İçeriğe Yönlendir

Optik Girişli Ses Sistemi Tavsiyesi

Fatih Akar

Recommended Posts

Fatih Akar
(düzenlendi)

Arkadaşlar led tv (samsung 40c6000) ye bağlamayı amaçladığım optik girişi olan 5+1 sistem düşünüyorum.Ancak bu aletler çok pahalı imiş araştırdığım kadarıyla.Araştırma sonucunda Logitech z5500 ü buldum ama bana ederinden pahalı gibi geldi.Yaklaşık 150 tl gibi bir rakama HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder buldum ne tavsiye edersiniz??Ayrıca tv de dts2.0 yazıyor bu da gerçek 5.1 ses verir mi??

dts decoder

new-5_1-audio-decoder-7.jpg

big_24001024sbu.jpg

z 5500

D5BC53F5CE4D4B63B88B0F6157038D31.jpg

z5500-cc-bak.jpg

tarihinde Fatih Akar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hımm bunu Araç pc sistemlerinde kullanabilirim :nazar: Hoşuma gitti :p Creative usb ses kartına bir alternatif olabilir :)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Öncelikle Z5500ü uzun süre kullanıp patlatmış biri olarak söyleyebilirim ki o paraları(600-700 civarı) kesinlikle hak eden bir sistem..

Audio Rush Çin malı Analog-Dijital DTS decoder.. yani analog 5+1 sistemi DTS çıkışlı bir media oynatıcıya adapte ediyor..

Öncelikli soru amaç Film mi? Müzik mi? (müzik ise DTS e gerek yok Stereo Hi-Fi çözümleri aranmalı)..

Film ise 5.1 ses almak için 5.1 destekli media olmalı.. (DVD, Blue Ray, MKV.. v.s.) yada stereo sesi yayıp dinleyebilirsiniz.. tabi orjinal 5+1 ses gömülü bir medianın yerini tutmaz..

Sanırım TV nizde DTS optik çıkış mevcut ve de media player özelliği var.. Bu sebeple en iyi çözüm Z5500 yada muadili DTS decoderlı 5+1 sistem olacaktır.. Audio Rush ile Z-5500 tadını alamazsınız..

Bir diğer çözüm DTS decoderlı Hi-Fi amplifier olacaktır ki Z-5500 fiyatlı geldiyse bunlara bakmanıza dahi gerek yok.. :nazar:

Kolay gelsin.. Keyifli izleme ve dinlemeler..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Logitech parasını hakeden bir ürün. En kaliteli hoparlorlerinden biridir z5500.

Kendime alacak olsam, ondan alırdım, söyleyeyim...

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Logitech parasını hakeden bir ürün. En kaliteli hoparlorlerinden biridir z5500.

Kendime alacak olsam, ondan alırdım, söyleyeyim...

Sani iyi olmasına iyi de cortladımı tam cortluyor.. :p eee çin malı sonuçta.. ama yine de parasının hakkını fazlasıyla veriyor.. Ayrıca 3-5bin dolarlık orta halli bir Hi-Fi sistemden müzik dinledikten sonra z-5500'ü tekmelemek geliyor insanın içinden.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani iyi olmasına iyi de cortladımı tam cortluyor.. :) eee çin malı sonuçta.. ama yine de parasının hakkını fazlasıyla veriyor.. Ayrıca 3-5bin dolarlık orta halli bir Hi-Fi sistemden müzik dinledikten sonra z-5500'ü tekmelemek geliyor insanın içinden.. :nazar:

3-5k$'dan sonra tekmele abi 300$ bile etmeyen sistemi :)

Ayrıca onu cortlatan ilk defa gördüm, bu yüzden tekrardan ellerinden öperim :p

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
3-5k$'dan sonra tekmele abi 300$ bile etmeyen sistemi :)

Ayrıca onu cortlatan ilk defa gördüm, bu yüzden tekrardan ellerinden öperim :nazar:

:p

Gugıla Z-5500 arıza yaz.. okadar diyim.. zaten LCD ekran problemi kronik.. ilk onla başlıyor.. sonra sonra çorap söküğü gibi devam.. ama yine diyorum kesinlikle THX sertifikalı bir cihaz olarak fiyatı makul..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
:nazar:

Gugıla Z-5500 arıza yaz.. okadar diyim.. zaten LCD ekran problemi kronik.. ilk onla başlıyor.. sonra sonra çorap söküğü gibi devam.. ama yine diyorum kesinlikle THX sertifikalı bir cihaz olarak fiyatı makul..

Nasıl yani, koskoca MacGyver o LCD'yi çözemediyse....

