İçeriğe Yönlendir

İnşallah Bende Yakında 2004 Ghİa-x Mondeo Sahibi Olacağım

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

İyi akşamlar arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...33756616/detay/ bu ilandaki arabayı aldım sayılır. Galerici arabanın sahibine dizel araç bulduğunda araba bende bende servise götürüp arabayı gösterecem servis tamam derse alacağım.İnşallah

Benim opel vectranın üzerine 12 bin tl istediler.

Mondeo 110 binde yazıyor ama araç 135 binde arabaya bindim ustamda bindi usta sorunsuz dedi. motora baktı motorda üfle (yağ yakma yok ) şanzıman sağlam. ben kullandım araç benim vectraya göre atak gelmedi muhtemelen otomatik olmasından birde ben ilk defa otomatik kullanıyorum desem hata olmaz. kısa mesafede kullandım.Bir kaç sorum olacam

1. otomatik mondeo lpg de şehir içinde ve şehir dışında kaç litre lpg yakar?( benim vectra manuel ş.içi 13-14 litre sert kullanmama rağmen ş dışı 8-8,5 lt 100-110 km hızda)

2. şöför koltuğunun derisinde biraz aşınma var şayet ben bunu yaptırmak istesem ankarada nerede kaça yaptırabilirim.

3. 135 bin darbe boya yok 24 bin fiyat iyimi.(çok saçma bir soru ama)

4. Çok önemli bir ayrıntı değil ama kafa takıldı katlanabilir ayna nasıl katlanıyor ben hiç aynası katlanmış mondeo görmedim.(elektriklimi katlanıyor yoksa herhangi bir düğmeye basarakmı katlanıyor.

İlginize TEşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir
İyi akşamlar arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...33756616/detay/ bu ilandaki arabayı aldım sayılır. Galerici arabanın sahibine dizel araç bulduğunda araba bende bende servise götürüp arabayı gösterecem servis tamam derse alacağım.İnşallah

Benim opel vectranın üzerine 12 bin tl istediler.

Mondeo 110 binde yazıyor ama araç 135 binde arabaya bindim ustamda bindi usta sorunsuz dedi. motora baktı motorda üfle (yağ yakma yok ) şanzıman sağlam. ben kullandım araç benim vectraya göre atak gelmedi muhtemelen otomatik olmasından birde ben ilk defa otomatik kullanıyorum desem hata olmaz. kısa mesafede kullandım.Bir kaç sorum olacam

1. otomatik mondeo lpg de şehir içinde ve şehir dışında kaç litre lpg yakar?( benim vectra manuel ş.içi 13-14 litre sert kullanmama rağmen ş dışı 8-8,5 lt 100-110 km hızda)

2. şöför koltuğunun derisinde biraz aşınma var şayet ben bunu yaptırmak istesem ankarada nerede kaça yaptırabilirim.

3. 135 bin darbe boya yok 24 bin fiyat iyimi.(çok saçma bir soru ama)

4. Çok önemli bir ayrıntı değil ama kafa takıldı katlanabilir ayna nasıl katlanıyor ben hiç aynası katlanmış mondeo görmedim.(elektriklimi katlanıyor yoksa herhangi bir düğmeye basarakmı katlanıyor.

İlginize TEşekkürler.

Tercihiniz güzel ancak dikkat etmeniz gerekenler var.

- Aracın ayna kapaması ayna ayarlama düğmesi orta pozisyondayken aşağı bastırılması ile olur. Aynı hareketle tekrar açılır.

- Deri koltuk tekrar nasıl yapılır bilemiyorum, alcantralar olmasa daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

- Aracın malum ön iki koltuğu elektrikli. Tüm pozisyonların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

- Koltuk ısıtmaları deneyin.

- Hız sabitleyici ve kararan aynayı gözden geçirin.

- Fiyat şu koşullara göre iyi.

- Forumda ghiax satan arkadaşımız var. Bu araçla mukayese yapın derim.

- Araç otomatik vites olduğu için çok agresif değil. ANcak ilk hızlanması iyidir. 4 vites olması nedeni ile ekonomiden bahsedemiyoruz. Ancak ben 1 senedir inatla benzinli binebiliyorum. Ankara'da konutkent'te oturduğum için eskişehir yolunun avantajını kullanıyorum. En son araçta yazan ortalama tüketim 11.7lt/100km. 90km sabit hızda 6.2lt'de gördü araç ama 100km ortalamada 7.4'ün altına düşmedi. DAha çok konfora yönelik binmeyi düşüneceğiniz bir araç. Yol tutuş çok iyidir. Yolda hafif rüzgar sesi problemi vardır. 120km üzeri hızlanması çok tatlıdır. ÖZellikle sakin kuıllanımlarda sarsıntısız vites geçişleri zevk verir.

