İçeriğe Yönlendir

Sürekli Yanan Abs Lambası

Emre Erdoğmuş

Recommended Posts

Emre Erdoğmuş

Öncelikle merhabalar ford club ailesi. İki gündür aracımda ABS lambası sürekli olarak yanıyor. Forumdaki eski konulara baktım, daha çok yanıp sönme olayları var. Benim araçta sürekli yanıyor, sönme yok. Neden olabilir? Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Öncelikle merhabalar ford club ailesi. İki gündür aracımda ABS lambası sürekli olarak yanıyor. Forumdaki eski konulara baktım, daha çok yanıp sönme olayları var. Benim araçta sürekli yanıyor, sönme yok. Neden olabilir? Teşekkürler şimdiden.

Forumda abs ile ilgili birçok konu var illaki birisi size uyuyordur..

Abs sensörlerinde veya tesisatta sorun olabilir. Zincir kullandıysanız büyük ihtimalle sensör arızasıdır. Birde aracın altını güzelce yıkamakta sorunu çözebilir, kir çamur sensörlerin çalışmasını engelleyebiliyor..

örnek

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)
Forumda abs ile ilgili birçok konu var illaki birisi size uyuyordur..

Abs sensörlerinde veya tesisatta sorun olabilir. Zincir kullandıysanız büyük ihtimalle sensör arızasıdır. Birde aracın altını güzelce yıkamakta sorunu çözebilir, kir çamur sensörlerin çalışmasını engelleyebiliyor..

örnek

Teşekkür ederim Ersen Bey. Zincir kullanmadım. Ama malum kış şartlarından etkilenmiş olabilir. İnşallah aracın altını yıkatınca geçer. Malum vergi ayına giriyoruz masraflar çoğalacak yoksa. :flowers:

tarihinde Emre Erdo?mu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abs lambası ile beraber, el fren lambası da yanıyor mu? Abs lambası kontağı açınca yanıp söner. Sİzinki hiç mi sönmüyor, yoksa sönüyor, sonra yola çıkınca mı tekrar yanıyor?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

fren hidroliğni kontrol edin.

aynısı connectte başıma geldi abs yi denedim devreye girmedi (abs'siz iyi kayıyordu)

hemen baktım hidrolik epey azalmış tamamladım düzeldi :nazar:

sizinki aynı sorun olmaya bilir ama yinede bakmanızı öneririm

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)
Abs lambası ile beraber, el fren lambası da yanıyor mu? Abs lambası kontağı açınca yanıp söner. Sİzinki hiç mi sönmüyor, yoksa sönüyor, sonra yola çıkınca mı tekrar yanıyor?

El freni lambası yanmıyor Çağlar Abi. ABS lambası kontağı açınca yanıyor ve hareket halindeyken de öylece yanık kalıyor. Hiç sönmüyor.

fren hidroliğni kontrol edin.

aynısı connectte başıma geldi abs yi denedim devreye girmedi (abs'siz iyi kayıyordu)

hemen baktım hidrolik epey azalmış tamamladım düzeldi :nazar:

sizinki aynı sorun olmaya bilir ama yinede bakmanızı öneririm

Araç şu an eşimde. Gelince ilk işim hidroliği kontrol etmek olacak. Teşekkür ederim Oğuzhan Bey. ABS devreye girmiyor denedim.

tarihinde Emre Erdo?mu? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

yakın bir zamanda aracın altını vurdunuzmu?

benim başıma gelen bir olay sol ön teker bilyası dağılmış ve abs sensörü ondan bilgi alıyor bilyada balans olduğu için abs devrede gibi oluyormuş o yüzden sürekli lamba yanıyor

önceki konu burada

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Benim araçta abs lambası ile el freni lambası birlikte marştan 3 - 4 saniye kadar yanıyor sonra sönüyor Aküden falan dediler ama aküye baktırdım hiç bir sorun yokmuş. Ama üzerinde ki ilk orjinal aküsü hiç değişmedi..

Yorum bağlantısı
Haluk Bilgin
Benim araçta abs lambası ile el freni lambası birlikte marştan 3 - 4 saniye kadar yanıyor sonra sönüyor Aküden falan dediler ama aküye baktırdım hiç bir sorun yokmuş. Ama üzerinde ki ilk orjinal aküsü hiç değişmedi..

Arkadaslar tam konu ile alakalı değil ama benimde bir sorum var.

