İçeriğe Yönlendir

Focus Coollection Sw

Ahmet Sever

Recommended Posts

Ahmet Sever

merhaba sevgili ford kullanıcıları

ben ahmet aranıza yeni dahil oldum yeni aracımı haftaya teslim alıyorum bu hafta sonu bayiiye geldi ve ilk deneme fırsatını buldum ilk izlenimlerim olumlu

ama daha önce hiç otomatik araba kullanmamıştım bu konuda acemiyim ve sizlerden yardım bekliyorum tercübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum neden rolentisi yüksek bu iyimidir kötümüdür tarafikte beklemelerde vitesi n almam yakıtda tasaruf sağlarmı bunun araca zararı olurmu vitesin üstündeki mandalın amacı ne bunun gibi konularda yardımlarınızı bekliyorum

ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hayırlı olsun şimdiden, fotoğraflarını da paylaşın lütfen...Mandal otomatikten pek anlamam ama gördüklerimin hepsinde geri vites içindi...

Yorum bağlantısı
Ahmet Sever
Hayırlı olsun şimdiden, fotoğraflarını da paylaşın lütfen...Mandal otomatikten pek anlamam ama gördüklerimin hepsinde geri vites içindi...

teslim aldıkdan sonra paylaşırım elbette

cavapın içinde ayrıca tşk

Yorum bağlantısı
Berk Ertürk

aracınız şimdiden hayırlı olsun..

araç durduğunda n ye almanın yakıt tasarrufu sağladığını söyleyenler var fakat ben öyle bi tasarruf hissetmemiştim d de dursun sürekli elinizi yormanıza değmez. araç hareketliyken (örneğin yokuş aşağı giderken) boşa almanızı tavsiye etmem bunun tehlikeli olduğu söyleniyor. ilk defa kullanıyorsanız sol ayağınızı koli bandıyla döşemeye tutturun debriyaj diye durup dururken freni kökleyen çok gördüm :p aracı tanıyıp alıştıktan sonra eğer agresif bir kullanıcı değilseniz sakin bir kullanımda (gaza hafif dokunuşlarla) aman aman yakmaz hatta şehirdışında ekonomiktir. otomatik aracım ford değildi fakat o tip bir mandal bendede vardı ve overdrive diye birşey içindi bastığımda yüksek devirde vites atmasını sağlıyordu. kullanım kitapçığınızda açıklaması olacaktır incelemenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sever
aracınız şimdiden hayırlı olsun..

araç durduğunda n ye almanın yakıt tasarrufu sağladığını söyleyenler var fakat ben öyle bi tasarruf hissetmemiştim d de dursun sürekli elinizi yormanıza değmez. araç hareketliyken (örneğin yokuş aşağı giderken) boşa almanızı tavsiye etmem bunun tehlikeli olduğu söyleniyor. ilk defa kullanıyorsanız sol ayağınızı koli bandıyla döşemeye tutturun debriyaj diye durup dururken freni kökleyen çok gördüm :p aracı tanıyıp alıştıktan sonra eğer agresif bir kullanıcı değilseniz sakin bir kullanımda (gaza hafif dokunuşlarla) aman aman yakmaz hatta şehirdışında ekonomiktir. otomatik aracım ford değildi fakat o tip bir mandal bendede vardı ve overdrive diye birşey içindi bastığımda yüksek devirde vites atmasını sağlıyordu. kullanım kitapçığınızda açıklaması olacaktır incelemenizde fayda var.

