araç BMW'nin tüm orjinal modifikasyonlarını üzerinde bulunduruyor. AC Schnitzer chip tuning , HR süspansiyon, 19" orjinal BMW M3 jantları vs... aracın Türk vatandaşına fiyatı 85.000 €, yabancıya 38.000 €. KDV yok ÖTV yok :( sefası çok...

İşte o güzellik...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...