İçeriğe Yönlendir

Starex

Hakan Yıldız

Recommended Posts

Hakan Yıldız

selam arkadaşlar hyundai starex panelvan almayı düşünüyorum,tavsiye edermisiniz.almak için ocak ayının çıkmasını beklesem mi karar veremiyorum starex alınacak bir araç mı nelere dikkat etmeliyim saygılar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eskilerinin çok iyi mazot yaktığını iyi biliyorum... :rolleyes: Otomatik olanı hele mazota doymuyordu...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yakıt tüketimi rezalet. İzmir'den düğün için kiralamıştık,2 depoyla Ankara'ya anca "indik". :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bence tek artısı yüksekliği ve belki aynadan bakınca otobüs kullanıyormuş gibi bir his vermesi... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yol tutuşuna söz edenler var ama otobanda hız limitininin çok üstünde hereke viyadüğünde felan kovalamaca yaptığını gördüm dikiz aynamdan. zaten en son lanet edip körfez gişeden çıkmıştım :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

o kadar yakınca kovalar Mustafa.. :) çok iyi bir araç değil H1'lerde aynı çevremde kullananlar var. Ford Transit :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Kaç model olacak? Ben tavsiye etmem diyeceğim H100 felan yahut mazda lar vardı onlar çok iyidir eski alacaksanız.

Araç temiz ve fiyatı uygunsa göreceli olacak çok yakmasını da okeyliyorsanız neden olmasın? Kararı aracı görünce değerlendirirsiniz.

Yol tutuş konusunda otobanda arkamıza yapışanlardan olacaksanız zaten almayın. Bol küfür yer onlar. Panelvan dediğin yavaş yavaş sağdan gider, yol tutuş ile ilişkisi olmaz, MAKAS ATMAZ.

---

Starex modellerinde, 100 hp güç üreten 2.5 litre hacmindeki turbo dizel motor ve düşük yakıt tüketimi sunan 140 hp'lik 2.5 CRDi common-rail turbo dizel motor seçeneği sunuluyor ve isteğe bağlı olarak otomatik şanzıman alınabiliyor.

Hyundai Starex Minibüs'ün 2476 cc hacmindeki dizel motoru, 3800 d/d'de 100 hp güç, 2000 d/d'de 230 Nm tork üretiyor.

Starex Minibüs'ün 2.5 CRDi turbo motoru, 1875 kg. ağırlığındaki aracı 160 km/s maksimum hıza çıkarıyor ve 17 saniyelik 0-100 km/s hızlanması sunuyor. Otomatik şanzımanla ortalama yakıt tüketimi 100 km'de 12.5 litre olarak gerçekleşiyor.

İyi bir görüş alanı sağlayan Starex Minibüs, önlerde bağımsız çift salıncaklı, arkalarda ise yaprak yay şeklinde sertliği iyi ayarlanmış süspansiyonlar sayesinde hemen her yol şartında dengesini başarıyla koruyor.

----

Mazda dediğim MAzda e 2200 olacak

şu şekilde

otor Özellikleri

Yakıt Tipi :

Dizel

Vites :

M5

Motor Hacmi :

2184 cc

Silindir Sayısı :

4 silindir

Motor Gücü :

71 hp

Maksimum güç devri :

4100 d/d

Motor Gücü (KW) :

52 KW

Tork :

136

Maksimum tork devri :

2000 d/d

Çekiş :

-

Hızlanmalar

0-100 km/s hızlanma :

-

Maksimum hız :

125 km/s

Yakım Tüketimi

Şehir içi yakıt tüketimi :

-

Şehir dışı yakıt tüketimi :

-

Karma yakıt tüketimi :

10,3 lt

-----

Şu alet:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-mini...-37543501/detay

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
Kaç model olacak? Ben tavsiye etmem diyeceğim H100 felan yahut mazda lar vardı onlar çok iyidir eski alacaksanız.

Araç temiz ve fiyatı uygunsa göreceli olacak çok yakmasını da okeyliyorsanız neden olmasın? Kararı aracı görünce değerlendirirsiniz.

Yol tutuş konusunda otobanda arkamıza yapışanlardan olacaksanız zaten almayın. Bol küfür yer onlar. Panelvan dediğin yavaş yavaş sağdan gider, yol tutuş ile ilişkisi olmaz, MAKAS ATMAZ.

