İçeriğe Yönlendir

Mondeo Verilip Primera Alınır Mı?

Ümit Kocabaş

Recommended Posts

Ümit Kocabaş
(düzenlendi)

İyi akşamlar arkadaşlar,

Bir süredir aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Öyle bir dert sıkıntıdan değil ama önceki aracım laguna idi ve anladığım kadarıyla bana daha uygundu. Ama kafama göre bir tane bulamadım; fakat bugün şöyle bir teklif geldi Nissan Primera, fiyatlar eşit ama daha önce kullanmadım bilmiyorum nasıl arabadır derdi sıkıntısı nedir. Arabamdan hiçbir sıkıntım yok aslında ama blmiyorum kafam karıştı. Bu konuda artı ve eksileriyle bir fikir verirseniz memnun olurum.

Benim mondeo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-37697656/detay

Nissan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-39637624/detay

Nissanın ilanda yazmayanlar triptonic vites, xenon far

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bu primeraların tipi küçüklüğümden beri çok hoşuma gidiyor. Mondeo'nun ki ise tam tersi bu kasaları hiç sevmiyorum :good1:

Sorunlu olup olmadığını bilmiyorum ama sorunlu bir araba değilse ben olsam alırdım :(

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Hocam yeni araba risktir,ama içinize sindiyse düşünün derim.

Nissan daha diri duruyor,renkten vs..olabilir.İçi de daha derli toplu sanki.

Km de daha düşük,lpg falan da var,boya takıntınız yoksa ben olsam...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
İyi akşamlar arkadaşlar,

Bir süredir aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Öyle bir dert sıkıntıdan değil ama önceki aracım laguna idi ve anladığım kadarıyla bana daha uygundu. Ama kafama göre bir tane bulamadım; fakat bugün şöyle bir teklif geldi Nissan Primera, fiyatlar eşit ama daha önce kullanmadım bilmiyorum nasıl arabadır derdi sıkıntısı nedir. Arabamdan hiçbir sıkıntım yok aslında ama blmiyorum kafam karıştı. Bu konuda artı ve eksileriyle bir fikir verirseniz memnun olurum.

Benim mondeo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-37697656/detay

Nissan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-39637624/detay

Nissanın ilanda yazmayanlar triptonic vites, xenon far

Cvt 6 otomatik vites. Şekli şemali güzel bir araç zincirli motor kullanması lazım. Ancak performans konusunda Mondeo daha iyidir. Aracınız 99 model olduğu için donanım eksiğiniz primeraya gore zenon far ve far yıkama. Prımerada da hız sabitleyıcı yoktur. Biraz araştırırsanız deri koltulu ısıtmalı, sunrooflu modellerini görürsünüz primeraların. Parça fıyatları tuzlu. Zenon fara 1500 tl ödemisiz iki sene önce bır hasarda.

İlandakı aracin şanzımanında sorun yoksa ve temiz bakıldı ise tercih edilebilir. Aracınızdan laguna kadar keyif almadığınızı belirtmişsiniz. Eğer performans ilk tercih olacaksa beklentinizi cvt şanzıman karşılamayabilir.

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
yaz?m hatalar?.
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

elimdeki eski mondeoyu biran evvel elden çıkartırdım.nissanda almazdım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cem Akbulak

2001 model araç renk solmasından komple boyalı sözü nedense bana hiç inandırıcı gelmedi.zaten galerici abilerde klasik oldu bu söz....bence gümüş gri nissan primeranın 10-11 yaşında rengi atmaz adana da olsa bile....

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

mega foto açamadım ama sürüc SRS yapıştırma gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Sevgili arkadaşlar öncelikle değerli görüşlerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Bu primeraların tipi küçüklüğümden beri çok hoşuma gidiyor. Mondeo'nun ki ise tam tersi bu kasaları hiç sevmiyorum :D

Sorunlu olup olmadığını bilmiyorum ama sorunlu bir araba değilse ben olsam alırdım :D

Kasa konusunda eşimde aynen sizin görüşünüzde mondeo çok eski arabalara benziyor diyor. Bence de Nissan sanki biraz daha çekici gibi duruyor.

