İçeriğe Yönlendir

Yolda Seyrederken Yanından Geçen Arabanın Taş Sıçratması

Guest Murat Ay

Recommended Posts

Guest Murat Ay

"Yolda seyrederken yanından geçen arabanın taş sıçratması"

Herkesin başına gelir. Çok sinir oluyorum bu olaya. Adam gibi giderken biri gelir zart diye taşı sıçratıverir arabaya. Gel de kontak atma kardeşim.

Neyse, kasko bunları yaptırıyormuş. Bendeki çizik 3-4 mm var boya kalktı zaten. Sol far üstünde tam. Kaskoya yaptırayım mı yoksa bir sanayide ustaya hafif bir boya mı?

Ya da temizlik ürünlerinden hangisini tavsiye edersiniz? Araba da 1 haftalık yahu!

Yorum bağlantısı
Guest Murat Ay
Rötuş yaptırabilirsiniz sanayide

Teşekkürler, peki kasko delinir mi? Hasarsızlık gider de mi? Anlamazlar heralde?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:lol2: ufacık taş gelmiş, bize odun parçası fırlatmıştı bir araba. kaputta minik bir göcük ayna kapağıda yalan olmuştu. Allahtan ayna kapağı tam çıkmamıştı da yerine takmıştım.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Teşekkürler, peki kasko delinir mi? Hasarsızlık gider de mi? Anlamazlar heralde?

Kaskodan değil Murat bey sanayide bir boyacıya gitseniz size yardımcı olur hatta bakım zamanı hatırlatırsanız bakım yaptırdığınız yere onlar da yardımcı olurlar

Yorum bağlantısı
Guest Murat Ay
:lol2: ufacık taş gelmiş, bize odun parçası fırlatmıştı bir araba. kaputta minik bir göcük ayna kapağıda yalan olmuştu. Allahtan ayna kapağı tam çıkmamıştı da yerine takmıştım.

Pimpiriklenme düzeyim fazla sormayın gitsin. :rolleyes:

Bir ara yaptırırım artık. Nazarlığımız olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siz aracınızı yaptırınca kasko bozulmaz Murat Bey..

Kaskodan hasar bedeli alınca hasarsızlığınız bozulur...

Yorum bağlantısı
Guest Murat Ay
Siz aracınızı yaptırınca kasko bozulmaz Murat Bey..

Kaskodan hasar bedeli alınca hasarsızlığınız bozulur...

Demek istediğim buydu.

Peki kasko için ya da garanti kapsamı için onların uhdesinde olmayan bir onarım yaparsa araba sahibi bunun anlaşılması ne gibi bir problem doğurur? Ya da durum nasıldır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko açısından herhangi bir problem yoktur...

Garanti açısından en azından garanti bitene kadar servisten faydalanmak gereklidir..

Ancak

Ufak tefek çizik onarımları, küçük tamiratlar için, servise gitmeseniz de olur.. Anlayamazlar anlasalar da bir şey olmaz..

Kaskonuzda mini hasar uygulaması varsa, hasarsızlığınız bozulmadan aracınızı kaskodan yaptırabilirsiniz...

Bunu araştırın..

Yorum bağlantısı
Guest Murat Ay
Kasko açısından herhangi bir problem yoktur...

Garanti açısından en azından garanti bitene kadar servisten faydalanmak gereklidir..

Ancak

Ufak tefek çizik onarımları, küçük tamiratlar için, servise gitmeseniz de olur.. Anlayamazlar anlasalar da bir şey olmaz..

Kaskonuzda mini hasar uygulaması varsa, hasarsızlığınız bozulmadan aracınızı kaskodan yaptırabilirsiniz...

Bunu araştırın..

Teşekkürler Mehmet bey.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
kamyonların attığı taş yüzünden camda iki tane çatlak var. ford marka cam getirmediği için anadolu sigortanın anlaşmalı cam servisi öyle bekliyor. kaputtakiler ayrı.

servise gidin onlar rengi biliyor. küçük bir fırça ile rütuş yapıyorlar . birazcıl belli oluyor ama.sonra alışıyorsunuz. bizim yapılan double yollarda allah yeni alınan araçlara sabır versin. 2006 çok bozuluyordum ama artık araba eskidi. takmıyorum o kadar. çünkü satmayacağım 10 sene binerim herhalde. o zamana kadar. uçan arabalar çıkar diye düşünüyorum.