---

üm Starex modellerinde, 100 hp güç üreten 2.5 litre hacmindeki turbo dizel motor ve düşük yakıt tüketimi sunan 140 hp'lik 2.5 CRDi common-rail turbo dizel motor seçeneği sunuluyor ve isteğe bağlı olarak otomatik şanzıman alınabiliyor.

Hyundai Starex Minibüs'ün 2476 cc hacmindeki dizel motoru, 3800 d/d'de 100 hp güç, 2000 d/d'de 230 Nm tork üretiyor.

Starex Minibüs'ün 2.5 CRDi turbo motoru, 1875 kg. ağırlığındaki aracı 160 km/s maksimum hıza çıkarıyor ve 17 saniyelik 0-100 km/s hızlanması sunuyor. Otomatik şanzımanla ortalama yakıt tüketimi 100 km'de 12.5 litre olarak gerçekleşiyor.

İyi bir görüş alanı sağlayan Starex Minibüs, önlerde bağımsız çift salıncaklı, arkalarda ise yaprak yay şeklinde sertliği iyi ayarlanmış süspansiyonlar sayesinde hemen her yol şartında dengesini başarıyla koruyor.

----

Mazda dediğim MAzda e 2200 olacak

şu şekilde

otor Özellikleri

Yakıt Tipi :

Dizel

Vites :

M5

Motor Hacmi :

2184 cc

Silindir Sayısı :

4 silindir

Motor Gücü :

71 hp

Maksimum güç devri :

4100 d/d

Motor Gücü (KW) :

52 KW

Tork :

136

Maksimum tork devri :

2000 d/d

Çekiş :

-

Hızlanmalar

0-100 km/s hızlanma :

-

Maksimum hız :

125 km/s

Yakım Tüketimi

Şehir içi yakıt tüketimi :

-

Şehir dışı yakıt tüketimi :

-

Karma yakıt tüketimi :

10,3 lt

-----

çok yardımcı oldu çok teşekkürler mehmet bey

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Motor nedeniyle kaymış olabilir tabi ancak lastikler uygun olursa o kadar da kötü olmaması lazım. Sonuçta kamyonetten bahsediyoruz uzun lafın kısası.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Aman hızlanma hızlanma diye bahsettiniz bende 10-11snde falan 100kmyi görüyo sandım :D Bizim Trasport kalkışta focusu zorluyo :)

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

3 yıl starex kullandım.

2001 model arka kapıları sağa açılanı vardı.

Sadece yağ su masrafı.(Satıp clio aldık kaç kere gidildi sanayiye ben bilmiyorum.

+ ları...

-Donanım

-seri olması.

-ucuzluk

- leri

Yakıtının fazla olması.

Yakıtla ilgili

bu aracla aynı sınıfta aynı modelde(bırakın 5 model aşağısıyla ) araçla arasında 8-10 binlira var.

ben bu araçtan alır 8000 tl lik yakıtla bedavaya arabaya binerim.

ileride crdi 140 bg düşünmüyor değilim...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

2003 2.5 turbo dizel modelini eniştem aldı kurban bayramında Zonguldak'tan ben getirdim

izlenimlerim 1400 km yol ortalama yakıt 9.5 lt zorlamadım hızım normal sayılırdı

yol tutuş ve freni hiç güven vermedi

bana kalırsa o sınıfın en iyisi transporter 2.5 tdi hem yakıt hem yol tutuş hem frende sınıfının en iyisi bence

transporter kullanmaya doymadığım araçlardandır 2003 modeli var bir arkadaşda her fırsatta borayla değişirim :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
2003 2.5 turbo dizel modelini eniştem aldı kurban bayramında Zonguldak'tan ben getirdim

izlenimlerim 1400 km yol ortalama yakıt 9.5 lt zorlamadım hızım normal sayılırdı

yol tutuş ve freni hiç güven vermedi

bana kalırsa o sınıfın en iyisi transporter 2.5 tdi hem yakıt hem yol tutuş hem frende sınıfının en iyisi bence

transporter kullanmaya doymadığım araçlardandır 2003 modeli var bir arkadaşda her fırsatta borayla değişirim :)

Ahh ahh İstanbul trafiğindeki o debriyajı kaç bin kere kaldırıp indirdiğimi hatırladıkça oturduğum yerde yoruluyorum :good1: Sanki her kaldırıp indirmede 1kg ağırlaşıyor gibi lanet :D

Birde kısa süreli kullanımda oldukça zevkli bende fiesta varken arada kullanırdım. Ama artık onunla bir yere gitmek o kadar zor geliyor ki :)

Binecen çalıştırıcan vitesi takıcan oof off :D

Uzun yolda süper de trafikte nanay işkence eziyet :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Benim de starex lerle ilgili olarak en çok duyduğum şey "çok yakıyor" yorumu...

