İçeriğe Yönlendir

Cmax 2004-2005 Daha Mı Problemli?

Serhat Avcı

Recommended Posts

Serhat Avcı
(düzenlendi)

Merhaba,

2 el araç arayışında dizel c maxte karar kıldım fakat internette okuduğum bazı konularda 2004-2005 modellerin 2006 sonrasına nazaran daha problemli olduğu yönünde bilgiler veriyordu bu model kullanan varsa bilgi verebilirmi ?

tarihinde Serhat Avc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

her model ilk çıktığı yıllarda böyle olabilir.kronik arızaları ortaya çıkar.üzerinden 2-3 yıl geçtikten sonra bu sorunlarda ortadan kaldırılır.

bizim 2005 c-max benzinli..2008 den beri kullanıyoruz herhangi bir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar.dizel kullanan arkadaşlar kendi araçlarıyla ilgili bilgi vereceklerdir.

ayrıca sadece kendi fotoğraflarımızı kullanıyoruz avatar olarak.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Arabanızı alırkan muhakkak full expertiz yaptırın Fordda ben yaptırmadım çok pişman oldum

4000TL Motorra masraf ettim bakım. Turbo baskı balata kıvır zıvır vs.vs

Arabayı ben 22.300tl ye aldım bana 32.000tl ye mal oldu şu anda bakım aksesuar vs.vs

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

2.5 seneye yaklaştı alalı normal bakımların dışında masraf açmadı. sorunlar neymiş mümkünse yazarmısınız?

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ford Otomotiv de bile yıla bağlı istatistik olduğunu sanmam, 1-3 yaş daha eski olması bir etken olabilir. 2006 ya kadar doğru dürüst Euro diesel yoktu bu da bir etken olabilir.

Yorum bağlantısı
Serhat Avcı

Cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

arabayı çok beğendim 2006 model almak üzereyken satıcı son anda ben bacanağıma satacağım diye vaz geçti.

araba alırken çevrenizdekilerin arabayla ilgili mutlaka bir düşüncesi veya duyduğu bir şey oluyor.

c-maxle ilgili ilk olarak yakın bir arkadaşım bir tanıtığımda vardı 100.000 den sonra sıkıntı çıkarmış dedi.

biraz internette konuyu arattım özellikle 2004-2005 model araçların motor ve elektrik arızası verdiğini sorunların 2006 modelde en aza indirildiğini yazan bir yazıya rastladım.

Bende en güveniliri kullananlardan yorum almak istedim.

Sizin verdiğini bilgiler bende güven yarattı.

C-max le ilgili birde şuna rastladım sahibinden.com da bir ilanda

"FORD TARAFINDAN TÜM DÜNYADA Kİ SERVİSLERİNE, YAZILI TALİMAT İLE ( SEVİS BÜLTENLERİ ) BİLDİRİLEN, DE

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbul da, ekspertiz kolay, bana mesaj atın yeterli :) , İlandaki yazıya gelince: HErkesin otomobili kendine göre tek, serviste yazılım güncelletse, Türkiye de tekim diyen gezen çookk.

Yorum bağlantısı
Serhat Avcı
İstanbul da, ekspertiz kolay, bana mesaj atın yeterli :) , İlandaki yazıya gelince: HErkesin otomobili kendine göre tek, serviste yazılım güncelletse, Türkiye de tekim diyen gezen çookk.

türkiyede tek olduğuna bende itibar etmiyorum : ) olsa olsa bunu böyle söyleyen sahibi tektir : ) sadece bu değişim parçalarının değişmemesi gibi sorunun eski modellerde olabileceği yönünde bir huylanmaydı benimki

satıcının son anda vazgeçtiği için alamadığım araçtada 35.000 de yağ eksiltme probleminden dolayı servise gittiğini bir çok parçanın değiştiğini söylemişti.

sanırım bu kadar detaya girince 2el araba almak mümkün değil : )

benim için kullanan arkadaşların yorumları önemli

Yorum bağlantısı
Mustafa Yalçın

2004 Mayıs ilk sahibi olarak; 80.000 km de gelinen nokta,

1-Turbo borusunun garantiden değişimi,

2-Yakıttan olduğu düşünülen egr temizliği ve enjektör problemi dışında ( bu da çok problem değil artık)

Periyodik bakımların 10 bin km ve hava filtre 5 bin km değişimine uyarak insanca kullanıldığında verilen paranın karşılığıdır. :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Arkadaşlar benim düşüncem şu, arabayı kullanmaktan kullanmaya çok fark var buda arabayı sorunlu veya sorunsuz yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Arkadaşlar benim düşüncem şu, arabayı kullanmaktan kullanmaya çok fark var buda arabayı sorunlu veya sorunsuz yapabiliyor.

Çok güzel bir cevap olmuş Mustafa abi.bakarsan bağ bakmazsan dağ olur hesabı.sonuçta hepsi birer makina.tabiki bazı sıkıntılar sorunlar oluşabilir ama ne kadar düzenli bakılırsa o kadar geç çıkar bu sorunlar ortaya.1999-2008 yılları arasında 1990 model Opel Kadett kullandık.binbaşı dan almıştık.9 sene boyunca standart bakım+triger dışında ekstra hiç bir sorun çıkarmadı.60.000 km den 191.000 km ye kadar.sağolsun binbaşım çok güzel bakmış biz almadan önce.piyasadaki diğer kadett lere bakınca kullanan kişinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

+ 1962

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Çok güzel bir cevap olmuş Mustafa abi.bakarsan bağ bakmazsan dağ olur hesabı.sonuçta hepsi birer makina.tabiki bazı sıkıntılar sorunlar oluşabilir ama ne kadar düzenli bakılırsa o kadar geç çıkar bu sorunlar ortaya.1999-2008 yılları arasında 1990 model Opel Kadett kullandık.binbaşı dan almıştık.9 sene boyunca standart bakım+triger dışında ekstra hiç bir sorun çıkarmadı.60.000 km den 191.000 km ye kadar.sağolsun binbaşım çok güzel bakmış biz almadan önce.piyasadaki diğer kadett lere bakınca kullanan kişinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Kesinlikle katılıyorum Çağlar ve demek istediğim buydu. :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...