- Galeriden alırken iki kere düşünün tavsiyemi yine de yapmak istiyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Tesadüf:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Satlk-Mond...om-t198065.html

1. motorda üfleme yok kontrolü, Renö 12 zamanından kalmıştır

2. Yetkili servise göstermeden hiçbir teknolojik otomobil alınmaz

3. Roket değildir ama, yeterince atak bir sürüşü olmalıydı?

4. O tip koltuk tamiri yoktur, döşeme değişmeli.

Araba elime gelince yetkili servise göstereceğim. Döşeme değişiminin maliyetki nakadar? Gönderdiğiniz ilandaki araç çok güzel ama 27000 tl beni çok yorar. Maraşta boyalı arabayı satarken sıkıntı yaşarım.

Evren bey galeriden değil kimden alırsam alayım 2-3 ustaya gösterir sonra servise götürür ondan sonra karar veririm. Bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim. Lpg yakıtını bilen varsa bilgilendirirse sevinirim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir
Tercihiniz güzel ancak dikkat etmeniz gerekenler var.

- Aracın ayna kapaması ayna ayarlama düğmesi orta pozisyondayken aşağı bastırılması ile olur. Aynı hareketle tekrar açılır.

- Deri koltuk tekrar nasıl yapılır bilemiyorum, alcantralar olmasa daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

- Aracın malum ön iki koltuğu elektrikli. Tüm pozisyonların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

- Koltuk ısıtmaları deneyin.

- Hız sabitleyici ve kararan aynayı gözden geçirin.

- Fiyat şu koşullara göre iyi.

- Forumda ghiax satan arkadaşımız var. Bu araçla mukayese yapın derim.

- Araç otomatik vites olduğu için çok agresif değil. ANcak ilk hızlanması iyidir. 4 vites olması nedeni ile ekonomiden bahsedemiyoruz. Ancak ben 1 senedir inatla benzinli binebiliyorum. Ankara'da konutkent'te oturduğum için eskişehir yolunun avantajını kullanıyorum. En son araçta yazan ortalama tüketim 11.7lt/100km. 90km sabit hızda 6.2lt'de gördü araç ama 100km ortalamada 7.4'ün altına düşmedi. DAha çok konfora yönelik binmeyi düşüneceğiniz bir araç. Yol tutuş çok iyidir. Yolda hafif rüzgar sesi problemi vardır. 120km üzeri hızlanması çok tatlıdır. ÖZellikle sakin kuıllanımlarda sarsıntısız vites geçişleri zevk verir.

- Galeriden alırken iki kere düşünün tavsiyemi yine de yapmak istiyorum.

Saygılarımla.

Bunların hepsine katılmamak elde değil. +26

Aracı almışsınız, hayırlı olsun. İnşallah sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Selden çıkmış orjinal boyalı otomobiller Maraş ta sıkıntı yaşamıyorsa, çok iyi kontrol ettirtin derim. Yetkili serviste şase no ile kontrol şart.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Selden çıkmış orjinal boyalı otomobiller Maraş ta sıkıntı yaşamıyorsa, çok iyi kontrol ettirtin derim. Yetkili serviste şase no ile kontrol şart.

Selden çıkmış derken ne demek istediniz arabayı tanıdınızmı.

Maraşta ilk defa geçen hafta sel oldu. bu araba maraş arabası gibi. gerisini bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selden çıkmış derken ne demek istediniz arabayı tanıdınızmı.

Maraşta ilk defa geçen hafta sel oldu. bu araba maraş arabası gibi. gerisini bilmiyorum

Nazire yaptım, O araca ait değil; yani sonradan boya vurulması teknik hiçbir sıkıntı yaratmazken, mesela sele girmiş veya mekanik aksamı sıkıntı yaşamış bir otomobil, masraf çıkartabilir diyerek...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Nazire yaptım, O araca ait değil; yani sonradan boya vurulması teknik hiçbir sıkıntı yaratmazken, mesela sele girmiş veya mekanik aksamı sıkıntı yaşamış bir otomobil, masraf çıkartabilir diyerek...

Teşekkürler Çağlar Bey anlam verememiştim o yüzden tekrar sormuştum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet Bey hayırlı olsun. Kesinlikle çok iyi bir tercih. Tek olumsuz yanı şanzımanının 4 kademeli olması. Gereken bilgileri Evren Bey ve Çağlar Abi vermiş zaten. Söylenecek pek bir söz bırakmamışlar. Yakıt tüketimi konusunda başka arkadaşlar rakam verebilirler. Ben size bir rakam veremeyeceğim ancak sakin kullanımda sizi üzmeyecek bir araba olduğunu söyleyebilirim. 100-110 km hızlarda sizi üzmez. 120 üzerinde yakıt tüketimi artmaya başlar. Ancak performansı da aynı şekilde katlanarak artar.

Teşekkür ederim daha alamadım galerici sahibine dizel focus bulursa bu bende ama bekliyoruz bulduğu an bende olacak inşallah.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...