Hocam yeni araba risktir,ama içinize sindiyse düşünün derim.

Nissan daha diri duruyor,renkten vs..olabilir.İçi de daha derli toplu sanki.

Km de daha düşük,lpg falan da var,boya takıntınız yoksa ben olsam...

Nissan o konularda biraz cazip ama yedek parça konusunda üzecek gibi duruyor. Malum memur adamız sonra sıkıntıya düşmek istemem.

Cvt 6 otomatik vites. Şekli şemali güzel bir araç zincirli motor kullanması lazım. Ancak performans konusunda Mondeo daha iyidir. Aracınız 99 model olduğu için donanım eksiğiniz primeraya gore zenon far ve far yıkama. Prımerada da hız sabitleyıcı yoktur. Biraz araştırırsanız deri koltulu ısıtmalı, sunrooflu modellerini görürsünüz primeraların. Parça fıyatları tuzlu. Zenon fara 1500 tl ödemisiz iki sene önce bır hasarda.

İlandakı aracin şanzımanında sorun yoksa ve temiz bakıldı ise tercih edilebilir. Aracınızdan laguna kadar keyif almadığınızı belirtmişsiniz. Eğer performans ilk tercih olacaksa beklentinizi cvt şanzıman karşılamayabilir.

Bugün özellikle şanzumanı sordum daha yeni yaptırdım komple dedi ve 2.500 tlye malolmuş. Ama servistemi yaptırdınız dedim hayır bilmem nerdeki usta yaptı dedi işin açığı biraz soğudum. Tanımadığım bir ustanın işöiliğini bilemem. Ayrıca araç zincir motorlu ve performans kullanımda uzun vadede zincir uzama sorunu sıkça rastlanıyormuş. Mondeoya severek biniyorum ama lagunadaki konfor yok açıkçası ama performans konusunda mondeo çok hoşuma gidiyor. Nissan ise bugünkü deneme sürüşünde o performansı veremeyeceğini açık açık gösterdi.

elimdeki eski mondeoyu biran evvel elden çıkartırdım.nissanda almazdım :)

Bu arabaların artık zamanı geçiyor biliyorum ama benim durumumdaki bir memur için de zamanı yeni geliyor sanki malum ekonomik durumlar. Tek tabanca ancak bu kadar :D

Mondeoyu aramayın sonra.. :)

Aslında mondeo konusunda çok iyi ustalarım var ve beni yolda bırakmadılar. Hem bu bakımdan hemde performans bakımından özlerim tabiki bir de donanım (yeni arabalarda bu donanım çok para enazından benim için)

tabii ki nissan

Yedek parça düşündürdü.

2001 model araç renk solmasından komple boyalı sözü nedense bana hiç inandırıcı gelmedi.zaten galerici abilerde klasik oldu bu söz....bence gümüş gri nissan primeranın 10-11 yaşında rengi atmaz adana da olsa bile....

Boyanın renk solmasından olduğuna kesinlikle inanmıyorum ama kasanın durumuna bakınca öyle ciddi bir kaza da görünmüyor. Galericilere güvenmemeyi uzun zaman önce öğrendim.

mega foto açamadım ama sürüc SRS yapıştırma gibi duruyor

Yok yapıştırma değil.

Kesinlikle katılıyorum... :good1:

Yedek parça düşündürdü.

