İçeriğe Yönlendir

Vites Değişimi Esnasındaki Ses

Ahmet Gürbüz

Recommended Posts

Ahmet Gürbüz
(düzenlendi)

Herkese iyi pazarlar sevgili arkadaşlar.

Benim aracım 2004 ford focus C-max Trend 1,6 Benzin - Lpg 'li ben malum bayram tatilinde memlekete gittim ortalama 900 Km lik yol yola çıkmadan önce sanayide aracın güvendiğim bir usta aracılığıyla triger kayışı ve bilyesi, klima kayışı yağ değişimi... v.s bakımlarını yaptırdım gidip geldim ki ortalama 2000 km yoldan sonra şuanda yine iş gereği günlük 50 ile 100 km arasında yol yapmaktayım. Bu yolculuktan sonra bir sorun çıkmaya başladı kayış değişimi ile ilgili olup olmadığını bilmediğim için o bilgileri verdim. Vitese atıp debriyajdan ayak çekerken yani tam vites devreye girerken arabadan pedaldan hissettiğim bir kayış sesimi desem kayma sesimi desem bir hareket oluyor. Hakereket halinde veya ilk kalkışta hemen hemen tüm viteslerde oluyor. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim herkese iyi tatiller...

tarihinde Ahmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gürbüz
Debriyaj kaç km de?

Ben aracı alalı 1 yıl oldu. Öncesi hakkında birbilgim yok. Ben pek arabadan anlamam ama muhtemelen debriyaj diyeceksiniz. Bu parçanın değişmesi mi gerekiyor eğer değişmesi gerekiyorsa masrafı tahminen ne kadar olur. Eğer bunu yaptırmazsam ya da daha sonra yaptırsam arıza büyür mü? Kusura bakmayın çok art arda oldu ama dediğim gibi bu işlerden hiç anlamam. İlginize teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...