İçeriğe Yönlendir

Arka Tampona Custom Difüzör

M. Ali Öz

Recommended Posts

M. Ali Öz

arkadaslar arka tampona yapılan eklerin 'ek olduğu' :rolleyes: cok belli oluyor ve ben nedense ısınamadım .. aracı aldığım ilk günden bu yana aklımda hep arka tampondaki siyah plastiğe kanallı difüzör uygulamak vardı .. ve tabi daha sonra o kanallardan ucu cıkan cift egzos susturucu vs .. ama ne cesaret edebildim o parçayı sökmeye, nede cevremdeki fibercilerle o işe girmek istedim .. mat siyaha kaplatıp geçtim ..

geçenlerde internette bulduğum bikaç denemeyi (yurtdısından) sizlerle paylasmak istedim .. aslında bu arac St, ama standart bi fiestaya da bu uygulananın yapılıs aşamasını görmüştüm, kaydettim ama bulamadım şu an ...

hepimize güzel bi fikir olması ve bunu yapacak bi usta bulup bulamayacağımızı araştırmak acısından sizlerle paylasıyorum ..

renderfordfiestastmy201.jpg

2011fordfiestaecoboosts.jpg

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz
Birinci fatoş, ikinci fiesta ST.
evet , birinciden esinlenip ikincisinin kalitesinde ve konumunda uygulamak gerek ..
Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
arkadaslar arka tampona yapılan eklerin 'ek olduğu' :D cok belli oluyor ve ben nedense ısınamadım .. aracı aldığım ilk günden bu yana aklımda hep arka tampondaki siyah plastiğe kanallı difüzör uygulamak vardı .. ve tabi daha sonra o kanallardan ucu cıkan cift egzos susturucu vs .. ama ne cesaret edebildim o parçayı sökmeye, nede cevremdeki fibercilerle o işe girmek istedim .. mat siyaha kaplatıp geçtim ..

geçenlerde internette bulduğum bikaç denemeyi (yurtdısından) sizlerle paylasmak istedim .. aslında bu arac St, ama standart bi fiestaya da bu uygulananın yapılıs aşamasını görmüştüm, kaydettim ama bulamadım şu an ...

hepimize güzel bi fikir olması ve bunu yapacak bi usta bulup bulamayacağımızı araştırmak acısından sizlerle paylasıyorum ..

Bu arka difuzör işini görmezmi servis de mevcut orjinal. http://www.otoclubturkiye.com/forum/2009-Fiest....html&st=60

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz
Bu arka difuzör işini görmezmi servis de mevcut orjinal. http://www.otoclubturkiye.com/forum/2009-Fiest....html&st=60
ya bu ekler siyah haric tüm renklerde cok belli oluyo ek yerlerinden.. ben ekten taraf olmadım hiç, huyum kurusun :D atka tampondaki siyah plastik çıkabiliyo internette gördüm , onun yerine difüzör ekleniyo ... egzos cıkısı icin de kesme biçme olmadan alan yaratmış oluyoruz.. ankaraya gittiğimde fifty tuning e yaptırmayı düşünüyorum .. ama arastırıp yurt dısında bulabilirsen buradan haberdar edermisin ? çinden alısverisin oluyo sanırım ..
Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
ya bu ekler siyah haric tüm renklerde cok belli oluyo ek yerlerinden.. ben ekten taraf olmadım hiç, huyum kurusun :ninja: atka tampondaki siyah plastik çıkabiliyo internette gördüm , onun yerine difüzör ekleniyo ... egzos cıkısı icin de kesme biçme olmadan alan yaratmış oluyoruz.. ankaraya gittiğimde fifty tuning e yaptırmayı düşünüyorum .. ama arastırıp yurt dısında bulabilirsen buradan haberdar edermisin ? çinden alısverisin oluyo sanırım ..

Sana söyledeğim ek değil orjinal parça işte difüzör. Eskisinin yerine o takılıyor. Piyasa da yapılanların asıl ek olduğu belli tam oturmuyor çıkıntılı oluyor. Google da araştırabilirsin vaktini ayırıp. Güzel ürünler bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sana söyledeğim ek değil orjinal parça işte difüzör. Eskisinin yerine o takılıyor. Piyasa da yapılanların asıl ek olduğu belli tam oturmuyor çıkıntılı oluyor. Google da araştırabilirsin vaktini ayırıp. Güzel ürünler bulabilirsin.

abilerim dicem =) bnde siyah ford fiesta 1.4 tdci var bi kaç aksessuar yapmak istiyoırum arabalarla pek alakam yok size soracağım 17 inc jant takmak istiyorum performans düşer mi birde blow off ve sadece görntü için bi çift kafalı egzos yapmak istiyoorum? önerileriniz ne olabilri?

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan
ya bu ekler siyah haric tüm renklerde cok belli oluyo ek yerlerinden.. ben ekten taraf olmadım hiç, huyum kurusun :hahahoho: atka tampondaki siyah plastik çıkabiliyo internette gördüm , onun yerine difüzör ekleniyo ... egzos cıkısı icin de kesme biçme olmadan alan yaratmış oluyoruz.. ankaraya gittiğimde fifty tuning e yaptırmayı düşünüyorum .. ama arastırıp yurt dısında bulabilirsen buradan haberdar edermisin ? çinden alısverisin oluyo sanırım ..

sadece difizörün değiştiği parçalar da var yurt dışında satılan

o siyah kısım sökülebiliyor, ufak bir talihsizlik sonucu bunu tecrübe etmiştim, ancak arkası dolu :seytan:

yani gerçek bir difüzör yapamazsınız sadece görsel olur

kendiniz yapmak isterseniz de sanayilerde plastik tampon tamir eden birine gidip kolayca yaptırabilirsiniz

birkaç kesme ve plastik kaynağı ile güzel sonuçlar alınabilir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
M. Ali Öz
sadece difizörün değiştiği parçalar da var yurt dışında satılan

o siyah kısım sökülebiliyor, ufak bir talihsizlik sonucu bunu tecrübe etmiştim, ancak arkası dolu :good1:

yani gerçek bir difüzör yapamazsınız sadece görsel olur

kendiniz yapmak isterseniz de sanayilerde plastik tampon tamir eden birine gidip kolayca yaptırabilirsiniz

birkaç kesme ve plastik kaynağı ile güzel sonuçlar alınabilir

benim de aklımdaki tam olarak bu :) iyi bi işçilikle güzel bi görüntü olabilir ..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sezai Özcan

alı sen difirizoru yaptırcaktın yaptırdınmı

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz
alı sen difirizoru yaptırcaktın yaptırdınmı

yok abi daha fırsat olmadı ankaraya gitmeye ama fırsat olursa komple kit yaptırcam .. difizör kesmez gibi geliyo geçici bi uygulama olacaktı :( maddi durum yetmezse kit yerine yaptırabilirim ama ..

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

orjinali almanyadan getirttemiyonmu difirizöru

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz
orjinali almanyadan getirttemiyonmu difirizöru

bulamadım ki abi parçayı internette

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz

cok tesekkürler bilmiyordum bu sekilde satıldığını ama fiyat cok tuzlu ;) 150 euro yerine TL olmalı bence, fiberciler cok daha ucuza yapacaktır ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...