İçeriğe Yönlendir

Renault Kangoo Yüksek Devirde Tıkanma-açılma

Servet Aydın

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

AFU=BAS olması lazım renocası galiba :rolleyes: çok dengesiz bir şey frende dozlamayı beceremiyordum ben :)

BU kangoo geçn kartinge geldiyse dıştan bildiğin kangoo gibi duruyor :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yeni Kangoolarda, Scenic alt yapısı kullanılıyor, bu da büyük fark yaratır. Ama sürekli ağır yük altında dayanımı ne olur bakmalı.

Bizede bunlarla ilgili bilgiler,tecrübeler lazım.Yeni Kangoo'nun uzun şaselerinden düşünüyoruz.(Arka çift kapı) Haziran gibi düşünüyoruz ama klasikler kadar ciğerlimi iyicene öğrenmek lazım.Ve binek olarak satışı varmıdır ?

BU kangoo geçn kartinge geldiyse dıştan bildiğin kangoo gibi duruyor :rolleyes:

Gece ne fark görecenki :) Gözlerin farlarındaydı senin :p Dıştan bi yan marşpiyel farkı, birde önün normal kangolar gibi yere yakın olmadığını görürsün.

Valla yanlış anlamadıysam AFU. AFU'nun da tam olayı, ani frende panik halinde siz ne kadar basarsanız basın, frenlere tam güç uygulaması. Tabiiki sadece ABS'li modellerinde otomatik olarak sunuluyor.

Zoraki bir durumda tam fren yapmışlığım var.Ama bu olayı hissetmedim.Ayağımı ani olarak gazdan çekipte frene daha dokununca ABS darbelerine benzeyen pedalda tırıltılar oluşuyor.O anda zannederim yakıt sistemide kapanıyor, motor acayip yığılıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Tam olarak bu

BAS ( Brake Assist System ) Ani frenlemede fren hidroliği içindeki basıncı arttıran ve her tekerde eşit fren gücünün oluşmasını sağlayan sistem.

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tam olarak bu

BAS ( Brake Assist System ) Ani frenlemede fren hidroliği içindeki basıncı arttıran ve her tekerde eşit fren gücünün oluşmasını sağlayan sistem.

Tamam işte, AFU yeni adı olmalı. Aynı olay. ABS'de olmalı o halde sizde? Acaba eski sistemlerde abs'siz mi satıyordu bu rhööno

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

abs,bas (afu) var. viraj emniyet zımbırtısı olsa tam olacaktı.2004 ten bu yana tüm kangolarımızda (12 adet geçti ) hepsinde abs vardı ama 2007 den sonrakilerde bas (afu) vardı.

Ayrıcana naylon teneke gibi ibareler kullanmayalım röno için lütfen :)

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

niyeki abi naylon değilmiydi bir kasa önce reno çamurlukları şimdi bilmiyorum ama bir kasa önce hepsi naylondu bunların ya

Yorum bağlantısı

üstadım geçmiş olsun.sorunun hallolmasına sevindim.yollarda dikkatli ol.kolaylık diliyorum. :D:D:) yolların adamı olarak kangoda vardır bir bildiğin yoksa yine kangolanmazsın sen. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Daha bayiden çıkmadan farları falan değişen kangoo lardan bunlar değilmi :p

Müşteriler görmesin diye artık servisini dip kuytu yerinde değişiyoruz.Noluyo lan sıfır araçtan parçamı çalıyorlar hesabı :D

üstadım geçmiş olsun.sorunun hallolmasına sevindim.yollarda dikkatli ol.kolaylık diliyorum. :good1::):) yolların adamı olarak kangoda vardır bir bildiğin yoksa yine kangolanmazsın sen. :unknw:

sıralıyalım;

Yakıt ekonomisi,yakıt ekonomisi,yakıt ekonomisi..........Haa bide BAS :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...