İçeriğe Yönlendir

2011 Model Fiesta Titanium

Umut Şimşir

Recommended Posts

Umut Şimşir
(düzenlendi)

Değerli Üyeler;

Ben 2011 Model Ford Fiesta Titanium 1.4 Dci 68 PS almak istiyorum. Güvenlik Paketli, X Paketli ve Metalik Boyası ile...Bir kaç bayi ile görüştüm. En uygun fiyat veren 35000 TL fiyat verdi, park sensörü hediye... Verilen fiyat sizce nasıl?

Birde şuan Türkiye'de bu özelliklerle fiesta yokmuş yani güvenlik paketlisi yokmuş.. Yurtdışından gelecekmiş.. Şubat sonu, mart başı gibi anca ulaşır gemi ile diyorlar.. Bir kaç yerden duydum ki, böyle durumlarda bazen gemiden çıkmıyormuş istenilen araç, yani o kadar bekledikten sonra istediğim renkle ve özellikle gelmeme ihtimalinin de olduğunu söyleyenler oldu. Bu doğru mudur acaba?

Fiyat konusunda ne düşünürsünüz?

Diğer sorularım hakkındaki düşünceniz nedir?

Teşekkür ederim.

tarihinde Umut ?im?ir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Öncelikle hoş geldiniz forumumuza.. Bahsettiğiniz aracın sadece titanium fiyatı 34.160,00 TL verdiğiniz opsiyonlarla kampanyalı anahtar teslim fiyatı 36.660,00 TL bu yüzden aldığınız fiyat gayet iyi. Aracın farklı renkte gelebileceğini düşünmüyorum. Eğer öyle bir durum olursada o aracı size satamazlar diye düşünüyorum en azından hukiki haklarınız vardır mutlaka. Yani bayinin size taahüt ettiği özellikteki aracı vermek zorunda sonuç olarak. Ancak bu rakamlara daha güzel araçlar alınabilir düşüncesindeyim bence bu paralar verilmez fiestaya.. (şahsi fikrim)

Yorum bağlantısı
Umut Şimşir

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Hoşbulduk:)

Furkan Bey, daha güzel araçlar derken.. mesela? Ne önerirsiniz? 30-35000 aralığında ancak en uygun, en donanımlı ve en güvenli gelen fiesta oldu. Tabiki ikinci elini de düşününce.. Corsa, Astra Classic, Era, Punto Evo, Clio GT, Chevrolet Cruze, Yeni Fabia inceledim.. Bu Aralıkta pek bir seçenek yok. 40-50 aralığında bir çok seçenek var ancak 30-35 aralığında pek yok.. Tabiki öneriniz varsa öneriye de açığım :D

Osman Yücel Bey, açıkçası şuan en fazla ayırabileceğim bütçe 35000-36000 TL... 1.6 tcdi olsa daha iyi olurdu ama fiyat olarak 2000-3000 tl daha yukarıda kalıyor;)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Hoşbulduk:)

Furkan Bey, daha güzel araçlar derken.. mesela? Ne önerirsiniz? 30-35000 aralığında ancak en uygun, en donanımlı ve en güvenli gelen fiesta oldu. Tabiki ikinci elini de düşününce.. Corsa, Astra Classic, Era, Punto Evo, Clio GT, Chevrolet Cruze, Yeni Fabia inceledim.. Bu Aralıkta pek bir seçenek yok. 40-50 aralığında bir çok seçenek var ancak 30-35 aralığında pek yok.. Tabiki öneriniz varsa öneriye de açığım :D

Osman Yücel Bey, açıkçası şuan en fazla ayırabileceğim bütçe 35000-36000 TL... 1.6 tcdi olsa daha iyi olurdu ama fiyat olarak 2000-3000 tl daha yukarıda kalıyor;)

demeyi unutmuşum kusura bakmayın. Hoş Geldiniz foruma. bütçe kısmını düşünmemiştim. çok fazla bir beklentiniz yoksa performans olarak 1.4 tdci de iyi bir seçenek.

Yorum bağlantısı
Umut Şimşir
demeyi unutmuşum kusura bakmayın. Hoş Geldiniz foruma. bütçe kısmını düşünmemiştim. çok fazla bir beklentiniz yoksa performans olarak 1.4 tdci de iyi bir seçenek.

Yani açıkçası şöyle bütçenin yanında 40000 TL civarı bir bütçe ayırdıktan sonra içimden 45000 TL civarında bir bütçe ayırıp Toyota Corolla'nın D-4Dlerinden almak gelir :D

Performanstan çok beklentim yok, daha ziyade güvenli olsun istedim ben.. Şimdi bu araçta ABS EBD ESP olunca bir de hava 7 hava yastığı, muadillerine nazaran fiesta daha iyi olur diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Yani açıkçası şöyle bütçenin yanında 40000 TL civarı bir bütçe ayırdıktan sonra içimden 45000 TL civarında bir bütçe ayırıp Toyota Corolla'nın D-4Dlerinden almak gelir :D

Performanstan çok beklentim yok, daha ziyade güvenli olsun istedim ben.. Şimdi bu araçta ABS EBD ESP olunca bir de hava 7 hava yastığı, muadillerine nazaran fiesta daha iyi olur diye düşündüm.

