İçeriğe Yönlendir

Benzin Depo Girişi Ne Tarafta?

Mehmet Acar

Recommended Posts

Mehmet Acar

LPG kullanıp da kırk yılda bir benzin almaya benzinliğe giren, sonrada neredeydi yahu bunun depo girişi diye kara kara düşünenlere bilgi. Aracın ön paneldeki benzin göstergesi ne tarafta ise depo girişi de o taraftadır. :bravo:

LPG'ciler, bu kıyağımı da unutmayın.

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Bütün araçlarda bu şekildemidir ki çok enteresan bir durum. Örneğin ayda bir iki kez benzin alırım ama her seferinde deponun nerde olduğunu unuturum :bravo: ama artık unutmam teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Alkan Hakan Türe

her araçta olmasa da bir çoğunda yakıt göstergesinde belirtiliyor depo kapağının nerede olduğu...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
bu konu forumda daha öncede konuşulmuştu diye hatırlıyorum

+1

Aradım ama bulamadım .

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bende tavan lambası yanık kalmasıyla ilgili bir konu diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Çağlar abinin bir ara bi konusu vardı. Hani sıkışmış bijonda üzerine işiyordu falan :) O konuda olabilir mi?

Çözüm oluyormuydu peki :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
her araçta olmasa da bir çoğunda yakıt göstergesinde belirtiliyor depo kapağının nerede olduğu...

tüm araçlarda bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Çağlar abinin bir ara bi konusu vardı. Hani sıkışmış bijonda üzerine işiyordu falan :D O konuda olabilir mi?

donmuş kapı kilitlerinede aynı işlem yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

depo kapagı yerinden çişe geldiniz. biraz sonra türkücüye gelirsiniz hani şu çişe giden

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Ya bu ustalarda ne güzel şeyler var :D Hadi bijonu çok ellemeyeceğiz de, o kapıyı her açtığımda :D Iııııyk :p

kayış kopunca kadın çorabı baglanıyorda bu neden olmasın gelecek cevabı biliyorum ama genede yazdım işte

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben konuyu emminin bıyığına bağlamayı düşünüyorum; ama, daha fırsat olmadı :D

Geç kaldın.. Hayretler içindeyim :D

Yorum bağlantısı
LPG kullanıp da kırk yılda bir benzin almaya benzinliğe giren, sonrada neredeydi yahu bunun depo girişi diye kara kara düşünenlere bilgi. Aracın ön paneldeki benzin göstergesi ne tarafta ise depo girişi de o taraftadır. :nazar:

LPG'ciler, bu kıyağımı da unutmayın.

Şu an Hyundaı Accent kullanıyoruz geçici olarak. Benzin göstergesi maalesef ortada. Aynı durum Astralarda da var. HEr üretici bu kurala uymor sanırım.

Benim tespit ettiğim orjinal olarak direksiyonu sağda olan araçların deposu solda, solda olanların ise sağda. Bu kuralı da Fiesta bozuyordu sanırım.

Neyse ki Ford benim araçta göstergeye bir ok koyarak olası unutkanlık probleminin önüne geçmiş.

*** Bu konu daha önce konuşulmuştu ve depo kapağının, göstergedeki benzin pompasının tabancasının durduğu tarafta olduğu gibi bir sonuç çıkmıştı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...