İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Comfort İlk İzlenimler.

Taner Aksoy

Recommended Posts

Taner Aksoy

2011 Focus Comfort.

İki hafta önce teslim aldıgım aracımla ilgili ilk izlenimlerim.Arac şu ana kadar 400 Km si şehirler arası olmak üzere 597 Km yol yaptı. Bayiden teslim aldıktan sonra 200 TL benzin alındı. 580. Km de benzin ikaz ışıgı yandı. Yol bilgisayarı 98 km daha gidecegi görülüyor. Yakıt bilgileri bunlar bunun haricinde.

* Ses yalıtımından hoşlanmadım. Lastik ve rüzgar sesini içeri alıyor. Beklentimin altında.

* Gögüs malzeme kalitesi cok iyi ama kapıların alt tarafındaki plastik aksam başarısız.

* Vites gecişleri çok iyi ve sorunsuz.

* Motor performansı kilosuna göre gayet iyi bence. Kısa mesafede 180 e dayanıyor. Motor yeni oldugu için fazla zorlamadım daha da çıkardı. (otoban ve boş yolda)

* Hız sabitleyici çok güzel al 90 a ohhhh.

* Firen yumuşak güven veriyor.

Şimdilik bunlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlı olsun...Ancak fren yumuşak,güven veriyor demişsiniz bunu pek anlayamadım.Genel olarak bilinen Ford araçların frenleri serttir.Ayrıca genel kanı da sert frenin daha çok güven verdiği yönündedir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Hayırlı olsun...Ancak fren yumuşak,güven veriyor demişsiniz bunu pek anlayamadım.Genel olarak bilinen Ford araçların frenleri serttir.Ayrıca genel kanı da sert frenin daha çok güven verdiği yönündedir.

Tam sert diyemeyiz.

Tatlı tatlı bastığınızda çok sert değil, ama ani bastığınızda biraz daha sertleşiyor.

Yorum bağlantısı
Taner Aksoy

Ayhan bey önceki aracımda Abs yoktu firene bastığımda adeta balatanın diske ve kampanaya uyguladığı kuvveti ayağımda hissediyodum. Şimdikinde Abs den kaynaklanan bir yumuşaklık var. Onu kastediyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracınız hayırlı olsun,Allah kaza bela göstermesin. Ancak şöyle bir hatırlatma yapayım,yeni motorda yüksek devir pek tavsiye edilmez,en azından birkaç bin km'ye gelene kadar yüksek devirden kaçının.Yeni araçlarda rodaj yok dense de bu süreyi dikkatli geçirmekte fayda vardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

bence yakıt olayına bir çözüm bulun.bu benzin fiyatları ile binmek zoorr

Yorum bağlantısı
Hasan Şahin
bence yakıt olayına bir çözüm bulun.bu benzin fiyatları ile binmek zoorr

Mazot ve tüp bedava ya

Yorum bağlantısı
Murat Köse
2011 Focus Comfort.

İki hafta önce teslim aldıgım aracımla ilgili ilk izlenimlerim.Arac şu ana kadar 400 Km si şehirler arası olmak üzere 597 Km yol yaptı. Bayiden teslim aldıktan sonra 200 TL benzin alındı. 580. Km de benzin ikaz ışıgı yandı. Yol bilgisayarı 98 km daha gidecegi görülüyor. Yakıt bilgileri bunlar bunun haricinde.

* Ses yalıtımından hoşlanmadım. Lastik ve rüzgar sesini içeri alıyor. Beklentimin altında.

* Gögüs malzeme kalitesi cok iyi ama kapıların alt tarafındaki plastik aksam başarısız.

* Motor performansı kilosuna göre gayet iyi bence. Kısa mesafede 180 e dayanıyor. Motor yeni oldugu için fazla zorlamadım daha da çıkardı. (otoban ve boş yolda)

Şimdilik bunlar.

aracınız hayırlı olsun taner bey kazasız belasız binersiniz inşl.valla bende aldım 15 gündür bekliyorum yarın veya çarşamba teslim alacam kısmetse.

yakıt olayında fazla yakacağını bilerek aldık zaten ve dizeller çok para,sizin yakıt normal geldi başlangıç için... ses olayı focusların tümünde var ve diğer markalara da baktığınızda ses olayı çokta minimum değil yani kaç araba içeri ses almıyor ki sonuçta yolda gdiyorsun pamuk üzerinde değil ve yollarımız malum..benim asıl düşüncem şu acaba iyi mi ettim kötümü opel astra classic mi alsaydım yoksa diye düşünmüyor değilim sanki daha sağlam gibi duruyor gerçi aracımı henüz denemedim ama....neyse artık geçti hakkımızda hayırlısı..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

araç zamanla içinize sinecektir. tamamen şahsi düşüncem kimsenin zevkine de karışmam ama fordla opeli ben kıyaslamıyorum bile. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Barış Yiğit

Öncelikle hayırlı olsun.Ben de arabamı 15 Ocakta alacağım ve yaklaşık 800 km yol gideceğim.Soracağım şu: İlk binmemde dikkat etmem gereken şeyler var mı? Hızım başlarda ne olmalıdır? Herkes başka birşey söylüyor ondan soruyorum. Bir de arabayı alırken isteyebileceğim şeyler nedir (garanti uzatma-park sensörü-paspas vb.)?

Yorum bağlantısı
Emre Özcan

Merhaba arkadaşlar....ben arabamı bu sabah teslim aldım daha :)

ilk izlenimler ilk arabam (babamın emektar Broadway'i hariç) olduğu için "çok mükemmel" kelimesi ile özetlenebilir...