Bütün camcılar ford marka getirebiliyor ama işlerine gelmiyor sanırım. Biraz bu olayın üzerine giderseniz ford damgalı camı getirir takarlar.

Ben 2 hafta önce ön camı kaskodan ücretsiz olarak taktırdım.

Yorum bağlantısı
Bütün camcılar ford marka getirebiliyor ama işlerine gelmiyor sanırım. Biraz bu olayın üzerine giderseniz ford damgalı camı getirir takarlar.

Ben 2 hafta önce ön camı kaskodan ücretsiz olarak taktırdım.

+1

kesinlikle isterlerse ford damgalı cam bulunuyor.tecrübeyle sabittir :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
"Yolda seyrederken yanından geçen arabanın taş sıçratması"

Herkesin başına gelir. Çok sinir oluyorum bu olaya. Adam gibi giderken biri gelir zart diye taşı sıçratıverir arabaya. Gel de kontak atma kardeşim.

Neyse, kasko bunları yaptırıyormuş. Bendeki çizik 3-4 mm var boya kalktı zaten. Sol far üstünde tam. Kaskoya yaptırayım mı yoksa bir sanayide ustaya hafif bir boya mı?

Ya da temizlik ürünlerinden hangisini tavsiye edersiniz? Araba da 1 haftalık yahu!

Ohhhooo size daha yenimi sıçradı :) kendinize bir rötüş boyası yaptırın ve taş geldikçe o kısımları kürdanla boyayın, her taş izini tam düzelteyim hiç iz kalmasın derseniz sinir olursunuz, özellikle uzun yol yapıyorsanız taştan kaçmak çok zordur, kaput koruma filmide bir işe yaramaz, taş delip geçer.

Ben şöyle yapıyorum, normal yolda giderken baktım sollayan var araba yanıma geldiği an gaz kesip birden geri kalıyorum, bir nebze kurtarıyor bu durum, ayrıca öndeki araca mutlaka uzak kalmalısınız.

Mıcırlı yolda ise acımam yoktur, uygun hızda giderim baktım adam geliyor, yer varsa kenara çekilir yavaşlarım geçmesini sağlarım, baktım kaçacak yerim yok, mıcırlı bölge bitene kadar yol vermem, buna rağmen adam ısrar eder beni geçerse, kızarım ama birşey yapmam, fakat taş gelirse o zaman iş değişir, intikamımı kesin alırım, taş yeme pahasına sollar canına okurum ve hiç acımam, böyle birgün bizi pikapla giderken sollayan bir x5 i darma duman etmiştim, belki yanlış ama karşındaki adam değilse haddini bidireceksin kardeşim, bilerek isteyerek, mıcır attığını göre göre deli gibi sollayıp geçenlere acımam yoktur.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
adam ısrar eder beni geçerse, kızarım ama birşey yapmam

:D:p hay allahın ya güldüm sabah sabah ço yaşa.

Adam seni zaten geçmiş gitmiş kızsan delirsen bişey yapmak istesen ne olacak ki ? 68 Bg TDCİ ile mi yakalayacaksın ? Şahin-Spring falan ise şansın var belki ama çoğu araba uzar gider yetişemezsin bilader.

fakat taş gelirse o zaman iş değişir, intikamımı kesin alırım, taş yeme pahasına sollar canına okurum ve hiç acımam

Vay vay vay, trafik canavarı diye yıllardır anlatmaya çalıştıkları demek sensin.

Canına nasıl okuyorsun ve acımasızlığının sınırı var mı ? Anlatsana çok merak ettim.

Benim tahminim adamı alıp senin pancar motorlu mini traktör ile gezdiriyorsun ve adamın Fiestanın içindeki sesten gacırtudan tıkırtıdan canına okunuyor ve sen işkenceye saatlerce devam ediyorsun ve adam telef oluyor değil mi ?

böyle birgün bizi pikapla giderken sollayan bir x5 i darma duman etmiştim, belki yanlış ama karşındaki adam değilse haddini bidireceksin kardeşim, bilerek isteyerek, mıcır attığını göre göre deli gibi sollayıp geçenlere acımam yoktur.

Pikapla X5'i darma duman ettin ? Nasıl geçtin X5'i de taş attın adama ? Acaip merak ediyorum detayları anlatsana. Adam park mı etmişti, yoksa benzin mi alıyordu. Durduğu kesin ama neden :D

Acımasız Ali Fordoğlu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...