İçeriğe Yönlendir

Focus Collection Tdci 109 Psi Dpf Modeli çıkmış

Oğuzhan Alp

Recommended Posts

Oğuzhan Alp
(düzenlendi)

Collection pakette sadece 90 ps Tdci motor mevcuttu. Bugun ford'un sitesine baktığımda 109 Ps Dpf modelinin de geldiğini gördüm. 2000 Tl fiyat farkı var aralarında.

Aracımı Bir kaç gün sonra teslim alacam. 90'lık model. Biraz içim buruldu ama sağlık olsun. Zaten son haddinde imkanları zorlayarak aldım. Değil 2000, 200 tl dahi extra çıkmazdı benden daha...

http://www.ford.com.tr/fiyat/

tarihinde O?uzhan Alp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
İçiniz hiç burulmasın, bence aksine sevinsin.

Çağlar Abi, ikisi arasındaki artılar eksiler nedir acaba? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

DPF arıza durumunda yüksek maaliyet çıkarabilir.Ayrıca sıvılı sistemin bakımlarında sıvısının ücreti baya bi yüksektir.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
DPF arıza durumunda yüksek maaliyet çıkarabilir.Ayrıca sıvılı sistemin bakımlarında sıvısının ücreti baya bi yüksektir.

Dpf nedirkine ? Sıvı falan anlamadım :unsure:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dpf: Diesel Partikül Filtresi. VW-Fiat gurubunda Adblue denen bir katkı var, yakıt deposu gibi mini bir haznede bulunuyor, gr mertebesinde püskürtülüyor vs.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Diesel-Par...si-t186413.html

Dpf için kaliteli yakıt şart, satış fiyatının %70 i vergi olursa, yakıttan şüphe duymak yersiz olmayacaktır. Otomotiv teknolojisi artık hatalı yakıt-yağ-sıvılara karşı tolerans göstermeyecek düzeyde.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
İçiniz hiç burulmasın, bence aksine sevinsin.

Şu anda aldığım 90 beygirlik ile aynı fiyattan satışı yapılsaydı gerçekten üzülürdüm. Çünkü kredi - kasko - trafik sigortası gibi tüm işlemleri tamamlandı. Pazartesi tescil işleminden sonra aracı teslim alacağım için değiştirme şansım yok 109 hp'lik modelle.

Aradaki fiyat farkı ve dpf'nin olabilecek bazı sıkıntılarının rriskinin olmaması içimi biraz rahatlattı. Yoksa aynı fiyattan olsaydı satışları büyük şok olacaktı yeni yılda bana...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şu anda aldığım 90 beygirlik ile aynı fiyattan satışı yapılsaydı gerçekten üzülürdüm. Çünkü kredi - kasko - trafik sigortası gibi tüm işlemleri tamamlandı. Pazartesi tescil işleminden sonra aracı teslim alacağım için değiştirme şansım yok 109 hp'lik modelle.

Aradaki fiyat farkı ve dpf'nin olabilecek bazı sıkıntılarının rriskinin olmaması içimi biraz rahatlattı. Yoksa aynı fiyattan olsaydı satışları büyük şok olacaktı yeni yılda bana...

Bende aynı durumdayım ve hiç takılmıyorum, varsın 90 beygir olsun.... :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

109,109 dur 90 dan tabiki iyidir.dpf arızası vs zaten ilk yıllarda kolay kolay olmaz.alanlar beygirin tadını çıkarsın :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

109 beygir olsa ne olur 90 beygir olsa ne olur, elbette farkı olur amma velakin benzin fiyatları ortada, her yerde radar var, yolların hali desen o da ortada. yani diyeceğim o ki 90 beygir yeter de artar. hem fazla hız başta bütçeye sonra bünyeye zararlı. 90-120 km/h arası iyidir arada sırada zorlarsınız limitleri tabiki de.

Yorum bağlantısı
Sedat Şeker

bendede 90 beygir var bu şartlarda yetiyorda artıyorda. Zaten 1.6 motor 215 tork dahası fazla :lol2:))

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
109 beygir olsa ne olur 90 beygir olsa ne olur, elbette farkı olur amma velakin benzin fiyatları ortada, her yerde radar var, yolların hali desen o da ortada. yani diyeceğim o ki 90 beygir yeter de artar. hem fazla hız başta bütçeye sonra bünyeye zararlı. 90-120 km/h arası iyidir arada sırada zorlarsınız limitleri tabiki de.

+1903

Bence kafanıza hiç takmayın ve sıfır bi araca binmenin keyfini çıkartın.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

90 lıkmış 109 lukmuş fazla takılmayın. Az yakan aracınızın keyfini çıkarın...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cenk Oskay
Collection pakette sadece 90 ps Tdci motor mevcuttu. Bugun ford'un sitesine baktığımda 109 Ps Dpf modelinin de geldiğini gördüm. 2000 Tl fiyat farkı var aralarında.

Aracımı Bir kaç gün sonra teslim alacam. 90'lık model. Biraz içim buruldu ama sağlık olsun. Zaten son haddinde imkanları zorlayarak aldım. Değil 2000, 200 tl dahi extra çıkmazdı benden daha...

http://www.ford.com.tr/fiyat/

Yeni 109 PS motorlar hakkında ilginç bir bilgi aldım. Bu motorlarda kapalı AdBlue sistemi varmış, normal ömrü 90.000 km imiş, dolumu da 1.5 lt'si 1000 TL gibi bir rakammış. Çok yüksek devirli, seri kullanılırsa 40.000 km'de de bitebiliyormuş. Sizler böyle birşey duydunuz mu?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yeni 109 PS motorlar hakkında ilginç bir bilgi aldım. Bu motorlarda kapalı AdBlue sistemi varmış, normal ömrü 90.000 km imiş, dolumu da 1.5 lt'si 1000 TL gibi bir rakammış. Çok yüksek devirli, seri kullanılırsa 40.000 km'de de bitebiliyormuş. Sizler böyle birşey duydunuz mu?

Şirkette 2009 1.6 TDCİ Focus 109PS Var araç şu anda 120.000Kmde herhangibi bir sorun problem yok hepte seri hor kullanılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...