Mazda E2200'den bahsedilmiş...

10 yıl kullandık ve şahsen hiç tavsiye etmem güzel taraflarının yanında hassas tarafları var... E2200 kolay blok çatlatan arabalardandır, bizde 10 yıl içerisinde 3 kez başımıza geldiği gibi bir çok kullanıcıda da aynı sorunun başgösterdiğine şahit olduk... Nisbeten az yakar, az gider, devirli ve dikkatli kullanım ister, orjinal lastik ebatları ile boşken şehirlerarasında güven vermez, ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bir tane satlığa çıkarmıştım..

Eski üyeler bilir..

Bacanağım almıştı... Yanılmıyorsam 18 bin lira gibi bir paraya almıştı..

Bacanağım eski toroscudur.. gerçi yine toros aldı..

Petrole gidip 20 liralık mazot alıp geliyordu.. Eve geldiğinde mazot lambasının yine yandığını söylüyordu..

4-5 ay kullandı.. Yakıta dayanamadı.. 12 bin liraya satmıştı..

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Starex yerine h100 tercih ederim.Çok kullandım.Binek bir araca biniyormuş gibi hissettim.Çok rahat kullanımı.Yakıt olarakta starexten az.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
0-100 17 saniyeyi görünce ben de şaşırdım. O arabayla 0-100'e 17 saniyede çıkacak adamı tokatlarım ben. Işıklarda sadece ilk kalkış anında küçük bir hantallık yaşıyorsun ondan sonra her vites değişiminde koltuğa yapışıyorsun. Işıklarda kalktıktan sonra yanımda kalabilen araç nadirdi.

Bu bizim fiesta'nın hızlanışına benzemesin :) Torktan dolayı çabuk hızlanıyormuş gibi ama aslında pek de hızlı sayılmaz :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yakıt tüketimi rezalet. İzmir'den düğün için kiralamıştık,2 depoyla Ankara'ya anca "indik". :)

:) eyvah

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Son çıkanların yakıt durumu hakkında bilgim yok fakat beygirlere 30 tane ilave daha yapıldı :shok:

Hyundai başarılı ticari modelini geliştirerek elde ettiği başarılı grafiği dahada yukarılara taşımayı planlıyor.

Yeni Starex’de, Şu an piyasada olan modele göre daha geniş, daha konforlu, daha lüks bir iç mekan sunuluyor.

Yeni starex minibüs olarak kullanılmak istendiğinde 11-12 yolculuk bir kapasiteye sahip olurken, ticari düşünüldüğünde, iki- üç – beş – altı koltuklu seçenekler ile piyasaya sürülecek.

Kore ve Avrupa dışındaki ülkelerde 2,5 litrelik turbo şarjlı bir motor ile satışa sunulacak. bu motor 100 beygir gücünde ve 225Nm tork üretebiliyor.

Kore ve Avrupa pazarında ise Hyundai tarafından yeni geliştirilen A 2.5 CRDi motor kullanılacak. Bu motor 170 beygir gücünde ve 392Nm tork üretebiliyor.

Alıntı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Yıldız

Cevaplar için herkese teşekkürler,starex'leri araştırdım. Tci 100 bg ve crdi 140 bg olmak üzere iki tip motorları var,

100 bg olan çok yakıt tüketiyor (lastik triger) ve daha gücsüz fakat 140 bg olan çok güçlü (zincir triger) ve tüketim gayet ideal,

lakin ben 140 bg crdi satın aldım hem fiyatı cok uygun hemde çok hassas ölçtüm,şehir içinde 0.30 kuruş yakıyor aracın ağırlığı 2ton olduğundan bu değer çok uygun bence.Yol tutuşuda bana yetiyor ralli yapacak değilim şimdilik çok memnunum saygılar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...