İçeriğe Yönlendir

Fiorino - Nemo - Bipper Adac Testi

Eray Sireli

Recommended Posts

Servet Aydın

Honda'dada var.Ustaya sordum bu ne tuşu diye? Virajlarda freni dengeliyor dedi.Peki iyi bişe ise niye iptal edebiliyorum dedim.Cevap .....veremedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

TC'si kapatılamayan connect'ler de öyle Çağlar.. Çamura falan gir, orda kalıyorsun...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Tcs si kapatılamayan Opel ler, kışın yol kenarında terk edilmiş olarak sıkça gözlemlenebilir.

TCS eski nesil Astra ve Vectralarda kapatılıyor ama belli bir hız üstünde 40-50 Km tekrar aktif oluyor.

Fiat'da da ESP kapatılamıyor, sadece ASR kış şartlarında aracın 50-60 km ye kadar patinaj çekerek ilerlemesi için kapatılıyor.

Yeni kasa M3'de bile ESP tamamen off olmuyor. Kayma açısı abarınca kapalı olan ESP tekrar şiddetle devreye giriyor.

Serkan Yazıcı pek beğenmemişti bu durumu ama olması gereken de bu, herkeş ben değil der.

Fiata laf yoook :nargile:

Bravo Hoca Fuat

TC'si kapatılamayan connect'ler de öyle Çağlar.. Çamura falan gir, orda kalıyorsun...

Dandik fort işte :p Fiat olsa basar ASR tuşuna, yazar yol bilgisayarı ASR disconnected, ESP available diye gider yolunda durmadan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Astra da on/off tuşu gibi swtich vardı diye hatırlıyorum, gsi ları yeni alanlar, ilk kalkışta hezimet yaşamıştı, tuşu yanlış anladıkları için? Vectra da tuş yoktu :nargile: ?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

ASR OFF :nargile:

Karda kışta sıkıntı olabiliyor.

+ ZİNCİRDE

Ford un ihtiyacı yok sadece ek güvenlik olarak olsa çok daha iyi olurdu

Ya ya ah zoo. Mercedes BMW AUDI şart deyip her modelini donatsın ama Ford'a gerek yok :) Olmasa da olur yani :p

tarihinde Ali El tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bir mercedeste denemiştim..

Kapatıp kaydırıyorsun.. Bu arada frene basarsan, basar basmaz devreye giriyordu..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
ASR OFF :blush:

+ ZİNCİRDE

Ya ya ah zoo. Mercedes BMW AUDI şart deyip her modelini donatsın ama Ford'a gerek yok :good1: Olmasa da olur yani :D

Bu Ford kardeşim, şart değil tercih, sen onu bırakta resimdeki göstergeye bak, fiat esp koyacağına adam gibi tablo koysun önce :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
sen onu bırakta resimdeki göstergeye bak, fiat esp koyacağına adam gibi tablo koysun önce :good1:

He valla :D Oda yoktu aslında ben arabayı aldığımda, Kara oyuk bırakmış fiat. Evde kartondan yaptım el işi bu kadar oldu naparsın...

Bu Ford kardeşim, şart değil tercih

Benim Focus Sport Trendler neden kafadan kayıyor veya arkadan kopuyordu ?? Sıfırda almıştım halbuki...

Demek ki benm Fordlar bozuktu :blush: Zorlayınca ESP ESP yokmu diye bağırırdı lastikler.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Esp nin kapatılabilir olması bile saçmalık.Güvenlik unsurlarının hiç birisi bence kullanıcı insiyatifine bırakılmamalı

Karlı yollarda ESP ile yol almak çok tehlikeli, araç azıcık bir yoldan çıkmayı yada savrulmayı dengelemek için anlamsız bir fren yaparsa spin atma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
ESP Fiat, peco Sitro gibi dandik yol tutmayan arabalara lazım.

Mesela hiçbir Fiyesta, Focus modelinin esp cart curta ihtiyacı yok

+1

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Honda'dada var.Ustaya sordum bu ne tuşu diye? Virajlarda freni dengeliyor dedi.Peki iyi bişe ise niye iptal edebiliyorum dedim.Cevap .....veremedi.

Bana aracı teslim ederken, karlı yollarda kapatmamım daha iyi olacağını söylemişlerdi, ben de zaten biliyorum demiştim :blush:

Bir de seri kalkmak için kapatıyorum :D

Gerçi benim arabam otomatik olduğu için çok patinaja düşmüyor ama 190küsür hplik bir cooper s'te olay çok farklı :D

Sistem devredeyken araba 100hp araba gibi gidiyor :good1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Karlı yollarda ESP ile yol almak çok tehlikeli, araç azıcık bir yoldan çıkmayı yada savrulmayı dengelemek için anlamsız bir fren yaparsa spin atma ihtimali yüksek.

