İçeriğe Yönlendir

2006 Focus Trend Hb'a Ses Sistemi Tavsiyeleriniz Lütfen?

Mehmet Ulusoy_2

Recommended Posts

Mehmet Ulusoy_2

Selam aleykum herkese.

Konuda da belirttiğim gibi 2006 model hb trend still paket aracım benim henüz ilk arabam. Gönül isterdi ki Ghia olsun ama buna da şükür binlerce.

Araca en az 3 yıl binmeyi düşünüyorum. Ve pek fazla masraf etmeyi düşünümüyorum ama en azından 3 yıl içinde aracımda zevkle kaliteli müzik dinlemeyi istiyorum yardımlarınızla.

Ayırabileceğim bütçe : 750-1000 TL (Ana ünite dahil)

Ana ünite olarak Alpine düşünüyorum.Her türlü müzik dinlerim.Aracım hb olduğu için ve simit lpg taktırdım.Stepne bagajda yer kaplıyor zaten bu nedenle fazla yer kaplamayacak ekipmanlar olursa çok makbule geçer.

Şimdiden herkese teşşekür ediyorum.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

kaliteli müzik dinlemek için bütçeniz bence yetersiz. Focal marka mid takımı alsanız çifti 350- 400 TL tutar + Ana ünite + Anfi + Sub woofer derken rakam 2000 lere ulaşılır.

Kicker marka mid takımıda alabilirsiniz ve piyasası DS650.2 model olanın 100-110 TL gibi ama kalite derseniz iyi değil. İllaki bu segment düşünürseniz illaki sesini gidip dinlemenizi öneririm.

100-110 TL mid takımı

250-300 TL Anfi

200 TL Sub

200-250 TL Pioneer 50 li bir seri Ana ünite Montaj kabloları, Sigorta kutusu,sigortası ve montaj masrafı anca sizin rakamlar civarında olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ulusoy_2
kaliteli müzik dinlemek için bütçeniz bence yetersiz. Focal marka mid takımı alsanız çifti 350- 400 TL tutar + Ana ünite + Anfi + Sub woofer derken rakam 2000 lere ulaşılır.

Kicker marka mid takımıda alabilirsiniz ve piyasası DS650.2 model olanın 100-110 TL gibi ama kalite derseniz iyi değil. İllaki bu segment düşünürseniz illaki sesini gidip dinlemenizi öneririm.

100-110 TL mid takımı

250-300 TL Anfi

200 TL Sub

200-250 TL Pioneer 50 li bir seri Ana ünite Montaj kabloları, Sigorta kutusu,sigortası ve montaj masrafı anca sizin rakamlar civarında olur.

Peki bütçeyi 1.500 TL ye çıkarırsam kaliteli bir ses alabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ulusoy_2
Peki bütçeyi 1.500 TL ye çıkarırsam kaliteli bir ses alabilir miyim ?

Internette ikinci el daha uygun fiyatlara bulabiliyorum focal midleri ama işte güvenemiyorum sıfır olmadığı için. Birde internette gezinirken aşağıdaki markayı buldum.sizce nasıl? 170 TL

Infinity REF6030CS

16 cm Component

Product Specifications

Power Handling, RMS 90 watts

Power Handling, Peak 270 watts

Sensitivity (2.83V @ 1m) 93dB

Frequency Response 53Hz - 21kHz

Impedance 2 ohms

Mounting Depth 1-15/16

Yorum bağlantısı
Mehmet Ulusoy_2
Internette ikinci el daha uygun fiyatlara bulabiliyorum focal midleri ama işte güvenemiyorum sıfır olmadığı için. Birde internette gezinirken aşağıdaki markayı buldum.sizce nasıl? 170 TL

Infinity REF6030CS

16 cm Component

Product Specifications

Impedance 2 ohms

Mounting Depth 1-15/16

O kadar çok marka ve model var ki insanın kafası karışıyor. Hertz, Alpine, Focal,Infinity, Boss mid componentler var..Fiyat ve performans açısından hangisi? ve bizim araçlara kaç cm lik olanlar uygundur?

