İçeriğe Yönlendir

Marş Anında Saat Kendini Sıfırlıyor?

Gürkan Oymacı

Recommended Posts

Gürkan Oymacı

Herkese merhaba

Haziran 2010 da 2004 model C-Max satın aldım arabadan çok memnunun iyiki almışım diyorum fakat yaklaşık arabaya 1-1,5 ay önce hem sislere hemde kısalara xenon taktırdım.son 2-2,5 haftadır saati ayarlıyorum marşa bastığımda saat kendini sıfırlıyor ve marşa bastığımda selektör yapar gibi farlar yanıp sönüyor acaba aküde sorun olabilirmi bilgisi olan varmı bu farların yanıp sönmesi olayını bir kulklanıcı daha deyinmiş.ama bu teyp benim aklımı karıştırdı.

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir
Herkese merhaba

Haziran 2010 da 2004 model C-Max satın aldım arabadan çok memnunun iyiki almışım diyorum fakat yaklaşık arabaya 1-1,5 ay önce hem sislere hemde kısalara xenon taktırdım.son 2-2,5 haftadır saati ayarlıyorum marşa bastığımda saat kendini sıfırlıyor ve marşa bastığımda selektör yapar gibi farlar yanıp sönüyor acaba aküde sorun olabilirmi bilgisi olan varmı bu farların yanıp sönmesi olayını bir kulklanıcı daha deyinmiş.ama bu teyp benim aklımı karıştırdı.

farların yanıp sönmesi olayı bende de vardı. aküyü değiştirdim sorun çözüldü. bu soğuk günlerde akü zayıfsa istenen akımı karşılamıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Teypin çalışması normaldir düşük voltajla çalışabilir. Akünüzü değiştirirseniz sorun çözülmeli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gürkan Oymacı

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

aynı sorun bendede var akü yeni değişti ama her defasında saat sıfırlıyor artık kendi haline bıraktım ama arkadaşlar aküden değil haberiniz olsun saatin sıfırlaması

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

marş motorunun ters diyot baglantısı yahut diyodu sorunludur. beyne de zarar verebilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Taner Eti

Aynı sorun bende de vardı. Aracı uzun süre çalıştırmadığımda, soğuk havalarda, yani marşa uzun süre basmam gerektiğinde -akü yeni olmasına rağmen- saat sıfırlıyordu. Marş motoru fazla akım çekiyor falan dediler ve sorun çözülemedi. Yabancı sitelerde araştırdım ve sorunun ilk çalıştırma anında akünün anlık olarak teybi yeterli besleyememesi gösteriliyordu. Çözümü ya daha yüksek amperli bir akü kullanmak ya da teybe giden akım yoluna bir kondansator ekleyerek akım kısa bir süreliğine kesilse bile teybin beslenmesini sağlamak. Ben tercihimi yüksek amperli aküden yana kullandım ve sorun kalmadı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
teybe giden akım yoluna bir kondansator ekleyerek akım kısa bir süreliğine kesilse bile teybin beslenmesini sağlamak

Tercihiniz doğru olmuş Kondansatör,yerine ve kapasitif değerine göre geçici enerji sağlar. Burada bahsi geçen konuda kondansatör ani akü gerilim çökmesinde akü ile aynı gerilim değerinde çökme yapacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...