İçeriğe Yönlendir

Marş Problemi

Faik İleri

Recommended Posts

Faik İleri

Öncelikle herkese merhaba.

Aranıza yeni katıldım ve bir sorun hakkında sizden yardım bekliyorum. Aracım mondeo 1997 2.00 v6 ghia. 2 ay önce aldım. Motor soğukken ilk marşta çalışan araba sıcakken ilk marşta çalışmıyor. Örneğin bakkala girerken stop ediyorum 5 dk. sonra bastığımda almıyor ancak 2. basışta alıyor. Aracım lpg li. Bu araçtan önce Lada samaram vardı ve aynı problem onda da vardı araç stop edildiği halde gaz akışı devam ettiğinden motoru boğma yaptığını söylediler ve düzelttiler. Acaba aynı problemmidir veya başka neden olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

yakıt pompasının basıncı az geliyorsa ikinci yada üçüncü marşta anca basıncı tamamlıyordur

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Faik İleri
(düzenlendi)

arkadaşlar bu yakıt pompası benim araca uyarmı

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
L
Yorum bağlantısı
Mete Yaban

Aranıza yeni katıldım ve bir sorun hakkında sizden yardım bekliyorum. Aracım mondeo 1997 2.00 v6 ghia. 2 ay önce aldım. Motor soğukken ilk marşta çalışan araba sıcakken ilk marşta çalışmıyor. Örneğin bakkala girerken stop ediyorum 5 dk. sonra bastığımda almıyor ancak 2. basışta alıyor. Aracım lpg li. Bu araçtan önce Lada samaram vardı ve aynı problem onda da vardı araç stop edildiği halde gaz akışı devam ettiğinden motoru boğma yaptığını söylediler ve düzelttiler. Acaba aynı problemmidir veya başka neden olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

öncelikle arabanız lpgli önce ayarlara batırın derim sıralımı normalmi gaz.gazın röleden bile olabilir. tecrübe sabit

Yorum bağlantısı
Faik İleri
öncelikle arabanız lpgli önce ayarlara batırın derim sıralımı normalmi gaz.gazın röleden bile olabilir. tecrübe sabit

lpg sıralı sistem. gaz ayarına baktırdım ayar mükemmel dedi usta. Zaten stop edip hemen basınca tek seferde alıyor ama biraz zaman geçince almıyor benzinden olma ihtimali yüksek gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Faik İleri

hatta bir ustaya gösterdim benzin pompasının basıncı yetersiz dedi, başka bir usta da marş motorundan dedi arada kaldım bu arızaların nedeni ustadan ustaya değişiklik gösterir mi anlamadım. O yüzden forumda paylaşmak ve sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim. Kafam karıştı çünkü. Sorunun ne olduğunu netleştirip internetten parça siparişi verecem çünkü burada yüksek fiyatlar telaffuz ediyorlar internette daha uygun fiyatlar var.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
(düzenlendi)
hatta bir ustaya gösterdim benzin pompasının basıncı yetersiz dedi, başka bir usta da marş motorundan dedi arada kaldım bu arızaların nedeni ustadan ustaya değişiklik gösterir mi anlamadım. O yüzden forumda paylaşmak ve sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim. Kafam karıştı çünkü. Sorunun ne olduğunu netleştirip internetten parça siparişi verecem çünkü burada yüksek fiyatlar telaffuz ediyorlar internette daha uygun fiyatlar var.

marş motoru olsa gazdayen birkerede almaz.benzin pompasına yoğunlaşın derim o zaman.formdan arkadaşlardan size yakın iyi bir usta bilenler varsa yardımcı olsunlar çünkü bilende oynuyor bilmeyende inşallah çözülür.birde benzini kaliteli yerden almanızı tavsiye ederim onunda etisi ço fazla olur

tarihinde Mete Yaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Sıcak çalıştırmada zor çalışıyorsa kontağı iki üç kere açıp kapatın. Pompadan yeterli benzin gelsin. Öyle marşa basın. Eğer düzgün çalışırsa bence benzin pompasıdır. Yok aynı şekilde yaptıktan sonra çalışmamazlık yapıyorsa enjektörlerde sıkıntı olabilir. Yada inşallah problem bunlardan biridir de sorunuz çözülür..

Yorum bağlantısı
Faik İleri

arkadaşlar bu benzin pompası aracıma uyar mı?

Yorum bağlantısı
Orhan Taştekin

Merhaba Faik bey.

aynı problem bende de var. benim araç 98 mondeo 2.0 ghia. üzerinde sıralı lpg var. daha dün lpg ustasına gösterdim lpgde sorun yok dedi. ayrıca bir usta benzin pompasından dedi. 80 lira verip benzin pompasını değiştirdim. fakat problem hala giderilmedi. arabayı satıcam sırf bundan dolayı satmıyorum. bu problemini çözüp ondan sonra satıcam.

Yorum bağlantısı
Faik İleri
Merhaba Faik bey.

aynı problem bende de var. benim araç 98 mondeo 2.0 ghia. üzerinde sıralı lpg var. daha dün lpg ustasına gösterdim lpgde sorun yok dedi. ayrıca bir usta benzin pompasından dedi. 80 lira verip benzin pompasını değiştirdim. fakat problem hala giderilmedi. arabayı satıcam sırf bundan dolayı satmıyorum. bu problemini çözüp ondan sonra satıcam.

merhaba orhan bey

başka bir sebep söylemediler mi size. her usta kafasına göre konuşuyor o zaman.

Yorum bağlantısı
Orhan Taştekin
merhaba orhan bey

başka bir sebep söylemediler mi size. her usta kafasına göre konuşuyor o zaman.

yaşadığım yerde ford tamircisi zaten 1 tane. bu yüzden başka şansım yok. o usta ne derse takıyoruz. cepten yiyoruz sürekli :seytan:

bu aracı satarsam sıfır bir araç alıcam. yıllardan beri milletin 2. el araçlarını tamir ettirmekten başka bir şey yapmadık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Faik İleri
yaşadığım yerde ford tamircisi zaten 1 tane. bu yüzden başka şansım yok. o usta ne derse takıyoruz. cepten yiyoruz sürekli :seytan:

bu aracı satarsam sıfır bir araç alıcam. yıllardan beri milletin 2. el araçlarını tamir ettirmekten başka bir şey yapmadık...

çok haklısınız orhan bey hayırlısı olsun diyelim inşallah en kısa zamanda satarsınız. Ben de benzin pompası siparişi vermeyi düşünüyordum ama şimdi tereddüte düştüm ya pompadan değilse diye. boşuna para vermiş olacam

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
İbrahim Kabasakal

Benim aracımda marş basarken çıkan bir ses var. Otomatiklerde normal olduğunu söylediler. Ama ben durmadım ve marş motorunun dişlisine kadar değişttirttim. Ama hala devam ediyor. Sanki demire sürtünüyormuş gibi bir ses neden kaynaklanabilir. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...