+64

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

ESP TCS EBA' da bulunacak. Mutlaka bekleyin güvenlik paketli alın ve 1,6 almaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şahsen kimseyi beklemezdim, stoğunu doğru dürüst yapabilenden gider alırdım. Hangi devirde yaşıyoruz, peşin para verip kuyruğa gireceğiz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şahsen kimseyi beklemezdim, stoğunu doğru dürüst yapabilenden gider alırdım. Hangi devirde yaşıyoruz, peşin para verip kuyruğa gireceğiz?

+1

Yorum bağlantısı
Umut Şimşir

+2125451

Katılıyorum ancak bir çok farklı bayi ile görüştüm malesef şubattan önce olmaz diyorlar.. Garip.. :) Parasıyla bile alamıyoruz :D)

Yorum bağlantısı
Kerem Uyar

sizin yerinizde olsam full paket ufak sınıf güçsüz araba alacağıma, donanımı daha düşük ama orta sınıf bir araba almayı tercih ederim.

malum orta sınıfın boyutları gün geçtikçe büyüyor..

zaten şubat ayını bekleyecekseniz yeni kasa focus u da bekleyebilirsiniz sanırım?

ben daha önceki corsa deneyimimden dolayı ufak araba almaya tövbe ettim desem yeridir..

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
(düzenlendi)
+2125451

Katılıyorum ancak bir çok farklı bayi ile görüştüm malesef şubattan önce olmaz diyorlar.. Garip.. :blink: Parasıyla bile alamıyoruz :angry:)

Merhaba ,aynı donanım düşünüyorum sizinle,GP istiyorum dediğimde ,artık öyle üretilmiyor diyen bile çıktı.

Üstüne birde vizyon mavi istiyorum dedim ,neredeyse satmamak içi elinden geleni yapacaklar,istanbul ve izmitte 20 bayi varsa

sadece 3 bayiyi kaparo ile fiyat sabitlemeye ve sipariş vermeye ikna edebildim,yarın gidip siparişi veriyorum nihayet ;) .

Yeni yıl dolayısıyla fiyatı sabitleyememe işini de bir bahane olarak görüyorum,herkes önündeki sistemden siparişi verilmiş,

yolda yada üretilecek araçları satmaya çalışıyor haklı olarak ,yoksa tedarik süresi 2 ayı bulan bir ürün için hala 2011

fiyatının belli olmaması gibi bir durum olamaz bence .

tarihinde Erdem Hala tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
sizin yerinizde olsam full paket ufak sınıf güçsüz araba alacağıma, donanımı daha düşük ama orta sınıf bir araba almayı tercih ederim.

malum orta sınıfın boyutları gün geçtikçe büyüyor..

zaten şubat ayını bekleyecekseniz yeni kasa focus u da bekleyebilirsiniz sanırım?

ben daha önceki corsa deneyimimden dolayı ufak araba almaya tövbe ettim desem yeridir..

Yeni kasa Focus'u bekler ama bütçe sınırlı deniliyor.Beklemenin anlamı yok ki.Yeni Focus 40 bin den aşağıya gelmez.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Umut Şimşir

Arkadaşlar,

Fiesta alacakken son anda çok temiz bir Honda Civic Elegance 2009 model buldum.. Garantisi hala devam ediyor 18500 km'de full ve hasarsız.. Bugün gittim görüştüm aracı aldım geldim.. Aracı getirirken de iyiki böyle bir karar vermişim dedim.

Neye niyet neye kısmet :(

Görüşleriniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan
Değerli Üyeler;

Ben 2011 Model Ford Fiesta Titanium 1.4 Dci 68 PS almak istiyorum. Güvenlik Paketli, X Paketli ve Metalik Boyası ile...Bir kaç bayi ile görüştüm. En uygun fiyat veren 35000 TL fiyat verdi, park sensörü hediye... Verilen fiyat sizce nasıl?

Birde şuan Türkiye'de bu özelliklerle fiesta yokmuş yani güvenlik paketlisi yokmuş.. Yurtdışından gelecekmiş.. Şubat sonu, mart başı gibi anca ulaşır gemi ile diyorlar.. Bir kaç yerden duydum ki, böyle durumlarda bazen gemiden çıkmıyormuş istenilen araç, yani o kadar bekledikten sonra istediğim renkle ve özellikle gelmeme ihtimalinin de olduğunu söyleyenler oldu. Bu doğru mudur acaba?

Fiyat konusunda ne düşünürsünüz?

Diğer sorularım hakkındaki düşünceniz nedir?

Teşekkür ederim.

Saydığınız bu özellikler güvenlik paketi hariç bana 35 000 tl diyorlar.Bayi nuh diyor peygamber demiyor. bu fiyat çok iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...