100 TL benzin aldım yol bilgisayarında 340 Km gidebileceğim yazıyordu. ilk yakıt tüketimi değeri 9,1 lt idi. Ancak Eskişehir'den Kütahya'ya geldiğimde 8,8 e indi. tabi en çok 100 km/h hız ve çok sakin kullanım ile.

Yalıtım daha başarılı olabilirdi ama bence yeterli. Honda Civic kullandım bir kaç kez aynı yolda. Aynı sesi o da almakta içeri. malzeme kalitesi kapıların alt kısımlarında biraz daha iyi olabilirdi. hızlanma gayet güzel. pedala bastığınızda araba ben buradayım diyor. göstergeler çok şık ve kullanışlı. tabi daha öğreneceğim bir çok şey var. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Almak isteyen arkadaşlara tavsiyem, kesinlikle verdiğiniz paraya değer :) (tabi henüz daha yeni bir kullanıcı olduğumu da unutmayınız)

sevgiler, saygılar...

Yorum bağlantısı
Murat Köse

bende aracımı 4 gün önce aldım arkadaşlar.ilk izlenim olarak beklentimin üstünde güç ve performansı... donanım olarak extra birşeye ihtiyacım olmuyor..çünki yeterli geliyor bana.tipi zaten çok güzel fazla da yol yapmadığım için yakıtta da beni fazla üzmez sanırım şimdilik fazla yakıyor ama biraz daha düşer diye tahmin ediyorum.motor sesi konusunda malum fazla ama o da ayrı bir zevk veriyor:) ben rahatsızlık hissetmedim şimdilik.

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum..

Yorum bağlantısı
Murat Köse

yanlız bir şey soracam arkadaşlar comfort focus 2011 üzerindeki lastiklerin markası ne.ben aracı almadan önce briston vardı üzerinde teslim aldım aracı şimdi hankok mudur ne öyle bir şey bunlar sahtekarlık mı yaptı acaba..

Yorum bağlantısı
Murat Köse
Benim arabada Bridgestone vardı.

benimkinde de orda arabaya bakarken briston vardı ama değiştirmişler sanırım bununla ilgili ne yapabilirim arkadaşalar fikri olan var mı..

Yorum bağlantısı
Erkan Yılmaz

benim araç 2010 model üzerinde mishelin energy serisi var. showroom da gördügüm araçta hankook vardı :lol2: ve biz alırken bizimle ilgilenen satış elemanı bayan bu lastıklerı titanyum modelınde verılıyo sizinki tamamen şans oldu diye bir ibare kullandı ancak ne kadar dogru bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Şahin
benim araç 2010 model üzerinde mishelin energy serisi var. showroom da gördügüm araçta hankook vardı :) ve biz alırken bizimle ilgilenen satış elemanı bayan bu lastıklerı titanyum modelınde verılıyo sizinki tamamen şans oldu diye bir ibare kullandı ancak ne kadar dogru bilemiyorum.

Titanıumlarda michelin olcak diye bir şey yok.Benim arabada hankook geldi.(Michelin veya Continental olmasını isterdim)

Yorum bağlantısı
Murat Köse

acaba diyorum lastikleri değiştiriyorlar mı yarın gidip soracam bakalım..eğer değiştirme olayi varsa bunu ispatlarsam ne yapabilirim fikri olan var mı..

Yorum bağlantısı
Serkan Yavaş

ben memnunum herseyınden mıchelın var bende, bozuk yolda lastık sesını alıyor, kaymak asfaltta ıyı ama..

gıdıscok cok ıyı, ılk 1000km basmamakta fayda var,ses sıstemı super malzemede kalıtelı..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
acaba diyorum lastikleri değiştiriyorlar mı yarın gidip soracam bakalım..eğer değiştirme olayi varsa bunu ispatlarsam ne yapabilirim fikri olan var mı..

Lastikler şans işi; yapabileceğiniz birşey yok.. Zaten aracı satarkende herhangi bir lastik markası taahhüdünde bulunmuyorlar..

Yorum bağlantısı
Murat Köse
2011 Focus Comfort.

Şimdilik bunlar.

arkadaşlar bir hafta önce almış olduğum 2011 comfort 100PS benzinli aracımı çalıştırıyorum ve yaklaşık 5 sn içinde hararet ibresi aynen benzin göstergesi gibi fırlıyor ver hemen 90 a gelyor ama motor henüz daha soğukken nasıl oluyor anlamış değilim ve motor ısındığında da 90 dan yukarı çıkmıyor hep orda yani ben bir şey anlamdım acaba bu sorunla başka karşılaşan var mı..veya bir sorunmudur bu..yardımlarınız bekliyorum..şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şehit Mustafa Yaman

benim lastiklerin markası michellin.. bir de şunu soracam arabanın patinaj yapması normal mi... veya bunu nasıl engelleyebiliriz.. özellikle ıslak yollarda.. kim ne derse desin focus sesine rağmen güzel araba...

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
Tekrardan hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Ses konusunda haklısın. VW gibi değil maalesef. Ford'un ısınamadığım tek yanı da bu. Lastik de çok etkiliyor. Ama diğer açılardan çok iyi. Kendisinden daha yüksek fiyatlara satılan pek çok arabadan daha iyi.

Donanım falan deseniz tamam da sağlamlık konusunda Astra'nın Focus'tan sağlam olacağını pek sanmıyorum. O açıdan içiniz rahat olsun. En az Astra kadar sağlam bir araç. :D

Sağlamlığı euro ncap testlerinden kontrol edebilirsiniz :) Sürücü ve yolcuda fark yok denebilir ama yaya güvenliğinde focus biraz daha üstün duruyor..

http://www.euroncap.com/tests/opel_vauxhal...a_2004/185.aspx

http://www.euroncap.com/tests/ford_focus_2004/204.aspx

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...