İçeriğe Yönlendir

Mtv Sorgusunda Plaka Yok Hatası.

Emre Köksal

Recommended Posts

Emre Köksal

Mtv ödeme-sorgulama için arkadaşımla beraber araç sorgusu yaptık ancak benim araç için (03.01.2011 tescil, bayi mtv ödemedi) sistem " Böyle bir plaka sistemde bulunmamaktadır" hatası aldım.

Diğer aracı sorguladığımızda onun borcunun ödendiği gözüküyor ama o araç kasım 2010 tescilli.

ocak vadeli araç plaka işleminin sisteme yansımama ihtimali var mı?

Var ise benim ne yapmam gerekli?

Yorum bağlantısı
Misafir

E-devlet şifreniz varsa tam tescil tarihinizi öğrenebilirsiniz. Yada 03.01.2011 yerine bir kaç gün öncesini deneyin bazen sisteme erken girilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Araç vergi dairesinde sizin üzenize gözükmüyor olabilir. Temmuz 2010'da aldığım aracımın Ocak vergisini öderken bu durumla karşılaştım. Benim aracım 2.el ancak yine de kontrol etmekte fayda var.

En kolayı , internet bankacılığı kullanıyorsanız oradan ödeme çalışın. Araç sahibi olarak kim gözüküyor kontrol edin. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
E-devlet şifreniz varsa tam tescil tarihinizi öğrenebilirsiniz. Yada 03.01.2011 yerine bir kaç gün öncesini deneyin bazen sisteme erken girilebiliyor.

Yeni yılın ilk günü başladılar ama bi denemekte fayda var tabiki.

Araç vergi dairesinde sizin üzenize gözükmüyor olabilir. Temmuz 2010'da aldığım aracımın Ocak vergisini öderken bu durumla karşılaştım. Benim aracım 2.el ancak yine de kontrol etmekte fayda var.

En kolayı , internet bankacılığı kullanıyorsanız oradan ödeme çalışın. Araç sahibi olarak kim gözüküyor kontrol edin. :rolleyes:

Sizin aracın satışı geçmemiş olabilir.

Benim araç sıfır ve başkası üzerine gözükeceğini sanmıyorum..

peki plaka başkası adına bile olsa ya da tescil tarihi farklı bile olsa sistem hep aynı hatayı mı verir?

sistemde " bu plaka ile kayıtlı araç yoktur. Lütfen Plakayı kontrol edin" diyor.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
(düzenlendi)

tüm ay için denedim olmuyor:(

tarihinde Emre K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Mesleğinizde banka yazıyor, bankadan ödemeye çalıştığınızda da plakayı bulamıyor mu.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Mtv ödeme-sorgulama için arkadaşımla beraber araç sorgusu yaptık ancak benim araç için (03.01.2011 tescil, bayi mtv ödemedi) sistem " Böyle bir plaka sistemde bulunmamaktadır" hatası aldım.

Diğer aracı sorguladığımızda onun borcunun ödendiği gözüküyor ama o araç kasım 2010 tescilli.

ocak vadeli araç plaka işleminin sisteme yansımama ihtimali var mı?

Var ise benim ne yapmam gerekli?

Forum yöneticimiz Mehmet Özyürek e araç bilgilerinizi özel mesaj ile atın, rica edin o bir kontrol etsin..

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
Mesleğinizde banka yazıyor, bankadan ödemeye çalıştığınızda da plakayı bulamıyor mu.

malesef, aynı şekilde ya böyle bir araç yoktur ya da borç yoktur diyor..

zaten bankaların sistemleri de aynı yerden sorgu yapıyor.

gib den yapılmayan poliçeler taksitli yapılamadığından Gelirler.gov.tr ilk tercim :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emre Bey, tescil tarihinde hata yapmıyorsanız ki yaptığınızı sanmıyorum...

Ocak 2011 tescilli araçların kayıtları yeni yapılıyor..

İlerleyen günlerde görebilirsiniz..

Sıfır aldıysanız Bayi ile görüşmenize bağlı, bayi ödemiş olabilir verginizi.

Bayi MTV'yi siz ödeyeceksiniz dediyse, tescil tarihinden itibaren 40 gün süreniz var diye biliyorum...

Biraz bekleyin.. Sisteme tanımlanacaktır...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İki komşun sıfır araç aldı.Birisini bayi ödedi diğerinin vergisi ödenmedi.Vergisi ödenen sistemde gözküyordu ancak ödenmeyen gözükmüyordu.10 gün içinde gözükür hale gelmişti.Biraz bekleyin gözükecektir.Tarihleri doğru giriyorsanız sorun yoktur.Ruhsatta ki tescil tarihini ve bayinin fatura kestiği tarihleri deneyin...

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
Emre Bey, tescil tarihinde hata yapmıyorsanız ki yaptığınızı sanmıyorum...

Ocak 2011 tescilli araçların kayıtları yeni yapılıyor..

İlerleyen günlerde görebilirsiniz..

Sıfır aldıysanız Bayi ile görüşmenize bağlı, bayi ödemiş olabilir verginizi.

Bayi MTV'yi siz ödeyeceksiniz dediyse, tescil tarihinden itibaren 40 gün süreniz var diye biliyorum...

