İçeriğe Yönlendir

2007 Connect Ses Sistemi Için Yardım

Mesut Baydar

Recommended Posts

Mesut Baydar

öncelikle herkese hayırlı forumlar 2007 model connect im var arabamın ses sistemi çok kötü bunu biraz daha iyileştirmeye çalışıyorum ama bu konuda hiç bir bilgim yok forumdan biraz bilgilendim ama tam olarak sorununuma cevap olmadı sizden isteğim tam olarak sistem nasıl olur ve ne kadar maliyeti olur tecrübelerinizden yararlanmak istedim yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Samet Sarıhan
(düzenlendi)

Bende Sistemin alası var desem yerıdir

1 Adet PIONEER 7750 Ana Ünite

2 Adet PIONEER SPL 2000 Wat Subwofer TOPLAM 4000 wAT Bas( polyester kabartmalı kabin)

1 Adet JBL 1201.1 Bas anfisi

1 Adet 1farad FOR-X Kapasitör

1 takım kompenat 13 cm JBL

1 Adet JBL 75.4 Ses anfisi

2 Adet PIONEER 260 WAT oval hoporlör

2,500 tl 3000 tl civarı bişey benım ki :D

Tek sorunum ön kapıların 13 cm buyuk hopörlör sıymaması. Bu yuzden sesı dengelemek cook zor..

" Çif anfi calıstıracaksanız benım gıbı bas anfısını dugmelı yapıp Polıs gorunce ve aile varkan bas anfısını kapatmakta fayda var yoksa akuyu cekıyor.

Zaten boyle bır sıstemı araç stop durumundayken calıstırınca 20 dk ıcınde aku bitiyor. :nazar::crazy:

tarihinde Samet Sar?han tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mesut Baydar

2 Adet PIONEER SPL 2000 Wat Subwofer TOPLAM 4000 wAT Bas( polyester kabartmalı kabin)

2,500 tl 3000 tl civarı bişey benım ki :D

Tek sorunum ön kapıların 13 cm buyuk hopörlör sıymaması. Bu yuzden sesı dengelemek cook zor..

" Çif anfi calıstıracaksanız benım gıbı bas anfısını dugmelı yapıp Polıs gorunce ve aile varkan bas anfısını kapatmakta fayda var yoksa akuyu cekıyor.

Zaten boyle bır sıstemı araç stop durumundayken calıstırınca 20 dk ıcınde aku bitiyor. :nazar::crazy:

yok sizinki biraz fazla benim ki 300-400 arası bişey kafi olur

Yorum bağlantısı
Mesut Baydar

2,500 tl 3000 tl civarı bişey benım ki :crazy:

Zaten boyle bır sıstemı araç stop durumundayken calıstırınca 20 dk ıcınde aku bitiyor. :nazar::p

2,500 tl 3000 tl civarı bişey benım ki :p

Zaten boyle bır sıstemı araç stop durumundayken calıstırınca 20 dk ıcınde aku bitiyor. :D:p

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
öncelikle herkese hayırlı forumlar 2007 model connect im var arabamın ses sistemi çok kötü bunu biraz daha iyileştirmeye çalışıyorum ama bu konuda hiç bir bilgim yok forumdan biraz bilgilendim ama tam olarak sorununuma cevap olmadı sizden isteğim tam olarak sistem nasıl olur ve ne kadar maliyeti olur tecrübelerinizden yararlanmak istedim yardımcı olursanız sevinirim

ses sistemi için 300-400 tl yeterli olmayacaktır.

öncelikle ana ünite değişecekmi(cd çalar)yani,değişecekse eğer 250 tl o tutar en az,ön kapılara mid takımı 130 tl en az,4 kanala amfi 200 tl en az,arkalara 2 adet oval hoparlör 120 tl en iyisi.

yani en az 700 tl ve güzel bir ses alınır,bu başlangıç tır sizi bir sararsa devamı gelir benden söylemesi(aşağı yukarı 91 den beri tesisat yaparım,şu an klasik,efsane denen cihazlar kullanırdık o zaman).

bu işin sonu yok açılmayın derim fazla.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
bu işin sonu yok açılmayın derim fazla.

Bu cümle herşeyi açıklıyor, aman açılmayın :nazar: Yeter diyip bırakın :D

Yorum bağlantısı
Mesut Baydar

abi hapörleri biraz büyütsem bide subwoffer takılsa bana kafi cd çaları yi değiştirmeyi düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Teybinin arkasına anfi çevirici, 4 kanal bir amfi, önlere Comp takımı, ve arkaya normal düzeyde bir bass size yeter ozaman. Sahibinden veya gittiden ikinci ellerden temiz denkgetiriliyor, 500 e hepsini ayarlarsınız.

Yorum bağlantısı
Mesut Baydar
Teybinin arkasına anfi çevirici, 4 kanal bir amfi, önlere Comp takımı, ve arkaya normal düzeyde bir bass size yeter ozaman. Sahibinden veya gittiden ikinci ellerden temiz denkgetiriliyor, 500 e hepsini ayarlarsınız.

peki abi araba için bi zararı olur mu

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Normal bir sistem için yeter bile.

O anfi 4 kanallı, iki kanalı köprülenip sub'a bağlanır, iki kanal boş kalır. Boş kalan kanallara da 13 cm. comp alınıp ön kapılara takılır. Oldu bitti maşallah denir ve dinlenmeye başlanır.

Yorum bağlantısı
Mesut Baydar

O anfi 4 kanallı, iki kanalı köprülenip sub'a bağlanır, iki kanal boş kalır. Boş kalan kanallara da 13 cm. comp alınıp ön kapılara takılır. Oldu bitti maşallah denir ve dinlenmeye başlanır.

peki sizin dediğinizle beraber ne kadarı bulur

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

13 cm. compları yine gitti veyahut sahibindende 100 150 lira arası bulursunuz, bir de teybinizin arkasına anfi çevirici alacaksınız o da 30 lira civarında birşeydir herhalde .

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

+1903.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...