Ümit bey,12 yıl boyunca Primera kullanmış biri olarak size yardımcı olmak isterim,bir kere o araç temiz olsa o fiyata vermezler,ayrıca 10 yaşındaki bir primeranın Adana'da dahi olsa boyası kolay kolay solmaz,bence bunda bir numara var,çünkü bende aracımı yaklaşık 6 yıl Adana'da kullanmıştım ve hiçbirşey olmamıştı,bu aracın otomatik viteslisinide hiç tavsiye etmem,çünkü arıza vermeye meyillidir ve bir arıza anında her usta yapamaz,ayrıca masrafı büyük olur,2.elide pek tutulmaz,1.8 düz vitesli luxury modeli çok daha iyidir...Nasıl bir araç derseniz,çok sessiz,rahat ve size çok keyif verecek bir arabadır,12 yıl boyunca,bakımlarını düzgün yaptığım için hiçbir zaman büyük bir arıza vermedi,sadece ön viraj kolları kısa zamanda bozuluyor ve ses yapıyor,takımı yaklaşık 1500 tl idi,fakat ben tornacıda 50 tl'ye sürekli yaptırıyordum...

Onur Bey, Nissan konusundaki tecrübeniz karar verme konusunda inanın bana çok yardımcı oldu.

Değerli arkadaşlar, anladığım kadarıyla Nissan Primera yedek parça konusunda biraz sıkıntılı ve beni üzeceğe benziyor. uzun vadede değiştirmeyeceğimi de düşünecek olursak yedek parça ve triptonic vites bana sıkıntı çıkaracak gibi.

Pazartesi günü servise götürüp exper raporu alacağım ama şuan alma niyetim %40. Servis raporuna göre cevabım tam şekillenecektir. Cevaplarınız için tekrar çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy
elimdeki eski mondeoyu biran evvel elden çıkartırdım.nissanda almazdım :D

+1903

Ama olmadı binerdim Mondeoya ki en azından arabanın arızasını, ustasını vb. şu ana kadar tecrübe etmişsinizdir herhalde.

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş
+1903

Am olmadı binerdim Mondeoya ki en azından arabanın arızasını, ustasını vb. şu ana kadar tecrübe etmişsinizdir herhalde.

Zaten mantıksız bir karar vereceğime binerim paşa paşa. Yarıyıl tatilinde komple bakıma soktum kafama takılan bir kaç yer vardı yapıldı şuan için benim ustaların söylediği eksiksiz tam alınacak araba oldu diyorlar. Tabiki mondeoyu tanıma sürecimde forumun çok faydasını gördüm tepeden tırnağa her sayfasını okudum ki arızalar konusunda tecrübem olsun diye. Onun için illaki satıp değiştireceğim demiyorum. Ah bide xenon far işi yapılabilseydi benim için süper olurdu. maalesef modifiyeye hem tip hemde ağır abi görüntüsünden dolayı uygun değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Komşumun aynısının (nissan) 300 bin km de 98 modeli var. Parça sıkıntısı yaşıyor arada bir. Ama araba temiz. Ben olsam değiştirmem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Acaip kelepir veya hayalde olan bir marka-model değilse, geçmişi bilinmeyen bir otomobile geçiş yapmazdım.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Zaten mantıksız bir karar vereceğime binerim paşa paşa. Yarıyıl tatilinde komple bakıma soktum kafama takılan bir kaç yer vardı yapıldı şuan için benim ustaların söylediği eksiksiz tam alınacak araba oldu diyorlar. Tabiki mondeoyu tanıma sürecimde forumun çok faydasını gördüm tepeden tırnağa her sayfasını okudum ki arızalar konusunda tecrübem olsun diye. Onun için illaki satıp değiştireceğim demiyorum. Ah bide xenon far işi yapılabilseydi benim için süper olurdu. maalesef modifiyeye hem tip hemde ağır abi görüntüsünden dolayı uygun değil.

Sanırım yazılanlara da, sizin söylediklerinize de bakarsak mondeo'da kalmalısınız. Sonuçta artık huyunu suyunu bildiğiniz, sağını solunu içinize sinerek yaptırdığınız araç, tamamen yabancı ve geçmişi-geleceğini bilmediğiniz araçtan daha iyidir heralde :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Aybars Çağlarca

Huyunu suyunu Bildiğiniz araç varken eğer çok daha iyi bir seçenek yoksa riskli bir durum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...