öncelikle mesajın için tşk

kullanıcı el kitapı diye bir klavuz vardı araçın üstünde bende okumak için aldım ve dikkatlice okudum ama çok açıklayacı bir kitap değildi ve ayrıca anlatım dili de iyi değil ve benim araçıma özel de değil focus un tümü için hazırlanmış bence ford bu konuda başarısız

ayaklar konusuna gelince ben elim bir kaza sonrası 6 yıldır yürüyemiyorum bacakları kullanamadığım için deblaj bedalı olmadığına alışmam hiç uzun sürmez :)

ya d kalmasına kalsında rolentisi çok yüksekdi arabamım onun için beklerken fren e basmak bilekğimi çok yorar frene basmazsan araç yürümeye başlıyor :p

Yorum bağlantısı
Berk Ertürk
öncelikle mesajın için tşk

kullanıcı el kitapı diye bir klavuz vardı araçın üstünde bende okumak için aldım ve dikkatlice okudum ama çok açıklayacı bir kitap değildi ve ayrıca anlatım dili de iyi değil ve benim araçıma özel de değil focus un tümü için hazırlanmış bence ford bu konuda başarısız

ayaklar konusuna gelince ben elim bir kaza sonrası 6 yıldır yürüyemiyorum bacakları kullanamadığım için deblaj bedalı olmadığına alışmam hiç uzun sürmez :p

ya d kalmasına kalsında rolentisi çok yüksekdi arabamım onun için beklerken fren e basmak bilekğimi çok yorar frene basmazsan araç yürümeye başlıyor :)

öncelikle çok geçmiş olsun. sürç-i lisan ettiysem özür dilerim.

eğer kullanıcı kitabında yeterli bilgi olmadığını düşünüyorsanız satış temsilcisine yada teknik servisteki ustalara sormakta fayda var. vitesin konumunu değiştirmek içinde o mandal kullanılıyor olabilir.

n ye alıp el freni çekmeye ek olarak eğer durduğunuzda p ye de alırsanız araç büyük ihtimalle hareket etmeyecektir el freni çekmeye gerek kalmadan (ford u tam bilemiyorum). ben çok yokuş olmadığı sürece park halindeyken el frenini çekmezdim bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Araçınız hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza,bela vermesin :D

sw lar çok kullanışlı araçlar'dır.güzelbi terçih yapmışsı'nız.iyi günlerde kullanın :)

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

Ahmet bey yeni aracanız hayırlı olsun . Kazasız , belasız , iyi günlerinizde kullanın İnşallah . Vites kolu üzerindeki mandala basarak vites konumunu P'den çıkartırsınız veya tekrar P konumuna alırsınız . Ayrıca R konumuna almak içinde yine mandalı kullanırsınız . Bu arada aracı P konumundan çıkarmak için hem fren pedalına hem de mandala basmanız gerekir . Aracın rölantisi motor normal çalışma sıcaklığına ulaştıktan sonra 850-900 devir civarlarına düşmesi gerekir . Eğer sizin aracınızda durum bu şekilde değilse bence servis bölümüne bir danışın derim . Bekleme esnasında vitesi N konumuna almanızda fayda var diye düşünmekteyim , yakıt tasarrufundan ziyade gereksiz yere şanzımanın üzerine yük bindirmemek adına ( Özellikle 30-40 saniye ve daha uzun süre beklemede kalınıcak ise ) . Kısaca şanzımanınızı kollamış olursunuz . Otomatik şanzımanı nekadar kollarsanız okadar uzun ömürlü olur . Vites kolu D konumunda iken kolu hafif bir hareketle sağa çekerseniz aracı manuel moda almış olursunuz . Kol geriye doğru hafif dokunuşlarla vites büyültür , ileri doğru hafif dokunuşlarla da vites küçültür . Manuel bir araç kullanıyormuş hissi verir size . Danışmak istediğiniz yada takıldığınız bir nokta olursa buradan yardımcı olmaya çalışırız otomatik kullanıcıları olarak , Saygılar...

tarihinde F?rat ?enol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Sever
(düzenlendi)

hepinize vermiş olduğunuz bilgi ve iyi dilekleriniz için tşk ederim arkadaşlar

arabımı 3 gün önce teslim aldım ve şuana kadar yakıtdan başka bir sıkıntı yaşamadım araba sıfır olduğu için fazla yakar diyiyolar ne zaman normele döner sizce acaba lpg taktırsam hata mı yabmış olurum

foto783.jpg

tarihinde Ahmet Sever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...