Yorum bağlantısı
Fatih Akar
(düzenlendi)

cevaplarınıza teşekkürler

tv de player özelliği var ne taksam oynatıyor

harici hdd var 500 gb lık içinde 50 küsür tane hd film var; amaç bu filmleri güzel sesleriyle izleyebilmek

dediğiniz gibi z 5500 iyi sistemmiş okudum ancak evde de vestelin idare debilecek 5+1 sistemi var sadece optik girişi mevcut değil. zaten apartmanda oturduğum için komşuları kızdırmak ta istemem o yüzden dts decoder la ilgilenmiştim .

ayrıca hd uydu alıcım da var onun da optik çıkışı bulunmakta ve bazı hd kanallar da 5+1 yayın yapıyor onları da izlemek isterim..

tarihinde Fatih Akar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

DTS ile gerçek 5.1 alabilirsiniz ama ucunda düzgün bi 5.1 hoparlör olması lazım. :nazar:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
cevaplarınıza teşekkürler

tv de player özelliği var ne taksam oynatıyor

harici hdd var 500 gb lık içinde 50 küsür tane hd film var; amaç bu filmleri güzel sesleriyle izleyebilmek

dediğiniz gibi z 5500 iyi sistemmiş okudum ancak evde de vestelin idare debilecek 5+1 sistemi var sadece optik girişi mevcut değil. zaten apartmanda oturduğum için komşuları kızdırmak ta istemem o yüzden dts decoder la ilgilenmiştim .

ayrıca hd uydu alıcım da var onun da optik çıkışı bulunmakta ve bazı hd kanallar da 5+1 yayın yapıyor onları da izlemek isterim..

Fatih bey anladığım kadarıyla düşünceniz Z-5500 e okadar para vermek yerine elinizdeki sisteme ek 150 TL lik Audio Rush ile çözüme ulaşmak istiyorsunuz.. Yine de ben olsam vestel + 150 TL lik çin malı çevirici yerine Z-5500 alırdım.. tabi karar sizin..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Öncelikle Z5500ü uzun süre kullanıp patlatmış biri olarak söyleyebilirim ki o paraları(600-700 civarı) kesinlikle hak eden bir sistem..

Abi sabırlı komşuların varmış :nazar:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Bir de Z-5500 alt frekanslarda zayıf diye duydum.

Uydular 30 kiloluk woofer kadar kallavi değil.. o yüzden.. :) Son seste siteden kovduracak basa sahip o ayrı bir konu.. :)

Abi sabırlı komşuların varmış :nazar:

Ersencim keşke son sesten patlasaydı.. en azından açtım patlattım derdim.. durduk yere ekran gitti, çıt çıt atmaya başladı.. sonunda tekmeyi yedi.. :p aslında bi el atsam adam olur da Hi-Fi olayına sarınca bodrumda yer ayarladım ben ona..

Yorum bağlantısı
Fatih Akar

valla durum vahim siz bana aldıracaksınız z5500 ü

sitedeki itibarım düşecek beni bir de yönetime getirmeyi planlıyorlar :nazar:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
valla durum vahim siz bana aldıracaksınız z5500 ü

sitedeki itibarım düşecek beni bir de yönetime getirmeyi planlıyorlar :)

Bi ara electroworldde 550 TL gibi bir fiyatla satılıyordu.. bi bakmakta fayda var.. Ayrıca ben kaça aldığımı söylemeyeyim paranın para zamanında.. şimdilerde bi LCD TV ve 5+1 alınıyor o paralara.. :) yani diyeceğim o ki güzel sistem Fatih Bey..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bi ara electroworldde 550 TL gibi bir fiyatla satılıyordu.. bi bakmakta fayda var.. Ayrıca ben kaça aldığımı söylemeyeyim paranın para zamanında.. şimdilerde bi LCD TV ve 5+1 alınıyor o paralara.. :) yani diyeceğim o ki güzel sistem Fatih Bey..

LCD ekran'la kendisini adam edersen, onu bodrumdan kurtarabilirim...

Kaça gider bu alet bu aralar?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Bi halı saha maçına gidip geldim benim emektara talipler çıkmış.. :bambam: hiç 2.el elektronik satmışlığım yoktur ama biraz kurcalayıp adam edebilirim belki.. Bu aralar işe yarar bi ITX hazır board arıyorum.. Şöyle herşeyi üzerinde.. Varsa takas edebiliriz..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bi halı saha maçına gidip geldim benim emektara talipler çıkmış.. :) hiç 2.el elektronik satmışlığım yoktur ama biraz kurcalayıp adam edebilirim belki.. Bu aralar işe yarar bi ITX hazır board arıyorum.. Şöyle herşeyi üzerinde.. Varsa takas edebiliriz..

ITX'i ne yapcan, p4 kasa vereyim olduğu gibi?

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

bende electrowordde çalısıyordum çok sattım z5500 ü güzeldir tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nuri Başer
sonunda aldım

gold dan 660 a

süper bişey z5500 tavsiye ederim yıkıyo evi

Hayırlı olsun.. Güle güle kullanın.. Kontrol ünitesindeki LCD ekrana iyi bakın çabuk gümlüyor, wooferı çalışırken hareket ettirmeyin, arıza yaparsa benim gibi tekmelemeyin.. :blink:

Yorum bağlantısı
Fatih Akar
Hayırlı olsun.. Güle güle kullanın.. Kontrol ünitesindeki LCD ekrana iyi bakın çabuk gümlüyor, wooferı çalışırken hareket ettirmeyin, arıza yaparsa benim gibi tekmelemeyin.. :blink:

lcd ekrana iyi nasıl bakabilrim??

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
lcd ekrana iyi nasıl bakabilrim??

O işin latifesi.. Bozulmaya başladığında netten bakmıştım çok kişinin başına gelen kronik bir arızaymış.. çok önemli birşey değil.. ışıkta azalma, sönükleşme ve yazılarda kısmi kaybolma oluyor.. arada bir düzeliyor.. bozulma ihtimalini sorarsanız %1 belki.. güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...