İçeriğe Yönlendir

Focus 100 Bg Ile 115 Bg Arasındaki Fark?

Barış Üzümkuşu

Recommended Posts

Okyay Pay
Ama dizeli bende öneriyorum size.Bagajın daralması,torkun düşüklüğü nedeniyle.

???

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
???

Lpg tankını bagaja monte ederler, sen anlamassın, motora piknik tüpü bağlatmaya benzemez. :)

Yorum bağlantısı
Erhan Uygun
Arkadaşlar önümüzdeki ay focus 100 bg benzinli hb almak istiyorum ancak 100 bg ile 115 bg arasındaki fiyat farkı beni düşündürmüyor değil.Teknik verilerde sadece bg gücünde fark var.torklar,benzin yakışları donanımlar birbirine yakın..Sizce 100bg almak mantıklı mı?Gerçi kasa değişecek bir modelde bunun ne kadar önemi var o da ayrı bir konu ama fikirlerinizi alabilirsem karar vermem çok daha kolay olacak.115bg ön plana çıkarsa direk 90 bg dizele yöneleceğim..Lütfen görüşlerinizi paylaşırmısınız,teşekkürler..

Barış bey ben temmuz ayında 115 ps focus collection aldım ve lpg taktırdım BRC marka 8000 km bınıyrm sorun yok ama hep tedırgınım sılındır erıyecek subab yakacak dıyee ama gerek arastrmalarım gerekse ford servisleriyle konusmalarım sonucunda bu tia-vct motorun lpg uyumlu olmadıgı ben aracımı alırken dızel almak ıstedım ama 90 bg ve 109 bg ıkı dızel arac vardı kı 109 ps sadce titanyum modelınde mevcuttu okadar para vermek ıstemedm 43000 cıvarındaydı.Şuan dusunuyrm ben kanatimce yıne collection ve 90 pc dizel modelını tercıh ederdım basımın agrımaması ıcın en azından orjınallıgıne dokunulmamıs ve ılerde hesap sormak maksatlı.109 ps sadece tınayumda olması 43000 almak ıcn yapılan bır pazarlama stratejısı 90 ps dızelde fena motor değil kullandım test ettım.Güzel kardesım basını agrıtma yaa 90ps dızel ıcınde hız abıtleyıcı clık cantı olan collectıon al yada 109 pc tıtanyumu.Ben collection 90 ps dızel dıyrm sana tabı herseyden once hayırlısı olsun dıyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Üzümkuşu
(düzenlendi)

Corolla'nın neyinden memnun değilim onu açıklayayım öncelikle;

Şimdi araç nazik bir yapıya sahip,sert-spor amortisörleri bulunduğum yerdeki mıcırlı asfalt yola uygun değil konfor sıfır.Sıfır aldığım araba ilk 50. km'sinde tıkırtı yapmaya başladı.100-120 km/h den sonra sanki kapıyı açık unutmuşum gibi rüzgar sesini alıyor.Yan rüzgarlardan müthiş etkileniyor şeritte durmuyor (sorunu yay takarak çözdüm) Yol sesini içeriye fazlasıyla alıyordu,lastik değişiminden sonra yarı yarıya düştü.Arka koltuk 3. kişiyi almak istemiyor,4 kişilik araba..En önemli sıkıntısı da,servis ağının sorun çözmede yetersiz olmasıydı ve beni arabadan soğutan en büyük etkendir.Onu da İzmir-Tokullar ile çözdüm diyebilirim.Yoksa araba gerçekten mekanik-motor olarak sorunsuz,kullanılan malzeme kaliteli,iç-dış görsellik üst düzey,güven veren bir araç..Kaymak asfaltta tık ses gelmez,çalıştığını bile duyamazsınız.

Gelelim Focus'a;Bende çok düşündüm,bi dünya hesap kitap yaptım.Hepte böyle kritik zamanda ekstra giderler çıkar ya işte aynen öyle oldu.Dediğiniz gibi ERA fiyatına focus almak süper bişey olacaktı benim için.Gerçekten üst segment olup bu fiyatta olması kaçırılmaz fırsat aslında ama mevcut paranın bi kısmı kendine başka bir yer buldu :D (koop.işleri) onun için kafadan 10 kağıt geriledik.Araba da almamız gerekiyor,şu an şartlarımıza en uygun araç dizel 206 plus ile dizel Renault symbol oldu.Gönlüm daha sportif olduğu için 206 dan yana ama duyumlarım Pejo'nun çok sorunlu olduğu ve İran'da üretildiği yönünde.Renault'u 12 sene kullandım.Gerek şirket gerek şahsi araçlarımız Renaulttu ve memnunduk.Biraz kabuk dışına çıkmak için risk alacağım sanırım ve 206 plus HDİ'ye daha sıcak bakıyorum.2-3 sene biner,satıp bu sefer sıfır yeni kasa focus dizel alırım diye düşündüm.Tabi belli olmaz Allah Büyük,bi yerden para gelir-loto dan çıkar-canlı paraya katılırım o zaman titanium 109 ps bi tane çekerim altıma :D Herkesin gönlüne göre verir inşallah..

Not:Cevap tüm yorum yazan ilgili arkadaşlara

tarihinde Bar?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...