İçeriğe Yönlendir

004 Focus Coll'a Lpg Taktırmak İstiyorum?

İrfan Yıldız

Recommended Posts

İrfan Yıldız

Arkadaşlar herkese iyi günler 2004 model focus collection aldım.

ANKARA'dayım.((83.000' de bütün ağır bakımları vs. yetkili ford servislerinde yaptırılmış (tirger, baskı balata vs..) 4 parcada boyalı 17.800'e))

Şimdi arabama lpg taktırmak istiyorum, malum benzin 4 lira sınırına dayandı. sizinde görüşlerinizi almak istedim acaba focusum için hangisini taktırmam iyi olur? ben BRC (my10 modeli, 15000 10 taksit) ve LAVATO (1250, 10 taksit) arasında kaldım. ankarada iyi usta ya da servis tanıyan war mı? atikeri kimse önermedi bana? siz ne dersiniz?

Araştırmlarıma göre lpg taktırdığım zaman 2 önemli hata veriyor 1. motor arıza lamabası yanıyormuş 2. ise rolantide dalgalanma (bu benm en korktuğum ve sewmediğim konusu).

teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Musa Yüzbaşıoğlu

öncelikle foruma hoşgeldiniz,aracınız hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler.. söylediğiniz lpg markalarının ikiside iyidir.usta seçiminiz iyi olsun montaj iyi olduktan sonra sıkıntı çıkmaz,ankarada bulunan arkadaşlar size usta ve yer konusunda yardımcı olacaktır..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

BRC MY 07 modelini tavsiye ederim (aldığım duyumlara göre my10 modeli yerli üretimmiş). my 07 için 1 ay önce 1300tl peşin 1400tl 10 taksit fiyat almıştım.

Yaldızlar otogaz BRC Ankara baş bayi var.Ben kendilerine oldukça güvenirim. Bundan önceki 2 arabamada orda lpg dönüşümü yaptırdım.Hiç bir problemde yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de my 07 kullanıcısıyım. my 10 ile farkını bilmiyorum ama benim bir sıkıntım yok. Taktırırken üçün beşin hesabını yapmadan işinin ehli insanlara gidiniz. Hem işçilikleri iyi olmalı hem de sonrasında arıza gibi durumlarda size yardım edecek insanlar olmalı. En önemlisi bu.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
BRC MY 07 modelini tavsiye ederim (aldığım duyumlara göre my10 modeli yerli üretimmiş). my 07 için 1 ay önce 1300tl peşin 1400tl 10 taksit fiyat almıştım.

Yaldızlar otogaz BRC Ankara baş bayi var.Ben kendilerine oldukça güvenirim. Bundan önceki 2 arabamada orda lpg dönüşümü yaptırdım.Hiç bir problemde yaşamadım.

Valla ben de Yaldızlara çok güvenip taktırmıştım ama sonradan tur otoda özellikle gereksiz fazla uzun kullandıkları hortumları vs. hep kısalttırdım. Çok uzun kullanmışlar boruları. Bu durum performans ve yakıt tüketimini doğrudan etkiliyor. Bundan daha da vahimi, depodan gelen bakır gaz borusunu viraj demirinin hemen altından geçirmişler. E viraj demiri de hareketli bir parça, zaman içinde boruya sürte sürte inceltmiş. Çok çok riskli bir olay yani. Bakım sırasında arabanın altında gezinirken veysel usta farketmişti. Sonra gittim tur oto da onu da değiştirdim. Kısacası bunlardan sonra kimseye tavsiye etmem orayı. Tur oto brc konusunda aydın usta oldukça başarılı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Basri Çeliker

arkadaşlar bende fiesta flairima lpg taktırmak istiyorum bende italyan düşünüyorm ancak hem markada hem de lpg kiti takacak afyonda lpg işinde işin ehli bir yer var mı bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
İrfan Yıldız

aradım tur otodan aydın bey ile görüştüm. onların elinde my10 modeli warmış sadece my 07 yokmuş 1500 10 taksit olur dedi.

aydın beye sordum motor arıza ışığı yanabilir mi? ya da rolantide problem olur mu? bu yıl 700 tane taktım 50 tanesinde oldu. benimde aklım karıştı

:wub:

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik
aradım tur otodan aydın bey ile görüştüm. onların elinde my10 modeli warmış sadece my 07 yokmuş 1500 10 taksit olur dedi.

aydın beye sordum motor arıza ışığı yanabilir mi? ya da rolantide problem olur mu? bu yıl 700 tane taktım 50 tanesinde oldu. benimde aklım karıştı

:nazar:

aydın usta bana da aynısını söyledi. ford servisi olduğu için yine de taktırdım. taktırdıktan sonra gösterdiğim bikaç kişi işçiliğin çok iyi olduğunu belirtti. yaklaşık 1500 km dir kullandığım kitten çok memnunum. tur otoyu rahatlıkla tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
İrfan Yıldız

biraz araştırma yaptım ve lovato taktırmaya karar verdim 1250 10 taksit brc için 1500 demişlerdi ama lovatonun daha sessiz çalıştığını duydum kitlerin hepside orj. italyanmış tank dışında... arada ki 250 tl yede ruhsata işletme için kullanırım die düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

:p

Aydın Ustayı bana cok farklı yerlerden tavsiye ettiler, kendisi ile görüştüğümde aynı şeyleri bana da söyledi neden böyle olur dedim şans dedi, ben bir kaç yere yazdım ama tatmin edici cevap bulamadım, pipolu sistemi genelde her yer takarken tur oto kullanmıyor , bu pipoyu kullanan var mı?

Yorum bağlantısı
İrfan Yıldız

dün taktırdım bende lovatoyu. ilk başlarda terddütlerim vardı, arıza ışığı yanar mı?, rolantide problem yaşar mıyım? hatta performansta sıkıntı çeker miyim? ama arabayı aldıktan sonra deneme sürüşüne çıktım 50km kadar sürdüm ş.içinde performansı süper, sessiz çalışması cabası (brc öyle deil) rolanti ve ışıkta hiç bir problem yaşamadım. sadece simit tankı atiker takmış usta bir problem olur mu sizce?

şiddetle bende tavsiye ediyorum lovatoyu (1250 10 taksit 2 ayda öteleme)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu brc deki ses sözüne anlam veremiyorum. benki en ufak sese duyarlıyım araçta. kabin içinde bir ses duymuyorum. hatta kaputu açmazsam dışındada motor sesinden farklı bir ses duyamıyorum. acaba kaput yalıtımından mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Brc enjektörleri ses çıkarıyor.Araba gaza geçinçe şakırdamaya başlıyor.Ayrıca BRC sistem çok kaliteli ancak servis çok kötü.Aracımın lpg sistemini brc 2a mühendislik türkiye distribütör de taktırdım.Gaz filtrelerini değiştirmek için yine oraya gittim.Ancak bir kovmadıkları kaldılar.Hiç ilgilenmediler.Servis hizmetinden hiç memnun kalmadım.Ford servisinden farksızdı..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Arıza ışığı zaten hemen yanmıyor. Ben taktırdıktan yaklaşık 1 sene sonra yanmıştı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...