Biraz bekleyin.. Sisteme tanımlanacaktır...

ocak çıkarsa taksit yaptıramam...

bayi ödemeyecekti, öncelikleri arasında mtv alıcıya aittir prosedürü var:)

tanımlanması adına emniyeti yada muameleciyi filan aramam gerekir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Bende aynı sorunu yaşadım.Vergi dairesine kayıt edilmesi gerekiyor.Kayıt ettirmezseniz ödediğiniz vergiler askıda kalıyor ve ödenmemiş gözüküp faiz işletiyorlar.İlk kayıt için Ümraniyedeki vergi dairesiyle görüşün sizi Kadıköyde bir yere yönlendirecekler.Oraya gidip elden ruhsat la kayıt ettiriyorsunuz.Sonra sistemde gözüküyor ve internetten sorgulatıp borç ödeyebilir hale getiriyorsunuz.Bu seferde işleyen memur ödediğiniz vergileri ters yani ocak 2011 i temmuz 2010 diye kaydedebiliyor.Çok sıkıcı bir devlet bürokrasisi sizi bekliyor.Ama ihmmal etmeyin ilerde sorun çıkar.Ben 2 gün uğraşmıştım.Dileçe yaz imzaya gönder memuru bekle haftaya sıra gelir desin sonra haftaya bir daha git takip et.Off hatırlamak dahi istemiyorum.

Not: Bunlar 0 araç için geçerli.2.el ise kaydettirilmiş olmalı önceden.

Size allah sabır versin

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Kardeşim aralık ayında 2.el araç satın aldı. Ocak ayında plakası değişti. Şimdi gib.gov.tr den sorgulama yaptığında yeni plaka görünmüyor, borç eski plaka ile sorgulandığında görülüyor. Eski plaka girerek borcu yatırmamızda bir mahsur olur mu sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tanımlanması adına emniyeti yada muameleciyi filan aramam gerekir mi acaba?

Eğer bir girimde bulunmalıyım diyorsanız, Vergi dairesine müracat etmelisiniz..

Ama bence 5-6 gün bekleyin...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Bu konuyla ne kadar ilgisi var bilmem ama başımdan geçeni anlatmak istiyorum.

2003 yılı Nisan ayında 2. el aldığım 99 model Focus'un plakasını değiştirdim ve çıkma plaka aldım. Temmuz ayında vergisini ödemek için vergi dairesine gittim.

Bankodaki görevli: Böyle bir araç kayıtlı değil. Plaka başka bir araçta görünüyor.

Ben: Nasıl yani, arabayı da plakayı da 2-3 ay önce aldım.

Görevli: Plaka çıkma mıydı?

Ben: Evet

Görevli: Aşağı araç kayıt bankosuna git düzeltsinler, sonra vergisini alalım.

Araç kayıt:

Ben: Vergi ödeyemiyorum da, arabayla plakayı kayıt ettirecektim.

Görevli: Ruhsatı alıyım, şu trafikten bir şeyde zamanında gelse .....

Görevli: Yukarıdan verginizi ödeyebilirsiniz.

Ben: Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal
Bu konuyla ne kadar ilgisi var bilmem ama başımdan geçeni anlatmak istiyorum.

2003 yılı Nisan ayında 2. el aldığım 99 model Focus'un plakasını değiştirdim ve çıkma plaka aldım. Temmuz ayında vergisini ödemek için vergi dairesine gittim.

Bankodaki görevli: Böyle bir araç kayıtlı değil. Plaka başka bir araçta görünüyor.

Ben: Nasıl yani, arabayı da plakayı da 2-3 ay önce aldım.

Görevli: Plaka çıkma mıydı?

Ben: Evet

Görevli: Aşağı araç kayıt bankosuna git düzeltsinler, sonra vergisini alalım.

Araç kayıt:

Ben: Vergi ödeyemiyorum da, arabayla plakayı kayıt ettirecektim.

Görevli: Ruhsatı alıyım, şu trafikten bir şeyde zamanında gelse .....

Görevli: Yukarıdan verginizi ödeyebilirsiniz.

Ben: Teşekkür ederim.

İşinizi gayet kısa sürede halletmişler geçmiş olsun....

Umarım çabuk olur çünkü peşin ödeyemem mtv yi...

çarşamba şerefsizin biri eve girmiş parmaklıklar vs değişecek alarm takılacak...araa peşinat için bi sürü masraf yapmışken bi de mtv peşin olursa yanmışım:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

0 araç tescil bilgileri GIB'e hemen bildirilmiyor. MTV'yi bundan dolayı göremiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

otocenter da galericilik yapan bi asker arkadaşım var hafta sonu yanına gitmiştim.

Araca boya koruma ve cila yaptırdık (20 tl)

armster kolçak satın almıştım 120 tl ye onu montajlattık (5tl)

plakalıkları söküp plakaları direkt yapıştırdık (bedava:)

otocenterda 7-8 dükkandan ayrı ayrı araca bakmaya fiyat sormaya geldiler, nazar değecek diye tırstım o gün..

c.tesi bunlarla uğraşırken arada gib de bilgilerim çıkmıyor ödeme yapamıycam sanırım dedim, hafta içi beni bi ara ona bi yol bulalım dedi...

aklıma ancak dün geldi ve aradım, ruhsat fotokopisi istedi faxladım ve 20 dakika sonra ödemem gib e yansımıştı:crazy:

normalde ruhsat aslı ve kişiinin başvurması gerekliymiş ama her gün onlarca araç alım satımı yapınca adam kayırmalar oluyor kanımca:)

Allah razı olsun hepsinden bir fax ile işi hallettik...

bu arada mtv ödemesi aracı satın aldıktan sonra 30 gün içerisinde ödenmeliymiş...benim son ödeme tarihim 03.02.2011 göküyordu...

31 ocakta ödeyip kurtulayım şu meretten:)

Yardımcı olan herkese ayrıca teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...