İçeriğe Yönlendir

Xenon Far

Ömer Mıcık

Recommended Posts

Ömer Mıcık

Bazı arkadaşlarımın arabalarında xenon far gördüm mavi tonunda çok hoşuma giti. Bazı duyumlarıma göre mercekli far olması gerekiyormuş sanırım normal fara takılan sistemlerde vizeden geçemiyormuş Aşşağıdaki verdiğim linkteki sistemi almayı düşünüyorum sizce nasıl olur? Birde ampul tipini H4 olarak mı almam gerekiyor.

http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDet...productID=98075

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
Mavileri 10K olanlardan . Ancak yolu pek aydınlatmaz.

Çağlar bey nasıl bir kit tavsiye edersiniz. Birde benim farlar normal mercekli değil bir sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

KArşıdan gelenlerin gözlerini rahatsz edersiniz, farlarınız klasik ampullere göre tasarlandığından xenon far önerilmez bu tip araçlara. Farınızı mercekli model ile değiştirseniz olabilir tabi ki.

Bu farınıza da xenon takılır,ona mani bir durum yok ama dediğim gibi karşıdan gelenler yada arkasında ilerlediğiniz araç sahipleri pek memnun olmayacaklardır.

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

O zaman xenondan vazgeçtim abilerim neden derseniz trafikde karşımdan gelen aracın farlarının gözümü almasını hep kızmışımdır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O zaman xenondan vazgeçtim abilerim neden derseniz trafikde karşımdan gelen aracın farlarının gözümü almasını hep kızmışımdır.

Doğru karar, tebrik ederim... Sizin farınız zaten normal bir far da değil... Düz camlı olmayan farlarda sonuç daha vahim oluyor...

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
Doğru karar, tebrik ederim... Sizin farınız zaten normal bir far da değil... Düz camlı olmayan farlarda sonuç daha vahim oluyor...

Normal bir far değil derken anlayamadım benim aldığım far nasıl far ki fark nedir.?

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Normal bir far değil derken anlayamadım benim aldığım far nasıl far ki fark nedir.?

Farlarınız parobolik desenli camdır.parabolik camdaki desenler ışığı çok geniş bir alana yayar ve çok kötü bir şekilde karşıdan gelenin gözünü alır.

Yorum bağlantısı
Misafir

ömer üstadım aldığın far orjinal far ile aynı ise ön camı desenli camdır.o nedenle takacağın xenon ampul deseni bozuyor.ve bu cam ile olan fara mercek modifiyesi olmuyor.düz şeffaf cam olması gerekiyor cem üstadım link vermiş.aldığın farın resmini eklersen yorumlar daha net olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Ozan

Bence aracın orjinalini fabrika çıkış şeklini bozmamak daha iyi özellikle motor,far,jant vs orjinali daha sağlıklı , benim şahsi görüşüm böyle.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...