Karlı buzlu yollarda esp bence işe yarıyor; Uludağ dan kışın inerken esp li araçlar kendilerini belli ediyorlar..

Trafiği umursamadan sürekli sollama yapıyorlar virajlarda falan , ama esp de biryere kadar tabiki; fizik kanunlarını hiçe saydıkları zaman olanlar oluyor..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
He valla :) Oda yoktu aslında ben arabayı aldığımda, Kara oyuk bırakmış fiat. Evde kartondan yaptım el işi bu kadar oldu naparsın...

Benim Focus Sport Trendler neden kafadan kayıyor veya arkadan kopuyordu ?? Sıfırda almıştım halbuki...

Demek ki benm Fordlar bozuktu :D Zorlayınca ESP ESP yokmu diye bağırırdı lastikler.

Defoluymuş demek, arada çıkar böyleleri, hemen iade etseydin, otosan bu konuda çook anlayışlıdır, hemen bir üst modeli ikram eder yada tamir ederlerdi.

Not : gösterge hakkaten çok kötü yalnız...

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
Ben bir mercedeste denemiştim..

Kapatıp kaydırıyorsun.. Bu arada frene basarsan, basar basmaz devreye giriyordu..

Olay bu.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Hangi araba olursa olsun klimadan önce ABS ve ESP standart olmalı.

Kesinlikle katılyorum :good1:

Yorum bağlantısı
Onur Demirer

"2 tekeri havalanan aracın sürücüsü ters kontra atakla bunu önlemeye çalışsa da aracın bir an için dört tekeri de yerden ayrıldı."

:good1: kontra atak futbolu da bir yere kadar tabi :tease3:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Valla direksiyona kontra verilir de "atak" bi şekilde verilmeyince kontra atak olmuyor galiba. :p

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Karlı buzlu yollarda esp bence işe yarıyor; Uludağ dan kışın inerken esp li araçlar kendilerini belli ediyorlar..

Trafiği umursamadan sürekli sollama yapıyorlar virajlarda falan , ama esp de biryere kadar tabiki; fizik kanunlarını hiçe saydıkları zaman olanlar oluyor..

İşe yarayabilir, yaramaması diye birşey yok ama kaş yapıyım derken göz çıkarma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu
Ford un ihtiyacı yok sadece ek güvenlik olarak olsa çok daha iyi olurdu

Bence fusionda da olmalı babamda var o çok seviyor ama ben hiç ısınamadım o arabaya. ..

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Bence fusionda da olmalı babamda var o çok seviyor ama ben hiç ısınamadım o arabaya. ..

:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Turnacıoğlu

-1

ben karda kaymak için çok zorladım. çoğunda esp aracı topladı. lastik yazlıktı

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Esp bence karda da açık olmalı. Onunla ilgili bir test izlemiştim. Önce esp kapalıyken abs sistemli bir arabada buzda fren yapıyorlar, araç kendini dağıtıyor. Esp'yi açıp deniyorlar, çok stabil bir şekilde duruyor araç. Esp güzel birşey bence de. Performans isteyenler esp'yi kapatıp kullanır.

Bu arada fordun neden esp'ye ihtiyacı yokmuş? Fordlar fizik kuralları dışında farklı kurallarla mı üretiliyor? F1'in yol tutuşu çok iyi olmasına rağmen ben defalarca önden ve arkadan kopardım arabayı. Bilinçli yaptım ama kopuyor sonuçta. Demek ki esp'ye ihtiyacı varmış.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)
Bu arada fordun neden esp'ye ihtiyacı yokmuş? Fordlar fizik kuralları dışında farklı kurallarla mı üretiliyor? F1'in yol tutuşu çok iyi olmasına rağmen ben defalarca önden ve arkadan kopardım arabayı. Bilinçli yaptım ama kopuyor sonuçta. Demek ki esp'ye ihtiyacı varmış.

Ford'un ESP'yi ihtiyacı yok diyen yoktur bence, öyle bir şey olamaz. ESP her araç için, güvenliği ciddi oranda artıran çok önemli bir özellik. Ancak, burada şuna da kimsenin itirazı olmamalı: ESP'siz Fiorino-Nemo vs ile yol almanın ciddi riskleri var. Bu riskin aynı oranda focus için olduğunu söylemek yanlış olur. Her aracın bu konudaki kabiliyeti aynı değil.

Bir konuya dikkat çekmek isterim. Aracın süspansiyon sistemi ucuz yollu ve yetersiz diye, süspansiyon sistemini iyileştirmek yerine onu ESP ile donatmanın ne kadar doğru bir yaklaşım olduğu tartışılır. Bu tür araçlarda ESP açık seyir etmek, sürüş keyfi açısından can sıkıcı bir durum oluşturabilir. ESP'li 308 çok eleştiri aldı bu yüzden örneğin.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...