İçeriğe Yönlendir

Fiestam Yağ Yakiyor

Orhan Erişen

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Güzel bir yer bulun, kompresyon testi yaptırın, yağ çubuğunu da takibe devam. Müşteriye yazık....

Yorum bağlantısı
Ahmet Özkum
Güzel bir yer bulun, komtpresyon testi yaptırın, yağ çubuğunu da takibe devam. Müşteriye yazık....

işin ilginç tarafı ben aracı ford servisinden aldım ve ordaki insanın (satıcı) sözüne itimat ederek aldım.bu sorunu satarken deseydi zoruma gitmezdi ama şimdi birden bire öğrenince üzüyor insanı.ilk işim komptpresyon testi yaptırmak olacak.çağlar bey ve diğer form üyeleri,ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
işin ilginç tarafı ben aracı ford servisinden aldım ve ordaki insanın (satıcı) sözüne itimat ederek aldım.bu sorunu satarken deseydi zoruma gitmezdi ama şimdi birden bire öğrenince üzüyor insanı.ilk işim komptpresyon testi yaptırmak olacak.çağlar bey ve diğer form üyeleri,ilginize teşekkürler

Ford yetkili servisinden aldıysanız, aldığınız yere danışın, belli bir süre garantili olması gerekiyorlar...

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

aracın km ne ? kolay kolay yağ yakmaz. bende ki 155 k km ye geldi sorun yok hala çok şükür.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özkum

km'si 121.700'de,bilmiyorum simsiyah duman çıkıyor bariz bir şekilde.2000 devre kadar grimsi 2bin deviri geçince başlıyor siyah dumana maalesef :good1:

ama bu cumartesi aldıgım adamın yanına gidecem inş halledilir yada uygun bi maliyetle kurtulurum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
km'si 121.700'de,bilmiyorum simsiyah duman çıkıyor bariz bir şekilde.2000 devre kadar grimsi 2bin deviri geçince başlıyor siyah dumana maalesef :brr:

ama bu cumartesi aldıgım adamın yanına gidecem inş halledilir yada uygun bi maliyetle kurtulurum

Siyah duman kötü ateşleme demek.

Ateşleme sistemini kontrol ettirin...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Temiz

bor attır depoya degil direk motora uygulansın yag yakmayı keser denedim eskıden yag şişesiyle gezerdım artık yag yakmıyor

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

valla ses konusunda bi değişiklik olmadı veya ben farketmedim ancak doğru uygulandığında gercekten cok farkedıyor eskıden her hafta yagı kontrol ederdım simdi eksiltmiyor diyebilirim şimdi ikinci kez uygulatacagım ondan sonra yeterlıymıs 2 uygulama ama kesinlikle tavsiye ederim ucuzuna kacmayın lütfen ben 50 tl vermiştim bor katkısına

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ayhan Usta
:nazar: selamlar,2001 model benzinli fiestam var daha yeni aldım sayılır. satıcının daha doğrusu aracı olan kişinin lafına güvenerek ustaya göstermeden aldık arabayı,bakım ve yağ değişimi için sanayide ustaya gittiğimde arabanın yağ yaktığını söyledi.motorun inmesi gerektiğini ve yaklaşık 2000lira masraf çıkacağını söyledi.ama her 400 kmde bir yanıma getirirsen bakımını yaparız 2 3 yıl daha binersin dedi.arabaya hareret yaptırmamam ve arabada yağ ile dolaşmam gerektiğğini söyledi.ne yapmam gerekiyor ilk arabamdı hevesim kursağımda kaldı açıkçası...

merhaba forma yeni üye oldum sorununu halledebildin mi

aynı dert bendede var benimde 2001 1.25 benzinli (son 4 aydır tüplü) fiestam var. arabayı alalı 15 ay oldu ilk yağ değişimine aldıktan 2000 km sonra gittim. hiç yağ kalmamış dediler yağı değiştirdikten sonra 2000 km ye yakın kontrole gittim 1,5 lt eksik yağ var dediler motor yenilecek dediler. hararet sorunum hiç olmadı. hiç bir şey yaptırmadım. bu gün 8000 km oldu yağ kontrolüne gittim hiç yağ kalmamış araçta. bakalım yarın ne diyecekler

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Armağan Pekatik
km'si 121.700'de,bilmiyorum simsiyah duman çıkıyor bariz bir şekilde.2000 devre kadar grimsi 2bin deviri geçince başlıyor siyah dumana maalesef :D

Ya abi siyah duman zengin karışım yakıyor demek. Mavi duman yağ yakıyor demek. En düz mantık. Aha da benzinli Fiesta siyah duman atıyor eksoz kurum bağlıyor. Zengin karışım yakıyor işte :D

Siz onu yetkili servisine gösterin. Yağını sık sık kontrol edin. Ciddi bir sorun olmayabilir bile. Sadece basit bir filtresi tıkalı olduğu için bile yapıyor olabilir. Siyah dumana yağ yakıyor diyen ustayı da burdan tebrik ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...