İçeriğe Yönlendir

Çıt Çıt Sesi

İlker Selimoğlu

Recommended Posts

İlker Selimoğlu

Tam da artık arabamda hiçbir sorun yok derken bu ses ortaya çıktı,iki gündür sabah çalıştırırken motor çalıştığı anda 1-2 sn çıt çıt çıt diye ses geliyor,debriaja bastığımda tam kavrama esnasındada ıslıksesi,uğultu gibi bir ses geliyor,gün içinde bir sorun yok motor soğukken oluyor bu sesin kaynağı ne olabilir?Teşekkürler. .

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu
(düzenlendi)

Triger 90 binde değişti,araba şu an 136 binde,motor ısınınca ses gelmiyor soğukken çalıştırdığımda oluyor,arabanın v kayışı falan orjinal,gerçi inşallah kayıştandır...

tarihinde ?lker Selimo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tam da artık arabamda hiçbir sorun yok derken bu ses ortaya çıktı,iki gündür sabah çalıştırırken motor çalıştığı anda 1-2 sn çıt çıt çıt diye ses geliyor,debriaja bastığımda tam kavrama esnasındada ıslıksesi,uğultu gibi bir ses geliyor,gün içinde bir sorun yok motor soğukken oluyor bu sesin kaynağı ne olabilir?Teşekkürler. .

Sesleri tarifle; doğru aktarmak zor hadise. Çok anladığım için değil ama araç LPG'li ise LPG enjektörleri ses yapıyor olabilir mi?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Dün akşam arabayı ustaya bıraktım,bu sabah çalıştırıp sesi dinlemişler meğerse marş dinamosu bozulmuş,ses ondan geliyormuş,marş dinamosu söküldü,tamir edilip yerine takıldı.Ucuz yırttık.Baskı balatada çok iyi durumdaymış. Baskı balatadan olabilir diye uykularım kaçıyordu.

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

60 tl dinamo tamirine verdim,40tlde işçilik verdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...