Bir diğer konuda bana sub woofer, anfi, componentlerin model ve marka ismi belirtirseniz tam olarak bende internetten bakayım belki kampanyalı bi yer bulup alabilirim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Adım adım gidersiniz. Önce teyp değiştirin ve kapılardaki tizleri değiştirin, aldığınız ses göre sonrasında bagaja 20cm. kaliteli bir woofer + anfi alabilirsiniz, hala kesmedi ise kapı hoparlörleri değiştirin. Yalnız kapı hoparlörünü satın almak kolaydır, kapıya monte etmek önemlidir! Orjinaller çıkınca orada işlem yapmak lazım, 4 vida ile montaj olmaz.

Başarılı işçilik ile en ucuz hoparlörü taksanız alacağınız sonuç daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ulusoy_2
Adım adım gidersiniz. Önce teyp değiştirin ve kapılardaki tizleri değiştirin, aldığınız ses göre sonrasında bagaja 20cm. kaliteli bir woofer + anfi alabilirsiniz, hala kesmedi ise kapı hoparlörleri değiştirin. Yalnız kapı hoparlörünü satın almak kolaydır, kapıya monte etmek önemlidir! Orjinaller çıkınca orada işlem yapmak lazım, 4 vida ile montaj olmaz.

Başarılı işçilik ile en ucuz hoparlörü taksanız alacağınız sonuç daha iyi olur.

Çağlar bey vermiş olduğunuz cevap ve öneri iç

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

Infinity REF6030CS

16 cm Component

Product Specifications

Impedance 2 ohms

Mounting Depth 1-15/16

bu üründen çok memnun kalırsınız,piyasadaki çoğu compenant dan(jbl,harward,alpin,plippo, vs.vs..) on kat iyidir.

ben 4 seneye yakın kullandım ve çok memnun kaldım.

ben sizin yerinizde olsam 4 kapıya bundan koyarım,ana ünitede pioneer 2220 ub olabilir fiyat performans olarak uygun bir ürün,amfi olarak 4 kanal sierra,boschmann gibi markalardan tercih ederseniz yeterli olacaktır.

4 takım compenant:340

ana ünite:245

amfi:200

işçilik+malzeme:100-150 arası.

bu şekilde bu bütçeyle çok güzel ses alabilirsiniz,ama unutmayın bu işin sonu yok,alternatif olarak,4 kanal amfi yerine 5 kanal amfi alınıp bu sisteme 20 cm lik sub da eklenirse tadından yenmez o zamanda 300tl civarı artar rakam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ulusoy_2
bu üründen çok memnun kalırsınız,piyasadaki çoğu compenant dan(jbl,harward,alpin,plippo, vs.vs..) on kat iyidir.

ben 4 seneye yakın kullandım ve çok memnun kaldım.

ben sizin yerinizde olsam 4 kapıya bundan koyarım,ana ünitede pioneer 2220 ub olabilir fiyat performans olarak uygun bir ürün,amfi olarak 4 kanal sierra,boschmann gibi markalardan tercih ederseniz yeterli olacaktır.

4 takım compenant:340

ana ünite:245

amfi:200

işçilik+malzeme:100-150 arası.

bu şekilde bu bütçeyle çok güzel ses alabilirsiniz,ama unutmayın bu işin sonu yok,alternatif olarak,4 kanal amfi yerine 5 kanal amfi alınıp bu sisteme 20 cm lik sub da eklenirse tadından yenmez o zamanda 300tl civarı artar rakam.

4 Sene az buz bir zaman değil.Bu nedenle inceleyeceğim.Çok sağol

Yorum bağlantısı
Mehmet Ulusoy_2
4 Sene az buz bir zaman değil.Bu nedenle inceleyeceğim.Çok sağol

Dragstar diye bir marka ile karşılaştım, bilen kullanan var mı ? İtalyanmış...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...