İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi

Sezai Özcan

Recommended Posts

Sezai Özcan

merhaba arkadasımın aracına dün cam filminden 195 tl ceza yemis filmin cezası bukadar varmı bukadarsa yeni arabama yaptırmayayım sasırtıcı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam filmi takmak gibi bir ceza yok bildiğim kadarıyla..

Ceza maddesi nedir ona bakılmalı...

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Tek başına 195 Tl olan bir ceza maddesi yok. İki madde ile; 130+62=192 yapar ancak. Ceza maddeleri nedir ona bakmak lazım... :)

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

daha önce çağlar abi yayınlamıştı galiba, camdaki e işaretinin yanında bir de v iaşreti olamalı diye yazıyor genelgede, yoksa karayolları trafik yönetmeliğinin 63. maddesi gereğince görüntüyü değiştirecek şekilde camlarda değişiklik yapılmasının yasak olduğunu söylüyor, bu hükümlere uymayanların tespiti halinde 2918 nolu karayolları kanuınunun 30. maddesi uygulanır diyor ama o madde kaç liraya tekabül ediyor bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

bu sabah yatırdı parasını camda film var diye kesmişler bana cam filminden dedi

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

yanılmıyorsam ceza ödendiği zaman işlem bitmiş olmuyor. bir hafta içerisinde filmler sökülüp emniyete bildirim yapılması lazım yoksa trafikten men ediliyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
yanılmıyorsam ceza ödendiği zaman işlem bitmiş olmuyor. bir hafta içerisinde filmler sökülüp emniyete bildirim yapılması lazım yoksa trafikten men ediliyor diye biliyorum.

bende aynı cezadan yedim lakin 130 TL erken ödeme ile 95 TL idi. Ama emniyete gidilecek diye bir ibare sölenmedi bana var ise karakola mı giedecez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

;)

Geçen forumda bir arkadaşın arabasını çekmişler bundan dolayı İhsan bey doğru söylüyor. Film sökülden sonra emniyete gidip bildirim yapmak şartmış. Forumdan bir Arkadaşımızın başına gelmişti.

Not:Pardon ihsan bey link vermiş kusura bakmayın yazmış bulundum.

tarihinde Mehmet Kaya 2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Malik Altındiş

195 tl yanlış bir rakam.sadece filmden yazmamıştır.başka bir şey de vardır.arkadaşların dediği gibi 130 tl ceza.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

filmlerin sökülerek bunun tesbitinin sağlanması gerekli aksi takdirde filmle tekrar yakalanması durumunda araç bağlanıyor..

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

tanponu fiber modifiyeli onun icin olabilir cünkü tanpona biraz takmıs tanpondan aracını baglıcam demiş oda tanpondan aabamı baglanır demişbelkı onun icin 195 tl kesmiştir

filmlerin sökülerek bunun tesbitinin sağlanması gerekli aksi takdirde filmle tekrar yakalanması durumunda araç bağlanıyor..

anlamadım nasıl arabayı baglıcak tekrar ceza yazmıcakmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
anlamadım nasıl arabayı baglıcak tekrar ceza yazmıcakmı

Flmden dolayı ceza yazan memur aynı zamanda trafikten men uygulaması da yapmıştır muhtemelen..

Bu uygulamaya göre 7 gün süre verilir ve 7 gün içinde noksanlığın giderilip, bunun herhangi bir trafik şubesine bildirilmesi gerekir.. Bu yapılmazsa, 7 günden sonra araç ilk görüldüğünde trafikten men edilir..

Bu aşamada filmin sökülmüş olası, ya da film ile tekrar yakalanmış olması farketmez..

Filmi söktürüp, trafik şubesine bildirecek...

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan
Flmden dolayı ceza yazan memur aynı zamanda trafikten men uygulaması da yapmıştır muhtemelen..

Bu uygulamaya göre 7 gün süre verilir ve 7 gün içinde noksanlığın giderilip, bunun herhangi bir trafik şubesine bildirilmesi gerekir.. Bu yapılmazsa, 7 günden sonra araç ilk görüldüğünde trafikten men edilir..

Bu aşamada filmin sökülmüş olası, ya da film ile tekrar yakalanmış olması farketmez..

Filmi söktürüp, trafik şubesine bildirecek...

abi cezayı ödedi trafige bildirmesimi kesinmi gerek filmleri söktü

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Muaynede aynı şekilde olması gerek. Yakaladıklarında 1 hafta süre veriyorlar. 1 hafta içinde muayne yapılmadıysa durdurduklarında direk bağlıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi cezayı ödedi trafige bildirmesimi kesinmi gerek filmleri söktü

%90 evet.. Genelde yukarda anlattığım şekilde yapıyorlar ama, tartışmaya girmemek için söylemiyorlar..

Muaynede aynı şekilde olması gerek. Yakaladıklarında 1 hafta süre veriyorlar. 1 hafta içinde muayne yapılmadıysa durdurduklarında direk bağlıyorlar.

Evet, kesinlikle... ama işte muayene yapılmış olması yetmiyor Ayhan.. Gidip, buyrun yaptırdım demesi gerekiyor.. Yoksa muayene yaptırmış olması yetmiyor..

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

:rolleyes:

%90 evet.. Genelde yukarda anlattığım şekilde yapıyorlar ama, tartışmaya girmemek için söylemiyorlar..

abi sol ben söylıyim trafiye gitsin

Evet, kesinlikle... ama işte muayene yapılmış olması yetmiyor Ayhan.. Gidip, buyrun yaptırdım demesi gerekiyor.. Yoksa muayene yaptırmış olması yetmiyor..

:rolleyes:

abi saol söyluyim gitsin trafiye bildirsin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Oynak
merhaba arkadasımın aracına dün cam filminden 195 tl ceza yemis filmin cezası bukadar varmı bukadarsa yeni arabama yaptırmayayım sasırtıcı

Film ise yapılacak bişey yok sanırım ama eğer fabrika çıkışı ise bende olması gerek idi Türker Bey'den almıştım mail yolu ile Emniyet müdürlüğü'nün yayınladığı bir bildirge orjinal karartma camlar için bir yazı isteyen arkadaş olursa yollayabilirim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...