Yaklaşık 10 gün önce 2006 Fiesta TDCI aldım aldıgım arkadas ABS yok dedi ama internetten vergi ödemek için girdiğimde abs li kayıtlı nasıl anlarım ABS varmı yokmu diye.Kaydırmayı denedim kaymıyor :)

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arkadaslar tam konu ile alakalı değil ama benimde bir sorum var.

Yaklaşık 10 gün önce 2006 Fiesta TDCI aldım aldıgım arkadas ABS yok dedi ama internetten vergi ödemek için girdiğimde abs li kayıtlı nasıl anlarım ABS varmı yokmu diye.Kaydırmayı denedim kaymıyor :)

Saygılar...

Kontağı açtığınızda göstergede abs lambası yanıyor ise abs vardır ..

Birde ıslak bir zeminde sert fren yapın katır kutur sesler gelirse ABS vardır..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
ünsal Ulaş Dağlı

arkadaşlar merhaba...arabamı calıstırdıgımda abs lambası sonmuyor sebebi nedir bilen varsa lutfen yardımcı olursa sevınırım

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bunun bir çok sebebi olabilir ama şu net ki abs niz şuan çalışmıyor.Bilgisayara bağlanıp arızanın tespit edilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çalıştırdığında sönmüyor peki hızınız arttığında sönüyor mu ?

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

abs beyni, abs sensör kabloları, poryadaki mıknatıs gibi parçalardan birisi bozuk olabilir. En basiti kabloyu değiştirmek.

Yorum bağlantısı
Akif Eren

Aynı sorunu arkadaşımın aracında da yaşadık, cumartesi günü ustamıza götürdük. Aracın daha önceki sahibi zincir kullanmış ve abs kablosunu kopartmış sonra iki kabloyu birleştirip basit bir bantla bantlamışlar tabi yağmur, kar, çamur derken kablonun biri bağlantı uçlarından kopmuş ve temassızlık olmaya başlamış.

Onun araçta da bir yanıp bir sönüyordu, kablonun uçlarını kestik temizledik sağlam bir bağlantı yapıp kabloyu korumaya aldık. Belli bir süre böyle gider tabi ileride yeni bir kablo almak gerek.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Başkaya

ıyı gunler caglar bey

1 haftadan berı abs proplemı benım aracımdada var 2007 fıesta 1.04 tdcı yukarıda baska bır arakadasa sormussunuz el frenı ıle bırlıktemı yanıyor dıye benım aracımda elfrenı ıle bırlıkte 1 sn kadar yanıp gerı sonuyor.yetkılı servıse goturdum butun kontrollerı yaptılar ama arızayı bulamıyoruz.

sızce proplem neyden kaynaklanıyor olabılır sımdıden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Mustafa Başkaya

arkadaslar aracımda abs ve el frenı lambası beraber yanıyor arasıra sonuyordu son zamanlarda abs lambası bazen sureklı yanmakta ve ekrandakı bılgıler -------- seklınde gorunmekte hız gostergesı ıse hıc kımıldamıyor ıyıce dıbe ınıyor hareket halınde oldugum halde (her zaman yapmıyor ara sıra yapıyor).kontagı acıp kapatınca duzelıyor sonra tekrar yapıyor.yetkılı servıs abs beynı arızalamıs dıyor.daha once buna benzer proplem yasayan arkadaslar var ıse arızayı nasıl cozduklerı kosunda bılgılerını ve onerılerı beklıyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sizin ki Vss(vvs olabilir tam hatırlamıyorum) sensörü arızası gibi görünüyor yani hız sensörünüz değişecek.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Erdal İleri

arkadaslar aracımda abs ve el frenı lambası beraber yanıyor arasıra sonuyordu son zamanlarda abs lambası bazen sureklı yanmakta ve ekrandakı bılgıler -------- seklınde gorunmekte hız gostergesı ıse hıc kımıldamıyor ıyıce dıbe ınıyor hareket halınde oldugum halde (her zaman yapmıyor ara sıra yapıyor).kontagı acıp kapatınca duzelıyor sonra tekrar yapıyor.yetkılı servıs abs beynı arızalamıs dıyor.daha once buna benzer proplem yasayan arkadaslar var ıse arızayı nasıl cozduklerı kosunda bılgılerını ve onerılerı beklıyorum.

tıpatıp aynı sorun bende var acaba siz sorunu cözdünüz mü?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Adnan Bedestencioğlu

2007 connecttim var.. Baska bir ariza icin bilgisayar baglandi ozel serviste... Ogunden sonra hem abs hemde patinaj lambasi surekli yanmaya basladi... Yardim.bekliyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...