İçeriğe Yönlendir

Motor Yatak Vururmu!

Yiğitcan Toprak

Recommended Posts

Yiğitcan Toprak

arkadaşlar daha önce bi cok mesajıma sağlıklı şekilde cevap verdiniz.. arabam mondeo 2,0 ogun arabamı sabah çalıştırdım. yaklaşık 10 dakika kadar rolantide çalıştı. garajdan çıktım 100 metre gitmeden tak tak tak die ses gelmeye başladı motordan araba biryandanda tekleme yapıordu. sağa çektim ve motoru durdum. aracı çekıcıye aldık ve ustama götürdük usta marşa bastığında buji kablolarını teker teker söküp baktı 3.pistonnun yatak vurdugunu söyledi en nihayetinde motor açıldı bugn diger pistonlarım iyi durumdaymış ama 3, piston yeniden takılacak üst kapak siboplar falan deişecek

bana yakıttan tıkandıgı ve bu bu yuzden yağlama yapamayıp yatak vurdugunu söyledi

yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
(düzenlendi)

Yatak vurmasının subaplarla ilgisi yokturki biyel yatağı ateşleme bozukluğu ve krankla ilgisi vardır diye biliyorum, subaplar yanmış veya çatlamış olmasın..çıkardığı subaplara birde siz bakın derim. Bence subaplarda değil biyel veya kranktaki yağlama kanallarında tıkanma vardır.

tarihinde Ramazan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anlatım şeklinize yorum yapacak olsam, eğer ki size söylenenler aynen bu ise, yarın ustayı hastanelik edersiniz diye yazmayayım.....

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Anlatım şeklinize yorum yapacak olsam, eğer ki size söylenenler aynen bu ise, yarın ustayı hastanelik edersiniz diye yazmayayım.....

:mangal: Senin bu yorumların beni öldürüyor abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:mangal: Senin bu yorumların beni öldürüyor abi

Haksız mıyım, vallahi kendime olmuş gibi içim acıyor. Arızada aynı cümlede: yatak vuruntusu - yakıt - üst kapak geçiyor, tespit yöntemine bak: 3. buji kablosunu çekerek yatak vuruntusu sesi teşhisi konuyor.

Bagaj kilidiniz arızalanmış zira hafta sonu şampiyonluk kutlamasında kornaya çok bastınız ile aynı benim için, yazılanlardaki tarif tam olarak bu şekilde ise...

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Haksız mıyım, vallahi kendime olmuş gibi içim acıyor. Arızada aynı cümlede: yatak vuruntusu - yakıt - üst kapak geçiyor, tespit yöntemine bak: 3. buji kablosunu çekerek yatak vuruntusu sesi teşhisi konuyor.

Bagaj kilidiniz arızalanmış zira hafta sonu şampiyonluk kutlamasında kornaya çok bastınız ile aynı benim için, yazılanlardaki tarif tam olarak bu şekilde ise...

Eeee abi öyle ustalar varki bak buji kablosunu çekmiş bujiyi sökmeden taaaa krankga kadar görebilyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gırank gidik değişmesi lazım. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...